נפיחות בבטן אחרי גרידה

נפיחות בבטן אחרי גרידה

היי בנות אני 3 שבועות אחרי גרידה בשבוע 15 להריון. מאז רוב הזמן מרגישה נפיחות בבטן. עברו כבר 3 שבועות מאז ועדיין. האם זו תופעה מוכרת? מישהי מכירה? מצריך בדיקה?

היה לי כשבוע אחרי הגרידה ועבר מעצמו

בכל מקרה את אמורה ללכת להיבדק בקרוב, לא?
כדי לוודא שהרחם נקי וחזר למצבו הטרום הריוני.
לי קבעו תור לבדיקה כזאת 3 שבועות אחרי הגרידה.

תודה

זה לא ממש עובר לי.. הייתי שבוע אחרי הגרידה אצל הרופא כי גם ככה היה לי תור אליו שנקבע מראש. אמר שנראה תקין. בכל מקרה נראה לי היה שכדאי לקבוע לו שוב. במיוחד שאני מתכננת מתישהו בקרוב להתחיל טיפולי ivf.התור הבא אליו זה רק עוד שלושה שבועות. והנפיחות הזאת מעצבנת. תוהה אם זה נורמלי להרגיש ככה שלושה שבועות אחרי.. מזמן פסק הדימום ומחכה למחזור..

הייתי מקדימה את התור לרופא ובינתיים מתחלה לקחת פרוביוטיקה

יש מצב שבעקבות נטילת אנטיביוטיקה אחרי הגרידה, מערכת העיכול יצאה קצת מהאיזון.
&nbsp
&nbsp

תודה.. אנסה להקדים..

וואלה לא חשבתי על עניין האינטיביוטיקה. יכול להשפיע ככה על מער' העיכול? לקחתי רק 5 ימים..

לא לקחת פרוביוטיקה במקביל לאנטיביוטיקה?

אם לא, אז בהחלט יכול להיות שאנטיביוטיקה הפרה איזון במערכת העיכול (ולא רק).
לכן ממליצים לקחת פרוביטיקה במקביל ללקיחת האנטיביוטיקה (בהפרש של שעתיים לפני ואחרי) וגם להמשיך אחרי זה.
&nbsp
הרבה בריאות!

אני יודעת שבכללית יש

משהו שנקרא מיון נשים, אולי שווה לבדוק אם יש כזה באזור שלך, וללכת לבדוק רק בשביל השקט הנפשי שהכל בסדר

לא חלילה

שלא תביני מדבריי שצריך לדאוג, סתם אמרת שזה לא עובר, אני פשוט חשבתי שבשביל שמישהו מוסמך יגיד לך שהכל בסדר, תלכי.

זה הכל, לא התכוונתי להלחיץ, סליחה.

זה בסדר לא הלחצת

סתם לא יודעת אם לייחס לזה חשיבות מיוחדת או שזה נורמטיבי.. נראה לי אחכה עוד קצת אולי כשיגיע המחזור זה יעבור. אם עדיין יציק לי אלך להיבדק

טוב אז שמעתי להצעה שלכם

לרופא שלי אין תורים ב3 שבועות הקרובים. אז קבעתי לרופא אחרת ביום ראשון הקרוב.. עדיף לי בשביל לדעת אם זה תקין. תודה

מקוםבלב

New member
טוב שקבעת

עדיף להיבדק ולראות שהכל בסדר. תבקשי גם אולטראסאונד במידה והרופא עצמו לא עושה.
לפעמים אכן נשארת תחושת נפיחות לזמן מה .אבל שלושה שבועות זה הרבה זמן.
יכול להיות שהאנטיביוטיקה גם השפיעה על הבטן וההתעסקות עם הרחם.
אבל כדאי לשלול שאין כלום.
תעדכני איך היה.

השאלה אם זה מחייב רופא נשים?

נפיחות בבטן.. אי אפשר רופא רגיל? אני גיליתי שאפשר בהרבה מקרים להסתפק בהם.
וגילוי נאות, לי יש בלאגן מטורף בבטן מאז ההפלה.
תחושת נפיחות ולחץ בבטן. גיליתי שלהימנע מלחם מלא לא קל עוזר. לחם קל לא מפריע וגם לבן לא.
מעניין שכתבתן על האנטיביוטיקה

הצורך ללכת דווקא לרופא נשים הוא בשביל לוודא ליתר בטחון

שהנפיחות בבטן לא קשורה בשום דרך עם משהו לא תקין ברחם.
&nbsp
למרות שהתיאור שלך די תומך בהשערה של הפרת איזון בפלורת מערכת העיכול, עדיין בשביל השקט הנפשי הייתי עושה גם בדיקה אצל רופא נשים, כולל אלטראסאונד.
&nbsp
כמו שאמרתי, בינתיים הייתי לוקחת פרוביוטיקה וגם נמנעת מהמזונות ששמת לב שהם לא טובים לך כרגע (כמו לחם מלא למשל או ירקות חיים עם הקליפה, כולם מזונות עשירים בסיבים שיכול להיות קשים לך כרגע לעיכול).
יש מצב שעד יגיע התור לרופא, שימי לב לשיפור בתחושת הנפיחות ואז תוכלי אולי לשקול מחדש אם צריך בדיקת רחם.
&nbsp
&nbsp

מקוםבלב

New member
בגלל הסמיכות לגרידה עדיף להתחיל ולבדוק

אצל רופא הנשים. במידה והכל בסדר, ניתן ואפילו רצוי להמשיך לבדוק.

גם אצלי זה ככה...

7 שבועות מהגרידה וכשבועיים וחצי אחרי קבלת מחזור... ועדיין מרגישה נפיחות וחוסר נוחות.
אני המתנתי עד המחזור בעיקרון, לראות אם יעבור לבד ואחרי כן קבעתי תור, רק שגם לרופא שלי התורים די רחוקים.
מקווה מאד שזה לא משהו משמעותי , עייפתי קצת מכל ההתעסקויות האלו.

למעלה