ניצול דמי מזונות?

מצב
הנושא נעול.

גרוש11

New member
ניצול דמי מזונות?

ניצול דמי מזונות?
שלום רב, אני גרוש ומשלם לגרושתי דמי מזונות עבור הילד. לאחרונה רכשה גרושתי דירה חדשה עם בן זוגה והוציאה את הילד מכל החוגים ואף ביטלה את הקייטנה אליה הוא רשום, בטוענה כי הילד יהיה עימה בבית במהלך חודשי הקיץ. ככל הידוע לי דמי המזונות הם עבור הילד ורווחתו. האם יש דרך בה אוכל להבטיח כי דמי המזונות (שהינם גבוהים יחסית) ישמשו את הילד (חוגים נוספים, בגדים וכו´) ולא ישלמו בעצם משכנתא גדולה אותה לקחו הגרושה ובן זוגה, כך שהילד בעצם לא יהנה מהם כלל (עלי לציין שהילד עולה לכיתה א´, כך שגם הוצאות החינוך יורדים באופן משמעותי). תודה מראש.

תשובה

ניצול דמי מזונות?
שלום רב, אני גרוש ומשלם לגרושתי דמי מזונות עבור הילד. לאחרונה רכשה גרושתי דירה חדשה עם בן זוגה והוציאה את הילד מכל החוגים ואף ביטלה את הקייטנה אליה הוא רשום, בטוענה כי הילד יהיה עימה בבית במהלך חודשי הקיץ. ככל הידוע לי דמי המזונות הם עבור הילד ורווחתו. האם יש דרך בה אוכל להבטיח כי דמי המזונות (שהינם גבוהים יחסית) ישמשו את הילד (חוגים נוספים, בגדים וכו´) ולא ישלמו בעצם משכנתא גדולה אותה לקחו הגרושה ובן זוגה, כך שהילד בעצם לא יהנה מהם כלל (עלי לציין שהילד עולה לכיתה א´, כך שגם הוצאות החינוך יורדים באופן משמעותי). תודה מראש.
תשובה
אם מדובר בשינוי קיצוני בנסיבות, ניתן לשקול להגיש תביעה להפחתת מזונות.

תשובה

ניצול דמי מזונות?
תשובה
אתה רשאי לבקש מביהמ"ש להורות לאשה לרשום את הילד לחוגים לקיטנה ולכל פעילות אחרת שאתה אמור לממן. יש לביהמ"ש סמכות לפקח על השימוש בכספים שאתה משלם. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון טענה שהנסיבות השתנו הוצאות האשה גדלו ועמן גם היכולת שלה להשתתף בהוצאות הילד. יש לקרוא את פסק הדין לפני שפונים לבית המשפט.

מצב
הנושא נעול.
למעלה