נאחזים בשלטון בציפורניים

evglev1

Well-known member
מנהל
לא בהגזמה פראית כזאת, לא בסכומים כאלה מטורפים. ובטח שלא בימי מלחמה, כשהמשק זועק לעזרה ומה שמעניין את הקיסר זה איך לשלם כדי להישאר בשלטון ואיך להימנע מהושטת עזרה חיונית ולהניח למדינה להתפורר.

ב"רשימה שמתבשלת" יש יותר מדי קצוות קיצוניים. זה מבטיח שלא תוכל לפעול ורק תחליף את ביבי לתקופת מה, כמו ממשלת השינוי.
בצד אחד ישנה מפלגת העבודה, שלא עוברת את אחוז החסימה, שחוברת למר"ץ, שמבטיחה, שישראל לא תעבור את אחוז החסימה במזה"ת.
בצד השני ישנו יוסי כהן, יד ימינו של ביבי, ביצירת מסלול המזוודות מקטאר לחמאס (אני אישית לא אצביע למפלגה שהוא ישב בה).
באמצע ישנו גנץ, שבגד בבוחריו (מישהו עדיין מוכן להאמין לו?). ישנו גם סער, שהכריזמה שלו נמוכה עוד יותר מזו של גנץ. וזה ההישג הכי
גדול שלו בפוליטיקה. לכל זה מוסיפים את בנט, שר ההדתה לשעבר, אביר התו הירוק בשיא הדיקטטורה, של תקופת הקורונה, שהוא אמנם
מנהל טוב, אבל קשה להתעלם מקופת השרצים שלו. אתה היית נותן בו אמון? וכמובן ישנו ליברמן, שנבחר לקדם נישואים אזרחיים ובמשך
כל שנותיו לא סיפק את הסחורה וחי שמח ומאושר עם החרדים, עד שלאחרונה, לעת זקנה, פתאום צמח לו עמוד שדרה...
כל כך הרבה זבל, שביבי, עם ה-20 מנדטים שיקבל מעבדיו הנרצעים, יהיה פשוט המום ולא יצליח להחליט את מי כדאי לו לקנות.

בחירות זה בלגן. צריך לעזוב את מנעמי החיים ולהתעסק בזבל. לביבי יותר נוח לשייט במה שכבר יש לו, בלי לעבוד קשה מדי, להמר על התוצאות
ואולי להפסיד. משום כך הוא אינו רוצה בחירות, לפני מועדן.
אתה מתבלבל בין רשימה לממשלה הרשימה היא רק בנט, ליברמן, סער ויוסי כהן, בתקווה שאחד מהם יהיה ראש ממשלה או שניים מהם רוטציה השאר הם קואליציה פוטנציאלית והפעם לא נראה שיאיר גולן יצטרף לממשלת בנט או ליברמן שבה אין ללפיד זכות ווטו ויכולה לקדם מדיניות ימין. השותפים הטבעיים הם הליכוד, גנץ ולפיד, נראה שהליכוד לא יסכים להיות מספר 2 או להחליף את ביבי אז במקום הליכוד יהיה צורך לחפש במקום אחר. אבל ממשלת גוש שינוי לא תקום, ינסו מצד אחד לשאוף מנדטים מהליכוד כדי שיהיו לרשימת הימין החדשה, ליש עתיד וכחול לבן 61 מנדטים ומצד שני לחבר את חוליות החדשות בבלוק של נתניהו גם לאחר הבחירות, יהיה צדק פואטי אם כמו ששיקלי נטש את בנט לטובת ביבי הוא ינטש את ביבי לטובת בנט. אגב דוד לוי ז"ל עשה דבר דומה שהוא נטש את ביבי לטובת ברק ואחר כך נטש את ברק לטובת שרון ז"ל אבל לפחות במקרה של ברק זה היה באמת מסיבה אידיאולוגית. אבל מה שברור שהרשימה הזאת תעדיף גם את הליכוד וגם את החרדים על יאיר גולן ורק אם הבלוק ישמר באותה קנאות כמו בממשלת השינוי, בנט וליברמן יאלצו לשתף פעולה עם יאיר גולן בקואליציה.

נ.ב. אני חושב שגם במקרה של גנץ וגם במקרה של בנט הפרת ההבטחות הבסיסיות לבוחר היה כורח המציאות כדי לצאת מהפלונטר ובמקרה של גנץ אני מאמין שהוא באמת האמין שמדובר במגפה בסדר גודל לפחות של שחפת בתחילת המאה הקודמת ומדובר במחלה מסוכנת כמו שחפת שהצעדים הננקטים נגדה נכונים ולכן גנץ קיבל את הטענה שלא הולכים לבחירות בזמן מגפה.

צביקה5311

Well-known member
אתה מתבלבל בין רשימה לממשלה הרשימה היא רק בנט, ליברמן, סער ויוסי כהן, בתקווה שאחד מהם יהיה ראש ממשלה או שניים מהם רוטציה השאר הם קואליציה פוטנציאלית והפעם לא נראה שיאיר גולן יצטרף לממשלת בנט או ליברמן שבה אין ללפיד זכות ווטו ויכולה לקדם מדיניות ימין. השותפים הטבעיים הם הליכוד, גנץ ולפיד, נראה שהליכוד לא יסכים להיות מספר 2 או להחליף את ביבי אז במקום הליכוד יהיה צורך לחפש במקום אחר. אבל ממשלת גוש שינוי לא תקום, ינסו מצד אחד לשאוף מנדטים מהליכוד כדי שיהיו לרשימת הימין החדשה, ליש עתיד וכחול לבן 61 מנדטים ומצד שני לחבר את חוליות החדשות בבלוק של נתניהו גם לאחר הבחירות, יהיה צדק פואטי אם כמו ששיקלי נטש את בנט לטובת ביבי הוא ינטש את ביבי לטובת בנט. אגב דוד לוי ז"ל עשה דבר דומה שהוא נטש את ביבי לטובת ברק ואחר כך נטש את ברק לטובת שרון ז"ל אבל לפחות במקרה של ברק זה היה באמת מסיבה אידיאולוגית. אבל מה שברור שהרשימה הזאת תעדיף גם את הליכוד וגם את החרדים על יאיר גולן ורק אם הבלוק ישמר באותה קנאות כמו בממשלת השינוי, בנט וליברמן יאלצו לשתף פעולה עם יאיר גולן בקואליציה.

נ.ב. אני חושב שגם במקרה של גנץ וגם במקרה של בנט הפרת ההבטחות הבסיסיות לבוחר היה כורח המציאות כדי לצאת מהפלונטר ובמקרה של גנץ אני מאמין שהוא באמת האמין שמדובר במגפה בסדר גודל לפחות של שחפת בתחילת המאה הקודמת ומדובר במחלה מסוכנת כמו שחפת שהצעדים הננקטים נגדה נכונים ולכן גנץ קיבל את הטענה שלא הולכים לבחירות בזמן מגפה.
יש לנו הבוחרים טעות בסיסית
כדי שהמועמד יוכל לקיים בתחייבויות, זה מותנה בכח שיקבל מהבוחר. בסוף צריך לעבוד עם מה שיש

צביקה5311

Well-known member
לא בהגזמה פראית כזאת, לא בסכומים כאלה מטורפים. ובטח שלא בימי מלחמה, כשהמשק זועק לעזרה ומה שמעניין את הקיסר זה איך לשלם כדי להישאר בשלטון ואיך להימנע מהושטת עזרה חיונית ולהניח למדינה להתפורר.

ב"רשימה שמתבשלת" יש יותר מדי קצוות קיצוניים. זה מבטיח שלא תוכל לפעול ורק תחליף את ביבי לתקופת מה, כמו ממשלת השינוי.
בצד אחד ישנה מפלגת העבודה, שלא עוברת את אחוז החסימה, שחוברת למר"ץ, שמבטיחה, שישראל לא תעבור את אחוז החסימה במזה"ת.
בצד השני ישנו יוסי כהן, יד ימינו של ביבי, ביצירת מסלול המזוודות מקטאר לחמאס (אני אישית לא אצביע למפלגה שהוא ישב בה).
באמצע ישנו גנץ, שבגד בבוחריו (מישהו עדיין מוכן להאמין לו?). ישנו גם סער, שהכריזמה שלו נמוכה עוד יותר מזו של גנץ. וזה ההישג הכי
גדול שלו בפוליטיקה. לכל זה מוסיפים את בנט, שר ההדתה לשעבר, אביר התו הירוק בשיא הדיקטטורה, של תקופת הקורונה, שהוא אמנם
מנהל טוב, אבל קשה להתעלם מקופת השרצים שלו. אתה היית נותן בו אמון? וכמובן ישנו ליברמן, שנבחר לקדם נישואים אזרחיים ובמשך
כל שנותיו לא סיפק את הסחורה וחי שמח ומאושר עם החרדים, עד שלאחרונה, לעת זקנה, פתאום צמח לו עמוד שדרה...
כל כך הרבה זבל, שביבי, עם ה-20 מנדטים שיקבל מעבדיו הנרצעים, יהיה פשוט המום ולא יצליח להחליט את מי כדאי לו לקנות.

בחירות זה בלגן. צריך לעזוב את מנעמי החיים ולהתעסק בזבל. לביבי יותר נוח לשייט במה שכבר יש לו, בלי לעבוד קשה מדי, להמר על התוצאות
ואולי להפסיד. משום כך הוא אינו רוצה בחירות, לפני מועדן.
אתה מבין, חצי מהעם "הכשיר" את ביבי לנהוג במדינה כאילו הייתה רכושו הפרטי
אין מישהו אידאלי לעמוד בראש אבל יש כמעט קונסנזוס, עם כל המגרעות של בנט ( ואני מקווה שהוא הפיק לקחים בעניין בניית הכוורת שלו) בתקופתו לא היה רע כל כך, והסקרים בהתאם. עכשיו העם מעריך אותו

Harrington

Well-known member
מנהל
עכשיו העם מעריך אותו
אלא שלא די בהערכה :). השמאל לא יצביע לאיש כי הוא ימני, על אף שיביע הערכה כלפיו כל יום בשבוע ופעמיים בימי שלישי. הימין (זולת יבגני) לא יצביע עבורו כי הוא נטל את השלטון ממנו והעבריהו לשמאל. אז אלא אם כן יש לבנט משפחה ממש ממש גדולה, ספק אם רב אם בבחירות הקרובות יוכרז כראש ממשלה על פניו :).

evglev1

Well-known member
מנהל
אלא שלא די בהערכה :). השמאל לא יצביע לאיש כי הוא ימני, על אף שיביע הערכה כלפיו כל יום בשבוע ופעמיים בימי שלישי. הימין (זולת יבגני) לא יצביע עבורו כי הוא נטל את השלטון ממנו והעבריהו לשמאל. אז אלא אם כן יש לבנט משפחה ממש ממש גדולה, ספק אם רב אם בבחירות הקרובות יוכרז כראש ממשלה על פניו :).
אולי אתה לא מאמין שיש מרכז אבל מרכז נע במטוטלת פעם מצביע ימין ופעם שמאל, ולכן אצל אלה שמגדירים את עצמם כמרכז בנט, ליברמן, לפיד וגנץ משחקים באותו המגרש.

כמו כן, אני לא בטוח שפגשתם ימנים ללא כיפה שאינם חברי כנסת בעצמם שמרוצים מהממשלה שהם בחרו, כי סמוטריץ' אפילו לא טורח להסתיר שהוא קודם נותן לכל הציבורים חובשי הכיפות נתח רציני מהעוגה ולנטולי הכיפות משאיר רק את השאריות של התקציב וגם בעת מלחמה הוא לא מהסס להעדיף את המגזר שלו על אנשים שנמצאים בקו העימות. כך שהוא הצליח לשבור את השיא של נתניהו בתור שר האוצר השנוא ביותר שהיה למדינת ישראל. וגם עכשיו ימנים שמשרתים במילואים, במיוחד האבות שבהם שצריכים לא לראות ילדים במשך חודשים זועמים על הפטור שהחרדים מקבלים מהעניין רק כדי לשמור על קואליציית הימין. כך שבחוק הפטור לחרדים הממשלה בוגדת בבוחרים נטולי הכיפות של ביבי ובן גביר ומסמנת להם שהם בתחתית סדר העדיפויות של הממשלה שהם בחרו.

לכן, רבים מעריכים את בנט שוויתר על התפקיד כדי להאריך את תקופן של תקנות איו"ש לעומת ביבי שמנסה להלבין את הפטור המוחלט והגורף לחרדים משירות צבאי כדי להישאר בשלטון עד למועד הקבוע לבחירות בחוק.

כמו כן, ימנים רבים מחו כפיים לבנט ביניהם: נדב העצני, יפעת ארליך, אברי גלעד וגם אריה אלדד טען שהשקרים של ביבי גרועים מהשקרים של בנט, לא ברור אם תמך בו או לו. כך שיש ימנים שאין להם על מה לסלוח לו כי הם לא כעסו עליו בכלל.

Harrington

Well-known member
מנהל
אולי אתה לא מאמין שיש מרכז אבל מרכז נע במטוטלת פעם מצביע ימין ופעם שמאל, ולכן אצל אלה שמגדירים את עצמם כמרכז בנט, ליברמן, לפיד וגנץ משחקים באותו המגרש.
לגמרי מאמין שיש כאלה שרואים עצמם מרכז (אם כי אין לי מושג מה זה אומר בדיוק. כפי שאני תמיד אומר בדיונים כאלה, חשוב ליישר קו לגבי ההגדרות, על-מנת למנוע מצבים של דיונים ארוכים בסופם מתברר שבכלל כולם מסכימים עם כולם, רק רואים את ההגדרות בהם השתמשו לאורך הדרך באופן שונה :)). רק לא חושב שיש שם אלקטורט מספיק גדול במקרה של נפתלי בנט. זאת מהטעמים שכבר ציינתי למעלה ושאתה מכיר מפי עשרות פעמים בעבר גם.
כמו כן, אני לא בטוח שפגשתם ימנים ללא כיפה שאינם חברי כנסת בעצמם שמרוצים מהממשלה שהם בחרו, כי סמוטריץ' אפילו לא טורח להסתיר שהוא קודם נותן לכל הציבורים חובשי הכיפות נתח רציני מהעוגה ולנטולי הכיפות משאיר רק את השאריות של התקציב וגם בעת מלחמה הוא לא מהסס להעדיף את המגזר שלו על אנשים שנמצאים בקו העימות.
תצטרך לסלוח לי, אך לא טרחתי לקרוא מעבר לכאן. מה שלטענתך "סמוטריץ' אפילו לא טורח להסתיר", לא קיים כלל בעולם המציאות. לא עם הסתרה ולא בלעדיה. לא יודע מאיפה אתה ממציא את הדברים. כאילו, זה נחמד בתור השמצה, אבל כמובן מנותק כל הקשר בעולם האמת, העובדות והמציאות. אמרתי לך בעבר, אני נהנה להתדיין איתך, אדם חכם וכו', אבל כשזה מגיע לשלב בו אתה נתפס לרל"ביות שלך, אתה נתפס גם לכל שיטותיהם הקלוקלות. ההגזמות וההקצנות חסרי הבסיס וכו' הופכים להיות מנת חלקך כאילו היו תורה מסיני. אז אני כפי שאני מניח שאתה יודע לא מהיום, לא אוהב את המשחק הזה. לא כשהוא בא מהצד היריב לי במפה הפוליטית ובאותה מידה לא כשהוא מגיע מעת לעת מהצד שלי של המפה הפוליטית. מעדיף להשאיר את הזמן והאנרגיה שלי לדיונים ענייניים יותר. סורי.

דגלמנגל

Well-known member
אתה מבין, חצי מהעם "הכשיר" את ביבי לנהוג במדינה כאילו הייתה רכושו הפרטי
32 מנדטים הכשירו אותו (וזה בקושי רבע) את השאר הוא קנה בכסף של משלמי המסים.
אין מישהו אידאלי לעמוד בראש אבל יש כמעט קונסנזוס, עם כל המגרעות של בנט ( ואני מקווה שהוא הפיק לקחים בעניין בניית הכוורת שלו) בתקופתו לא היה רע כל כך, והסקרים בהתאם. עכשיו העם מעריך אותו
חלק מהעם לא שכח לו את סמל הדיקטטורה = התו הירוק. עם זאת, מכל הליצנים שם בפוליטיקה הישראלית, אני מסכים אתך שהוא הכי מתאים לעמוד בראש.
אני מקווה שלא יצרף את יוסי כהן, יד ימינו של ביבי, בפרויקט המזוודות. הריח של זה עדיין רע מכדי לסלוח.

צביקה5311

Well-known member
אני לא חושב שביבי הוא עדיין אופציה לחזור
נכון, הוא לא לוקח אחריות, הבן אדם נרקסיסט, כל העולם אשם, רק לא הוא. המקסימום שיאכל לומר
"גם אני אצטרך לתת תשובות"
הסקרים מוכיחים שהעם כבר החליט מי אשם.
כל כניעה שלו לכהניסטים משיחיים מורידה אותו עוד.
אחרי ה 7/10 זה כבר לא אותו עם. מר בטחון נכשל.
אני מאמין שבפריימריס הבא בליכוד ביבי יזיע, אם הליכוד חפץ חיים/שלטון,חבריו יצטרכו לחשב מסלול מחדש לגבי מנהיגם. הוא מבחינת הליכוד כבר לא מספק את הסחורה. יש בליכוד לפחות 3-4 חברים (אולי גם שחקני חיזור מבחוץ כמו יוסי כהן) שיכולים להביא תוצאה טובה יותר. אני צופה מרד בליכוד לפחות מאותה קבוצה שממקום 20 ומעטה

הפרבולה1

Well-known member
התקשורת אשמה , דעת הקהל ורוב הפוליטיקאים רוצים כבר לסיים את המילחמה ( חוץ מבן גביר וסמוטריץ והציונות הדתית ), ואז בערוצי הטלויזיה מראים עוד סיפור מזעזע מה 7 באוקטובר כמו למשל הגורל המר של האב וביתו המשותקת שהיו במסיבת נובה.
ואז מה שקורה ששוב דעת הקהל משתנה חזרה לתמיכה בחיסול מוחלט של החמאס וכל מי שתמך בו ובשום פנים ואופן לא לסיים את המילחמה עד חיסול מוחלט של החמאס, כי החמאס זה לא סתם רעיון, זה רעיון רע מאד.

evglev1

Well-known member
מנהל
התקשורת אשמה , דעת הקהל ורוב הפוליטיקאים רוצים כבר לסיים את המילחמה ( חוץ מבן גביר וסמוטריץ והציונות הדתית ), ואז בערוצי הטלויזיה מראים עוד סיפור מזעזע מה 7 באוקטובר כמו למשל הגורל המר של האב וביתו המשותקת שהיו במסיבת נובה.
ואז מה שקורה ששוב דעת הקהל משתנה חזרה לתמיכה בחיסול מוחלט של החמאס וכל מי שתמך בו ובשום פנים ואופן לא לסיים את המילחמה עד חיסול מוחלט של החמאס, כי החמאס זה לא סתם רעיון, זה רעיון רע מאד.
רעיון רע מאוד, אך לא נראה שניתן לחיסול, כי גם אחרי שארה"ב שלטה 15 שנה באפגניסטאן ואחרי שהרגו את בן לאדן, הרעיון של אל קעאידה לא מת, ואפילו נולד רעיון "אח" של אל קעאידה שזה דעא"ש. ולמעשה בכל שנות קיומה של הרשות הפלסטינית התקיימו רק שתי בחירות ליו"ר ומערכת בחירות אחת לפרלמנט, לא רק בגלל הדיקטטורה אלא בגלל שהפת"ח יודעים שאין להם רוב, ובבחירות החמאס אוכל אותם בלי מלח וגם ערפאת אם היה מקיים בחירות הוגנות היה מפסיד לשיח יאסין.

הפרבולה1

Well-known member
רעיון רע מאוד, אך לא נראה שניתן לחיסול, כי גם אחרי שארה"ב שלטה 15 שנה באפגניסטאן ואחרי שהרגו את בן לאדן, הרעיון של אל קעאידה לא מת, ואפילו נולד רעיון "אח" של אל קעאידה שזה דעא"ש. ולמעשה בכל שנות קיומה של הרשות הפלסטינית התקיימו רק שתי בחירות ליו"ר ומערכת בחירות אחת לפרלמנט, לא רק בגלל הדיקטטורה אלא בגלל שהפת"ח יודעים שאין להם רוב, ובבחירות החמאס אוכל אותם בלי מלח וגם ערפאת אם היה מקיים בחירות הוגנות היה מפסיד לשיח יאסין.
אם אפגניסטאן היתה שכנה של ארה"ב שיורה עליה רקטות 20 שנה , ארה"ב היתה מחסלת אותה מזמן.
את הרעיון של החמאס אולי אי אפשר לחסל , כמו שנאציזים עוד קיים בקרב כל מיני ניאונאצים בעולם, אבל את יכולותיו הצבאיות של האויב בעזה ובלבנון חיייבם לחסל, זה עיניין קיומי.

בנוסף אנחנו לא נחמים רק נגד "החמאס" אנחנו נלחמים נגד הפלסטינים, החמאס הוא רק ארגון אחד שנלחם נגדינו בעזה ( ויש עוד ) וביו"ש גם הפאתח נלחם נגדינו ומשתתף בטרור.

למעלה