נשדדתי!

Enderin

New member
נשדדתי!

כן כן, הייתי קורבן לנוכלות... להלן הסיפור, הגיע בחור למסעדה וביקש לקנות בקבוק מים, מחיר המים בימינו, 11ש"ח. על המים שילם לי הברנש שטר של 200ש"ח, כמובן שהעודף המתבקש הוא 189ש"ח. בזמן שספרתי את העודף להחזיר לאותו אדון, הבחור נעמד לידי. הכנסתי את שטר ה200ש"ח לקופה והוצאתי את העודף הדרוש והבאתי לו. הבחור הודיע לי כי "אהה, זה 11, אז יש לי 11, למה אתה מסבך אותי" והחזיר לי את העודף שהבאתי לו (אחרכך ראיתי במצלמות האבטחה, שבזמן שהחזרתי לו את שטר ה200 שקלים, הוא הכניס בזריזות ידיים מפליאה שטר של מאה מהעודף שהבאתי לו אל הכיס שלו). הוא התחיל להוציא שקלים בודדים ו"נזכר" שבעצם אין לו 11, יש לו רק 9, אז ביקש שאני אביא לו חזרה את העודף, וככה הוצאתי שוב את העודף וביקשתי ממנו להביא לי שטר ה200 בחזרה. הבחור טען שהוא הביא לי את ה200 (ובאותו הזמן, שוב, לקח שטר של 100 מהעודף שבידו ובזריזות ידיים הכניס לכיס) בזמן שאני מנסה לחפש את השטר החסר (200) הוא שם את העודף שהבאתי לו על הכסף שאני סופר ובכך בלגן לי את כל הספירה (ולא יכלתי לדעת אם הבאתי לו עודף מספיק, איפה השטר 200 ומה לעזאזל קורה בכלל). הוא המשיך לבלבל אותי והוציא מטבע 2 שקלים ושם לי על הספירה בטענה שזה יעזור לי. אז כבר הבנתי שהבנאדם מנסה לבלבל אותי וניסיתי לעשות סדר בכל הבלאגן, אבל מכיוון שהוא שם לי את העודף על הספירה של הכסף התבלבלתי לגמרי ופתאום הוא התחיל ללחוץ עליי להביא לו אש לסיגריה, כמה וכמה פעמים, למרות שביקשתי שיהיה בשקט רגע ויתן לי לסדר את הבלאגן. ואז הוא פשוט לקח את כל הכסף, והלך...עם רווח נקי של 600שקלים. ועד שהתאפסתי על כל העניין, ישר קראתי למנהל משמרת שיעצור אותו כי הוא לקח את הכסף, הבחור כבר נעלם. בתכלס זה נשמע כאלו אני ממש טמבל ואיך לא הבנתי מה הולך. כשראיתי את ההקלטה של כל המקרה לא האמנתי. מסקנות: לא לתת לאנשים להגיע ליד לקופה. לא למכור מים בטייקאווט.

dimonj

New member
כל הכבוד לבחור

מאוד אלגנטי, אם מישהו מצליח לרמות אותי אני אומר לבריאות(אבל עם המזג החם שלי בטח הייתי בועט לו בתחת ) לא נורא , אני מאמין שאין אחד שלא עבדו עליו או ברחו לו באיזה שלב תפיק לקחים לפעם הבא

Wolfindale

New member
קצת פרופורציות

נכון שהבן אדם עשה טעות, אבל זה לא אומר שמגיעות ברכות לגנב.

Enderin

New member
מה הקשר בין השניים?

אני ברמן, והקופה ליד הבר גם הברמנים משתמשים בקופה בד"כ..

maxfain

New member
הקשר הוא שהלקוח שלך

לא אמור להיות תקוע לך ליד הקופה. הקשר הוא שאתה אמור לשים לב לכמה כסף נתת, או כמה כסף לקחת. הקשר הוא שאם הלקוח עבד עליך, אז או שהיית שיכור או שהיית טמבל. אז הקשר הוא שמגיע לך.

Enderin

New member
עדיין לא הבנתי

מה הקשר בין להיות מלצר לבין זה שהלקוח ליד או לא ליד הקופה ולמה אתה כועס? ודבר אחרון, שכחתי כנראה לספר את החלק הזה וזה אולי יבהיר קצת יותר את התמונה. קיבלתי את המצב לידיים שלי כשהלקוח כבר היה ליד הקופה, וביצע את ה"עסקה" מול המנהלת משמרת, שפתאום הייתה עסוקה ובקשה ממני לסגור לו את העודף.

nunimon

New member
לא נעים, אבל לא נורא. המסקנות לדעתי :

אם עסוקים - פשוט אומרים בלי שום בושה ללקוח לחכות. קרה לי פעם שעשו על ברמן לידי את העוקץ הניגרי. מכיר? זה בערך הולך ככה - מגיע בנאדם משלם 100 שקל על משקה והולך. אחריו מגיע עוד בנאדם ומשלם 20 שקל. ברגע שאתה מחזיר לו את העודף מה20, הוא עונה לך:"אבל שילמתי לך שטר של 100". אתה מופתע, ואומר לא נכון, נתת לי 20. ואז משום מקום הוא אומר:"תבדוק בקופה, במקרה אני גם זוכר שהשטר של המאה, היה עליו רשום בעט 1000". אתה כלא מאמין ניגש לקופה, והפלא זה פלא - יש שם שטר של 100 העונה לתאור של האדון. מרוב בושה אתה מחזיר לו עודף מ100, על משקה שהוא קנה ב20, והנה הלכו להם מהקופה לפחות 81 שקלים... למזלי, קלטתי את שני הגברים נכנסים ביחד, אבל כל אחד ישב במקום אחר בבר. לקחתי צעד אחורה, וחיכיתי שיפעלו. כמובן שלא התערבתי, עד לשלב שהראשון שילם. אכן היה שטר מסומן, אבל רציתי להיות "מאנייק" והוצאתי אותו כאילו אני פורט את הכסף. הלקוח לא האמין למראה עיניו שאני בתור מנהל בר הוצאתי את כל שטרות ה100 שהיו בקופה - ועל אף אחד מהם לא היה שום סימון... חבללל. בכל מקרה, שיט הפנז. שלא תנסה לעשות את זה בבית, אבל לפחות למדת לפעם הבאה: תמיד, אבל תמיד בהתעסקות עם כסף - מרוכזים ב100%.

למעלה