נרתמים עבור החיילים ב-
אנשים

נרתמים עבור החיילים ב-../images/Emo43.gif אנשים

הערב, בין השעות 18:00-20:00 תתארח בפורום כפר סבא ההילרית והמתקשרת יעל עיני. יעל עיני הנה מטפלת בפסיכו'-הילינג: ריפוי אנרגטי בשילוב תהליכים תודעתיים והיא תשיב לשאלות הגולשים בנושא: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=594&MessageId=125831954
דניאל ניגר, פסיכולוג קליני מטעם עמותת נט"ל, יתארח בפורום נפגעי פעולות איבה בין השעות 20:00-22:00 וישיב לשאלות הגולשים בנושא טראומות ממלחמות עבר שמתעוררות היום. אתם מוזמנים לשרשר את שאלותיכם: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=418&MessageId=125814948
כיצד להתמודד עם הקשיים של הילדים בצבא ובמילואים? איך להתמודד עם הקשיים והחרדות שלכם בעת המלחמה? איתן אדר, עו"ס קליני ומטפל משפחתי, מנהל ת.ל.מ. אשכול יתארח בפורום הורים לחיילים בין השעות 21:00-23:00 וישיב לשאלותיכם: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1245&MessageId=125846363
רוצים להרתם עבור לחיילים? פורום אוכל חלבי מזמין אתכם לארגן חבילות המורכבות ממוצרי הייגיינה, ביגוד ועוגות ועוגיות ולהביא אותם לנקודות האיסוף השונות. בואו לשמח את החיילים ולהראות להם שאנחנו איתם: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=771&MessageId=125862332
תחרות התמונה הטובה לשנת 2008 בתחום התעופה יוצאת לדרך תפסתם מטוס רגע לפני הנחיתה? תיעדתם מסוק על רקע הקשת בשמיים? חושבים שהתמונה שצילמתם היא המדהימה והמקצועית ביותר? זה הזמן להוכיח את זה... כל שעליכם לעשות הוא להעלות את התמונה שצילמתם בתוספת תיאור קצר ואולי תזכו בארוחה זוגית מתנת תפוז אנשים: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1151&MessageId=125825358
כיצד נוכל לסייע לילדינו בצל המלחמה? מה יכול לעזור להם לחוש בטחון ורוגע עד כמה שניתן? גילה הרן, מטפלת משפחתית ומנהלת מרכזי ת.ל.מ. תתארח מחר החל משעה 9:30 בפורום הורות בצל הקסאםותנסה לסייע: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=2110&MessageId=125857640
ביום ה' בשעה 19:00, יתארח בפורום כלכלה וכלכלנים ד"ר רו"ח ירון זליכה- בעל Ph.D. במאקרו כלכלה. ד"ר רו"ח זליכה, הינו ראש ההתמחות בחשבונאות, בפקולטה למנהל עסקים, הקריה האקדמית אונו, ולשעבר החשב הכללי של מדינת ישראל. הגולשים מוזמנים לשרשר את שאלותיהם: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1490&MessageId=76020041
מתגוררים בדרום וסובלים מהמצב הבטחוני? צריכים עזרה בהשלמת חומר לימודי לבגרות? בקומונת עזרה בבגרויות לתלמידי הדרום ייתנו מורי התיכון סיוע בשלל מקצועות הבגרות ויעבירו שיעורים בשידור חי ב-BlogTV: http://www.tapuz.co.il/communa/usercommuna.asp?communaid=34544

בדנתמ

New member
ופורום פרל ג'אם נרתם עבור גלעד שליט ../images/Emo88.gif

לדעתי דווקא בימים אלה, שהלוחמה בעזה נמשכת והסכם הפסקת האש עומד על הפרק, ראוי שנדון בסוגיה שמשום מה נדחקה לאחרונה אל השוליים - סוגיית גלעד שליט. לפי הניתוח שלי את המצב, עכשיו זאת ההזדמנות להביא אותו הביתה. חשוב לי להבהיר לכל מי שיקפוץ (מכל ההמונים שמציפים פה את הפורום
) שהפורום הזה לא פוליטי, ולא נועד לשמש במה לדיונים פוליטיים. פשוט מאוד, אחרי מחשבה מסוימת, הגעתי למסקנה שהחזרתו של גלעד היא לא סוגיה פוליטית, אלא סוגיה ממלכתית מהשורה הראשונה, שצריכה להיות בראש מעיינינו, לא משנה מה הן השקפותינו הפוליטיות. בכל אופן, עשיתי את המעשה שהכי פחות מתאים לי ופתחתי כאן בלוג, רק בשביל לפרסם שם רשומה שקוראת לכולם להתעורר בנוגע לגלעד. אני אשמח אם תקראו את מה שכתבתי שם ותעשו את מה שאתם יכולים לעשות כדי לתרום להבאתו בשלום הביתה. כי זה מגיע לו. לינק לרשומה: http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1403092

hitchhiker218

New member
גלעד שליט?

עם הפסקת אש חד צדדית אנחנו נדע מה איתו רק בעוד הרבה זמן. אני מצטערת,אבל לעניות דעתי,מדובר במהלך הכי אידיוטי שנעשה מאז תחילת המבצע. מוות של חיילים,אזרחים ונפגעים בגוף ובנפש וכל זה עבור מה? כדי להוכיח שאנחנו נקניקים. מה הממשלה הנהדרת שלנו יכולה להגיד למשפחות השכולות? הם מצטערים... זה נחמד
נתנחם בכך ששלושת המוסקטרים מורחים אותנו בהרבה מילים יפות...

בדנתמ

New member
../images/Emo45.gif מלים כדורבנות...

אני בעד היוזמה הבאה: חילופי שבויים כדלקמן - נמסור לידיהם את מר אולמרט ונקבל בתמורה את גלעד שליט. הם יוכלו להגיד שיש בידיהם שבוי ישראלי, ואנחנו גם נוכל לקבל את שליט בחזרה וגם להיפטר מראש ממשלה שלא שם *** על אף אחד מאזרחיו, לרבות גלעד שליט. אני חושב שאם נשאל את החיילים שהשתתפו במבצע הזה, ממש אחד אחד, לא נמצא אפילו חייל אחד שיגיד לנו שהוא מוכן לצאת משם בלי גלעד שליט. וזה אומר הכל. הפסקת אש חד צדדית, גורמת לטרור לראות שהוא מנצח, גם אם הרודנו אותו אל הקרשים כמו שאף מדינה לא עשתה מעולם לאף ארגון טרור. מהלכים חד צדדים עושים רושם רק אם מדובר בילדים בני 5 שמשחקים בארגז החול. אז, אם ילד אחד ירביץ לכולם וילד אחר יגיד שהוא לא מדבר איתו, זה יזיז למישהו. לעשות את זה בעולם המבוגרים, ובקנה מידה של מדינות, פשוט לא עובד. ממש כמו שאולי היינו צריכים לצאת מעזה, אבל אם כבר עושים את זה, לא עדיף להכניס לכל הסיפור משא ומתן, כדי שנקבל משהו בתמורה? (ואני נמנע כרגע מלהגיד אם לדעתי היינו או לא היינו צריכים לצאת משם, כי זה לא משנה לסוגיה האסטרטגית, שמה שלא עושים, עדיף לא לוותר על שום דבר באופן חד צדדי). ואני רוצה לשאול את שרי הממשלה ה"נהדרים" שלנו: מר אולמרט - מתי אתה חשבת באמת ובתמים ובאופן רציני ואמפתי על גלעד שליט? גברת לבני - מתי את באמת ניסית לנהל מו"מ קשוח ולהבהיר לארגון הטרור שמחזיק בגלעד, שהם לא נמצאים בעמדה להכתיב לנו תנאים, ושאם מישהו מההנהגה שלהם, לרבות הנייה וא-זהאר, רוצה לראות זריחה נוספת, מוטב להם להחזיר לנו את שליט בריא ושלם ללא דיחוי? מר ברק - מתי בפעם האחרונה קיימת את הכלל שחונכת עליו בצבא כיהרג ובל יעבור, לפיו לא משאירים חברים בשטח? מר רמון - אתה לא ממש קשור לכלום וברור שאתה לא עושה כלום חוץ מלהטריד מינית חיילות, אבל חוץ מזה, כמו שאומר השיר, מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו? ואני לא מבין איך מישהו מהם יהיה מסוגל להסתכל לנועם ואביבה שליט בעיניים... איך הם יהיו מסוגלים להסתכל בעיניים של גלעד, מבעד לתמונה בעיתון? איך הם יהיו מסוגלים להסתכל להורה שכול בעיניים, ולהסביר לו שאולי החמאס ימשיך לירות רקטות (כי הוא ימשיך, חכו ותראו) ואולי גלעד עדיין לא זוכה לחבק את אמא ואבא, אבל הבן שלהם נהרג למען מטרה כלשהי? (ולא, קמפיין בחירות, או סתם "להיכנס בהם" לא נחשבים כמטרות ששוה למות בשבילן) ואיך לכל הרוחות תהיה להם את החוצפה להתמודד על עוד קדנציה, אם הם לא יביאו את גלעד הביתה? אני לא חושב שמישהו כאן מסוגל לדמיין אפילו (ולי יש דמיון מאוד מפותח) איך זה להיות שנתיים וחצי בשבי בידי חבורה של טרוריסטים סאדיסטים, בלי לשמוע מילה מהבית ובלי שידעו בבית שאתה עדיין בריא ושלם בכלל... איך זה להסתכל על החריטות על הקיר, או לספור את עונות השנה, כי הרי אין לו שם מזגן או מעיל, ולשער שכל החברים שלך בטח כבר השתחררו ונמצאים עכשיו בדרום אמריקה או משהו, ואתה עדיין מוחזק בידי אנשים שאם הם לא היו רואים בך קלף מיקוח, הם כבר מזמן היו הורגים אותך? ואני בטוח שגם חברי הקבינט הנהדרים שלנו לא מסוגלים לדמיין את זה, ובטח אפילו לא ניסו מעולם. כי אם הם אפילו היו מנסים, גלעד כבהר מזמן היה אוכל את האוכל של אמא ומשפץ את האוטו עם אבא או משהו כזה. גם אם היתה בידם תוכנית גאונית לשיקום הכלכלה הישראלית ולהבאת שגשוג טוטאלי לעם ישראל, הם לא יקבלו ממני קול בבחירות, רק בגלל הזלזול המחפיר שלהם בחיי החיילים שלנו שנהרגים בגלל גחמות פוליטיות ובחיי אלה שמוחזקים בשבי האויב, ועושה רושם שמדירים שינה מעיניו הרבה יותר משהם מדירים שינה מעיני אותם מנהיגים פוליטיים. באמת שאני לא רוצה להיכנס פה לפוליטיקה כי זה לא המקום, אבל אני מאמין שכאן מדובר בסוגיה של אנושיות בסיסית ומוסר בריא, ולא של עמדה פוליטית כזאת או אחרת. בכל שנותיי לא יצא לי להיתקל באדם יותר פטריוטי ממני. לא פגשתי באדם שאהב את ערכי הציונות עליהם הוקמה המדינה יותר ממני. ועם כל זה, נוכח כל הזלזול הבוטה של המנהיגים שלנו בגלעד שליט ובחיילים ההרוגים, אני פשוט מתבייש בכל מאודי לחיות כאן. וקשה לי לכתוב את המלים האלה, אבל אני פשוט מתבייש...

בדנתמ

New member
מה לעזאזל הקשר?!?

כי אם לא היתה היום בעיתון כתבה ענקית על זה שגלעד חזר הביתה, ואני יודע שלא היתה, אז אני לא מבין איך זה קשור למה שאמרנו? לדעתי אתה צריך להסביר את עצמך טיפה אחרי כותרת כזאת
כי מה שאני מבין ממנה זה ככה: 1 - אתה חושב שיש קשר מסוים בין להיות בוגר ובין קריאת עיתונים. 2 - אתה חושב כנראה שכל מה שכתוב בעיתון הוא נכון וחכם. 3 - אתה חושב שרק ילדים רוצים לראות את גלעד בבית. 4 - לא הבנת מילה ממה שכתבנו. להיות בוגר זה לא לקרוא עיתון. להיות בוגר זה לדעת מתי ראוי לפקפק במה שכתוב בו. ואגב, גם העיתונות ש"מאתרגת" כל כך על לבני וברק, לא התייחסה להפסקת האש במתכונתה הנוכחית כאל מהלך כזה חכם. בעיתון, ערב הבחירות, הכתבים כותבים את מה שהם חושבים שיסייע למפלגה בה הם תומכים לזכות בבחירות. ממש כמו שמטרות המבצע הזה היו כנראה לזכות בבחירות, אחרת היינו רואים סיום מדיני עם תוכן. ואם לזכור את גלעד שליט לא יעזור להם בזה, הכתבים לא יכתבו עליו. הם לא כאלה מוסריים כמו שהם רוצים להצטייר. לך כדאי להתבגר ולהבין מהם הערכים שעליהם מושתתת המדינה בה אתה חי. אני מניח מהכרטיס שלך שאתה תלמיד י"ב, אוטוטו מתגייס. בגילך הגיע הזמן להבין את הדברים האלה. למבצעים לא יוצאים כדי "להכניס להם". יוצאים כדי להשיג מטרות מוגדרות יותר. אני חושב שהיה זה מקיאוולי שאמר "הצבא הוא כלי להשגת מדיניות". חשוב לזכור את זה, ולהשתמש בו בתבונה. אם הצבא מכשיר לך את הקרקע להשגת המטרות המדיניות, ואח"כ המדינאים מפשלים ולא משיגים אותן, כל זה היה לשווא. חשוב גם שתבין שלא משאירים אנשים מאחור. ברגע שאתה משאיר את גלעד ככה בשבי החמאס, אתה שובר את ההסכם הלא כתוב שבין המדינה לאזרחיה, לפיו אם במהלך שירותי הצבאי קורה לי משהו, המדינה תעשה כל שביכולתה כדי לסייע לי. ברגע שאתה שובר את ההסכם הזה, אתה הורג את צה"ל.

Anuerysm

New member
אני חושב שצריך להיות קשר בין מה שאדם אומר

למה שאדם יודע, ומסתבר שאין אצלך את הקשר הזה, אתה נראה לי בחור נחמד סך הכל אבל אני כבר לא יכול להבליג על ההתבטאות הפוליטית שלך שהיא כל כך שטחית וילדותית ומראה חוסר הבנה מוחלט בפוליטיקה

Anuerysm

New member
מצטער על התוקפנות

קצת מוגזמת, אבל אתה מבין את הנקודה..

בדנתמ

New member
ושוב, כמו שאמרתי...

אתה כותב ססמאות בלי לתת הסבר. אז בהקשר לתגובה שלך למטה - לא, אני לא מבין את הנקודה. אם הייתי כותב שאני תומך במפלגה כזאת או אחרת, זאת היתה התבטאות פוליטית. אם הייתי כותב שצריך לכבוש את עזה ולזרוק את כל הערבים לים, או לחילופין לצאת מהשטחים ולנצור את הנשק לעד, זאת היתה התבטאות פוליטית. אם אתה חושב שלחשוב שחייבים להחזיר את גלעד שליט הביתה משקף עמדה פוליטית מסוימת, כנראה שאין לך הבנה בסיסית בפוליטיקה ובמה זה אומר להיות אזרח. זה משהו בסיסי ביותר. יש הסכם לא כתוב בין המדינה לבין אזרחיה שומרי החוק. אני, בתור אזרח שומר חוק, הולך לשרת בצבא ובזמן הזה מבצע את המשימות שהמדינה שולחת אותי לבצע. בלי לשאול שאלות, רק לפעול לטובת בטחון המדינה. ואני מוכן לסכן את החיים שלי, כי אני יודע שהצד השני של ההסכם אומר שאם יקרה לי משהו, המדינה אמורה לדאוג לי. שזה אומר שאם חייל נפצע עקב שרותו הצבאי, המדינה חייבת לסייע לו בתהליך השיקום (וכבר ראיתי לא מעט מקרים בהם היא התנערה מחובתה גם באספקט הזה), ואם אני אלקח בשבי האויב, המדינה תעשה כל שביכולתה כדי להחזיר אותי הביתה בריא ושלם, ממש כמו שאני אעשה כל שביכולתי כדי לא למסור סודות מדינה וכו'. ברגע שהמדינה שוברת את ההסכם הזה, היא שוברת את העיקרון הכי חשוב שעליו מבוסס צה"ל. צה"ל הוא צבא העם. הוא מורכב מאזרחי המדינה שומרי החוק והכשירים בריאותית לשרות, וככזה הוא פועל למען עם ישראל. בתור צבא העם, הוא מושך אליו את החיילים במסגרת החוק ולא במסגרת התנדבותית. אותם חיילים יודעים היטב על ההסכם הלא כתוב שפירטתי עליו למעלה. ברגע שהמדינה מפרה את ההסכם הזה היא שוברת את כל הכלים. במצב כזה, איזה אב ישלח את בנו לשרות קרבי? אם אתה לא רוצה לראות אחוזי השתמטות ענקיים עוד יותר מכפי שהם כבר כיום, ובפירוט משרות קרבי (ותאמין לי שאתה לא רוצה לראות את זה, כי זה מסמן את סופה של מדינת ישראל) אתה מאוד מאוד רוצה שהמדינה תקיים את חלקה בהסכם. ברור לכל מי שטיפה מתעניין בפרטים של כל הבלאגן הזה, ומגיע עם ראש פתוח ובלי תמיכה בצד זה או אחר של הקשת הפוליטית, שהמדינאים שלנו פישלו בגדול בהסכם הפסקת האש הזה. צריך כישרון ענק בפאשלונריות כדי לא לסחוט כאן מהחמאס את שחרור גלעד שליט, אחרי שהורדנו אותם ככה אל הברכיים.

בדנתמ

New member
ובנוגע ל"תוקפנות"

תראה, זה בסדר להיות נסער. כל עוד אתה לא משתמש בלשון לא ראויה ונמנע מלפגוע בחברי הפורום האחרים, אין שום דבר רע בוויכוח סוער פה ושם. מה שמפריע לי, זה שאתה קובע כמה דברים בתגובות שלך, שנראים לי תלושים מהמציאות, ולא מנמק אותם. קודם כל, בתגובה הראשונה שלך: "שניכם צריכים להתבגר ולקרוא עיתון" במה האמירות שלנו רומזות על חוסר בגרות? לו הייתי כותב "אני חושב שלא היינו צריכים להפסיק את האש כי יותר מגניב להיכנס בהם" זה היה מרמז על חוסר בגרות. לו הייתי מצטט קטעים מהעיתונים ומתייחס אליהם כאל תורה מסיני, זה היה מרמז על חוסר בגרות. אבל אני חושב שבשרשור הזה, הצגנו עמדות שהן בסה"כ מנומקות באופן יחסי (עד כמה שאפשר לנמק בלי לכתוב 50 עמודים על זה) ולא נובעות משיוך לאזור מסוים בקשת הפוליטית. הצגנו את הדברים שלפי דעתנו עלולים לקרות באזורנו. כתבתי על ההסכם הלא כתוב בין המדינה לבין חייליה. כנראה שתצטרך להיות בצבא כדי להבין את מלוא המשמעות של זה. כך שגם אם אכן הייתי צעיר ממך בשנים (ולפי הכרטיס שלך אני לא), ה"תתבגרו" הזה היה מיותר. לקרוא עיתון... במה העיתון קשור לכל זה? היתה כתבה בעיתון שהסבירה למה לא החזירו את גלעד הביתה? היתה כתבה שהסבירה שכן מחזירים אותו והפכה בכך את כל דבריי למיותרים? לא ולא. אז במה העיתון קשור? קראתי הרבה עיתונים בתקופה האחרונה. שמעתי גם הרבה חדשות ברדיו, בטלוויזיה, ובאינטרנט, כולל דיווחים שקראתי בשעות הקטנות של הלילה, כי כשיש לך גם חברים שנמצאים שם ונלחמים אתה פתאום דואג יותר מבד"כ מאירועים עם נפגעים בקרב כוחותינו. העובדות הן שיצאנו למבצע הזה מסיבות מסוימות. ואני מדבר על עם ישראל כשאני אומר יצאנו. הממשלה אולי יצאה אליו מסיבות קצת אחרות, כי אין לי הסבר אחר לכישלון החרוץ בסיום המדיני שהם הראו לנו כאן. אבל עם ישראל וצה"ל יצאו למבצע הזה כדי לשים קץ למציאות שבה תושבי הדרום סופגים מטחים של עשרות טילים בכל יום ולא יכולים לנהל אורח חיים תקין. עם ישראל וצה"ל יצאו למבצע הזה, גם אם העניין לא הוגדר כמטרה רשמית שלו (וטוב שכך, כי אחרת זה רק היה פוגע בעניין) כי גלעד שליט, אחד מאיתנו, נמצא שם כבר שנתיים וחצי בתנאים שאי אפשר לחיות בהם וסובל מעינויים ומה לא... תשאל אחד אחד כל חייל שהשתתף במבצע הזה. אני מבטיח לך שלא תשמע קול אחד אפילו שיגיד לך שלפי דעתו זה בסדר לצאת משם בלי גלעד. כי מי שיגיד דבר כזה לא ראוי לשרת בצבא ההגנה לישראל. אני לא מתמרמר על כך שאנחנו הולכים לפי מדיניות פוליטית מסוימת, גם אם יש מדיניויות פוליטיות שאנו הולכים בהן ואיני מרוצה מכך. אני גם נמנע מלחשוף את ההשקפות והעמדות הפוליטיות הספציפיות שלי, כי זה לא קשור לפורום ואפילו לא לגלעד שליט. אני רק זועם, וגם זאת מילה חלשה מדי בשביל מה שאני מרגיש, על ההפקרות המוחלטת שבהשמת החותמת המדינית שתאבטח את המטרות שצה"ל אפשר לנו להשיג מהמבצע הזה. אני זועם על כך שלמרות שצה"ל הביא אותנו, מעבר לציפיות שלי, למצב שבו חמאס על הקרשים ואפשר להכרעה הרבה יותר ברורה בעימות, הדרג המדיני החליט על הפסקת אש חד צדדית, צייר לחמאס תמונת ניצחון, והשלים בכך עם מציאות שבה כל עוד מספר הטילים שאנחנו חוטפים בכל יום הוא חד ספרתי, אפשר לקרוא לזה רגיעה. אני זועם על כך ומתוסכל מכך, שהמדינאים שלנו מפקירים את גלעד שליט. אני יכול להמשיך לכתוב לך על למה זה פסול וכמה זה מתסכל אותי, אבל אין מלים שבאמת יביעו את זה במלוא העוצמה המגיעה לנושא. איפה בדיוק בדבריי אני נוקט בהבעת עמדה פוליטית? ונעבור הלאה: אתה כותב שאין קשר בין מה שאני אומר למה שאני יודע. ובכן, אני סמוך ובטוח שאין לך שמץ של מושג מה אני יודע, ומדבריך עולה שאין לך גם מושג מה אני אומר... את המידע שעליו אני מבסס את עמדותיי, אני מצליב מהרבה מקורות. אני לא סומך בעיניים עצומות על עיתון אחד. וזה רק המידע ה"רשמי"... אבל אל תדאג, אני לא אכתוב שום דבר שיחשוף את פרטי המידע שאני יודע מעבר לזה, כי זה כבר יפגע במטרות שאני רוצה לשרת ויהיה עבירה על חוקי בטחון מידע. מה שכן, לו הייתי יודע משהו שהיה מסביר את המחדל הזה, פשוט לא הייתי כותב על זה מלכתחילה. ושוב, אתה כותב שמה שכתבתי הוא בגדר התבטאות פוליטית. לא כל התבטאות בנושא אקטואלי היא התבטאות פוליטית. אם אני אגיד שאני לא רוצה שיישוב הדרום יחטפו רקטות, זה פשוט להיות אזרח טוב ואמפתי. אם אני אגיד שאני חושב שגם לגלעד שליט מגיע לחבק את הוריו, זה לא הבעת עמדה פוליטית. אתה כותב שמה שכתבתי הוא שטחי. אתה בינתיים זה שכותב דברים בססמאות נבובות וריקות מתוכן ולא מנמק אותן. זה קל מאוד להגיד שמשהו שמישהו אמר לך הוא שטחי, אבל זה לא תמיד נכון. אני מנמק את מה שאני כותב ומסביר למה אני חושב כך ועל מה אני מבסס את דבריי. אי אפשר להיות הרבה יותר רחוק מ"שטחי" ממה שאני כבר. אתה טוען שאני מפגין חוסר הבנה מוחלט בפוליטיקה. שוב, נמק. מה כבר מצביע על חוסר הבנה בפוליטיקה מתוך דבריי? אני מתרחק מפוליטיקה. אני סבור שצריך להניח אותה בצד כשניגשים לפתור סוגיות כסוגיית שליט, ולהתעלם משיקולים פוליטיים ולא ענייניים. זה עניין אקטואלי ולא פוליטי. כתבתי על נושאים בטחוניים, מדיניים, צבאיים, אזרחיים, אבל לא פוליטיים. אז איך הגעת למסקנה שאני לא מבין בפוליטיקה? בקיצור, אם אתה כל כך להוט להגיב למה שאנשים כותבים ולקבוע שהם לא מבינים בשיט ולהצמיד להם שמות תואר מאוד סובייקטיביים, רצוי שתנמק את דעתך ולא סתם תפריח בלונים לאוויר...

hitchhiker218

New member
מדהים.

אתה אוהב לכתוב משהו בלי להוסיף הסבר. לפעמים נראה שאתה פשוט כותב כדי "להשמע"... ממש בגרות לשמה! הרשה לי לענות לתשובה הנפלאה והמנומקת שלך: לפני שהמפלגה הנאצית ברשות היטלר עלתה לשילטון,המצב הכלכלי בגרמניה היה איום. המורל היה ברצפה. כולם חיפשו אשמים... כידוע לכולנו,האשמים המידיים היו היהודים הטפיליים והזדוניים. אז מה עשו? תעמולה הכוללת שטיפת מוח. איך עשו?תקשורת-קריקטורות,מחקרים "מדעיים" עם מסקנות מאוד מעניינות שנעשו והופצו בכלי התקשורת ועוד. אז מה למדנו היום,ידידיי? אולי לא כל מה שכתוב בעיתון הוא נכון
תמיד תהיה סקפטי...אל תבלע כל דבר שהתקשורת מאכילה אותך.

למעלה