ניקוי פמוטי כסף משעווה של נרות

evike

Active member
מנהל
שלום.
ניקיתי את הפמוטים כמו תמיד עם DELU, תכשיר מעולה. רק שהוא לא ממש מוריד שאריות שעוות נרות.
נרונים מחברות שונות שאני תמיד משתמשת בהם ללא בעיה. פתחתי חבילה חדשה, וכנראה שהכוסיות מולאו יותר מידי, והנרות המותכים מחום הלהבה, פשוט נזלו על הפמוטים והמגש שמתחתיהם. פעמיים שטפתי עם מים רותחים (כמו שאני נוהגת לעשות עם החנוכיה, שהיא רק עם ציפוי שנראה כמו כסף, להוריד נרות ש"מבטיחים שהן לא נוזלות...") הפמוטים נשארו דביקים ומחוספסים, גם ניקוי עם נוזל כלים לא עזר.
מרגיז. גם מרגיז שאין טלפון או כתובת על השקית, כמובן אגש למכולת שם קניתי אותן, בינתיים רוצה לנקות את הפמוטים.
מה אתם מציעים לי? תודה.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
שלום.
ניקיתי את הפמוטים כמו תמיד עם DELU, תכשיר מעולה. רק שהוא לא ממש מוריד שאריות שעוות נרות.
נרונים מחברות שונות שאני תמיד משתמשת בהם ללא בעיה. פתחתי חבילה חדשה, וכנראה שהכוסיות מולאו יותר מידי, והנרות המותכים מחום הלהבה, פשוט נזלו על הפמוטים והמגש שמתחתיהם. פעמיים שטפתי עם מים רותחים (כמו שאני נוהגת לעשות עם החנוכיה, שהיא רק עם ציפוי שנראה כמו כסף, להוריד נרות ש"מבטיחים שהן לא נוזלות...") הפמוטים נשארו דביקים ומחוספסים, גם ניקוי עם נוזל כלים לא עזר.
מרגיז. גם מרגיז שאין טלפון או כתובת על השקית, כמובן אגש למכולת שם קניתי אותן, בינתיים רוצה לנקות את הפמוטים.
מה אתם מציעים לי? תודה.
בעקרון עוד ועוד מים רותחים זה אמור להמיס בקלות כל שעווה.

אבל אם זה לא עוזר כנראה שלשעווה הוסיפו עוד חומרים, במקרה כזה נסי להשתמש בממיסים כגון בנזין או אציטון.

בהצלחה ודווחי תוצאות.

dudi4321

Member
לטבול את מה שדרוש ניקוי כמה דקות במים רותחים. להחזיק עם מגבת יבשה ולשפשף מהר עם נייר יבש.
כשהשעווה חמה היא נמסה ואז הנייר מסיר הכל. מים חמים במגע עם המתכת מתקררים והם לא 100 מעלות, פמוט מתכת ששהה במים רותחים צובר את החום ואין מה שיקטין את הטמפרטורה.
בראסו יסיר התחמצנות.

evike

Active member
מנהל
אז ככה: השריתי את הפמוטים והמגש במים רותחים לכמה דקות, הוצאתי ויישר ניגבתי, אפילו שיפשפתי. אז באמת כל השעווה ירדה, אבל עדיין הברק הרגיל לא חזר לגמרי.
אצטרך לצחצח עם ה DELU, מקווה שהכל יחזור לעצמו.
תודה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
השרייה במים רותחים לא מספיקה. עדיף "לבשל" מספר דקות במים רותחים שממשיכים להיות מחוממים. סביר שאז כל השעווה תוסר ותצוף על פני המים.

dudi4321

Member
לאביקה,
יש חנות לפיגמנטים בתל אביב חנות הצבעים הקסומה: משה סרברניק
הוא מבין מאד בכל סוגי השעווה. הוא מכין סוגי שעווה לצרכים שונים (בנוסף ליצור וממכר פיגמנטים).
אני בטוח שהוא יתן כמה פתרונות מניסיון לבעיה שהעלאת.

למעלה