נכנסים לשבוע האחרון של אוגוסט

נכנסים לשבוע האחרון של אוגוסט

והאמת שאין יותר מדי דרמה אחרי ההתפתחויות של השבועיים האחרונים מאז שכתבתי... בAL איסט המצב אותו דבר - מאבק צמוד בין טמפה ליאנקיז על המקום הראשון, כרגע היאנקיז עומדים בראש עם יתרון של משחק אחד כשהרייז פספסו הזדמנות הלילה להשתוות. כרגע טמפה בטיול במערב, הם חוזרים ללוח משחקים לא קל עם לא מעט מפגשים עם היאנקיז והרד סוקס שעשויים להכריע. בחצי האחרון של ספטמבר הם יהנו מלוח משחקים קל יותר בזמן שהיאנקיז סוגרים עם לוח לא פשוט. הם יקוו להגיע לאמצע ספטמבר עם יתרון יותר גדול על הרייז ולסגור עניין ראש בראש. 2 הקבוצות ממשיכות להחזיק במאזן הכי טוב בבייסבול והמפסידה בתחרות על הדיווז'ן תהנה מזכייה די בטוחה בווילד קארד. הרד סוקס אחרי שפדרויה ואלסבורי חזרו לDL קצת אחרי שירדו ממנו יכולים להתחיל לסכם את העונה המתסכלת הזאת, עם מכת פציעות אדירה בין שאר אכזבות והפתעות (אבל עם הסיכום שלי אני אחכה לסוף העונה). טורונטו תנסה אולי לאיים על הרד סוקס למקום השלישי, הם רק 4 משחקים מאחוריהם וסה"כ מסכמים עונה מוצלחת ומפתיעה. האוריולס לעומת זאת ירצו לשכוח את העונה הנוראית הזאת כמה שיותר מהר. בAL סנטרל הטווינס (כצפוי?) התבססו במקום הראשון עם ניצחונות ב8 מ10 בזמן שהוויט סוקס מפסידים 7 מ10 ומינסוטה כבר עם פער של 4.5 משחקים על שיקגו במקום השני. הטווינס לקחו 2 מ3 בסדרות ראש בראש, אחת במיניסוטה ואחת בשיקגו. זה עדיין לא גמור, הטווינס יוצאים שבוע הבא לטקסס ואז למערב קצת ויש להם עדיין סדרה בשיקגו בספטמבר אבל אני לא רואה את הוויט סוקס מתאוששים ועושים קאמבק. הטווינס עשו את זה עם ג'ו מאוור שחזר לחבוט ברמות של שנה שעברה מאז האולסטאר למרות חסרונו של מורנאו. גם דלמון יאנג מראה קצת את הפוטנציאל ומשלים עונה יפה מאוד לצידו. בפיצ'ינג עם ליריאנו וקרל פאקינג פבאנו שנתן עד עכשיו 25 פתיחות טובות מאוד. בAL ווסט הריינג'רס שהבטיחו את הבבית די מזמן מגמגמים קצת לאחרונה, לא משחקים טוב. עדיין אין להם יותר מדי מה לחשוש - האייז והאיינג'לס באיזור ה500. ו7 משחקים מאחוריהם - אבל הם ירצו לסיים את העונה טוב יותר כדי להיכנס לפלייאוף עם מומנטום. המרינרס התעוררו קצת עם 7 ניצחונות ב10 המשחקים האחרונים...טו ליטל טו לייט. בNL יותר מעניין. האיסט זה הדיווז'ן היחידי כרגע (חוץ מהAL איסט אבל זה שונה שם) שהפער בין המקום הראשון לשני הוא פחות מ4.5 משחקים. הברייבס משחקים טוב מאוד לאחרונה ומצליחים להשאיר את הפיליז שגם הם בתקופה טובה במקום השני. כרגע הפער עומד על 2.5 משחקים בין 2 הקבוצות. כל יום זה גיבור אחר אצל הברייבס שהביאו השבוע את דרק לי מהקאבס, פעם אחת הייוורד הרוקי ניצח להם משחק, פעם אחרת האדסון מוביל אותם - הוא הרשה 4 ראנס ב40 ומשהו אינינגים האחרונים שלו והERA עומד על 2.15 לעונה. הוא עושה את זה עם איזה 5 K/9, לא מעט ווקס ופחות מ2 K על כל BB...לא ברור לי איך (התשובה היא הרבה מזל בBABIP) ואפילו האובדן של צ'יפר לכל העונה לא עוצר אותם. הפיליז שהיו הפייבוריטים לאט לאט מקבלים את הפצועים שלהם חזרה ומשחקים טוב אבל זה מספיק רק כדי לשמור על קצב עם אטלנטה כרגע. מצפה לנו ספטמבר מרתק בקרב בין ה2, כשכרגע הפיליז מובילים גם את הווילד קארד במשחק אחד על הג'ייאנטס. נשארה עוד סדרה אחת ביניהם, לקראת סוף ספטמבר בפילי. לפיליז יש עוד טיול למערב בעוד שהברייבס פוגשים הרבה (9 משחקים) את המארלינס שנמצאים בתקופה טובה ועלו למאזן חיובי ולמקום השלישי עם 4 ניצחונות רצוף. המטס ירדו למקום רביעי בעוד שהנאשינלס לא בתקופה טובה אבל לפחות הצליחו להחתים את הארפר ולצרף אותו לסטרסברג כצמד קטלני לעתיד, אבל יש עוד זמן לזה... בסנטרל היה הכי מעניין בשבועיים האחרונים. הרדס והקארדס נפגשו בסינסי ל3 משחקים אחרי שהיו צמודים כל השנה, הקארדס יצאו משם כמו גדולים עם סוויפ ולא היה ברור אם הרדס ייצאו מזה או שזה מה שיפיל אותם סופית. יצאו מזה בגדול! היום השלימו ניצחון שביעי ברציפות בעוד שהקארדס נפלו והפסידו הלילה את המשחק החמישי ברציפות שלהם. הפער כבר עומד על 4.5 משחקים לטובת הרדס והקארדס עם פוהולס לא רואים את הפלייאוף כרגע, גם לא בתמונת הווילד קארד. בהחלט תפנית לכיוון שלא צפיתי, במיוחד אחרי הסוויפ של הקארדינלס רק לפני שבועיים. בסינסי מאוד מתלהבים לקראת הופעת הפלייאוף האפשרית, אפילו מתכננים להציע לדסטי בייקר הארכת חוזה לפי הדיווחים...שאר הדיווז'ן עדיין די מזעזע, 3 ניצחונות רצופים לברוארס לא עוזר להם להיותר יותר מ6 משחקים מתחת ל500, האסטרוס הבינוניים נמצאים 15 משחקים מתחת ל500. והקאבס צונחים עם הפסדים ב8 מ10 ו5 רצוף, איכשהו הפייראטס 10 משחקים אחריהם(!) עם הפסדים ב9 מ10 כולל הפסד מס' 82 הלילה שסגר עונה נוספת במאזן שלילי. כרגע הם גם בקצב של לא פחות מ110 הפסדים. בווסט הפאדרס לא נבהלים מהג'ייאנטס ושומרים על פער של 5 משחקים בדרך לפלייאוף. סן דייגו עם ניצחונות ב8 מ10 המשחקים האחרונים מחזיקה במאזן השלישי בטיבו במייג'ורס והכי טוב בNL. הג'ייאנטס רודפים אחריהם אבל יותר קרובים כרגע לפיליז, הם משחקים קצת בינוני לאחרונה ואיבדו את הווילד קארד לפיליז. הם עדיין רק משחק אחד מאחורי פילי אז יש עוד תקווה למאבק צמוד עד הסוף. זה לא יהיה להם קל עם ספטמבר שכולל נסיעות לכל היריבות מהדיווז'ן, לינסקום נותן שנה טובה אבל לא לסטנדרטים שהתרגלנו וסנדובל צנח ל733. OPS - מזל שיש את האף ופוזי. הרוקיז והדודג'רס שומרים על מאזן חיובי אבל הם כבר לא פקטור, למרות התפוקה הנהדרת של טד לילי מאז שהגיע מהקאבס בדדליין בשביל LA ולמרות קרלוס גונזאלז שנותן שנה מפלצתית בשביל הרוקיז. ואריזונה עמוק במקום האחרון... אז מה נשאר לנו? מאבק צמוד על ראשות הAL איסט, השאר די סגור בAL אלא אם כן יהיו הפתעות. בNL איסט יש את אטלנטה והפיליז שימשיכו להילחם עד הסוף, הג'ייאנטס שינסו לעשות צרות לפיליז או להתקרב לפאדרס הצעירים ולמרות שהם חופרים לעצמם בור די גדול עדיין לא הייתי פוסל את פוהולס והקארדס, במיוחד עם דסטי בייקר בצד השני. תחרויות מעניינות אבל האמת שזה קצת חלש בהשוואה לשנים קודמות עם סיומים יותר דרמטיים. יכול מאוד להיות שתגיע איזו קבוצה ותתן איזו ריצה בספטמבר, סטייל הרוקיז ב2007 ותפתיע את כולם בדרך לפלייאוף. אני מקווה שזה יקרה. זה היה על הקבוצות והמצב בטבלאות...אולי אתן עוד פוסט יותר מאוחר היום על שחקנים/סטטיסטיקות/דברים משונים.

למעלה