סדר מול טוב

• פותח הנושא DDN
  • פורסם בתאריך

DDN

New member
סדר מול טוב

בפגישת המשחק שהשתתפתי בה ביום רביעי האחרון, איכשהו שוב נקלענו לעסקה עם שד. הוא עזר לנו, ובתמורה ביקש משהו "תמים" לכאורה. שנביא לו מהחנות ליד את ארוחת הצהריים שלו. ארוחת הצהריים שלו הייתה נערה צעירה בתולה.

מצד אחד, להפר עסקה עם שד, יש לה השלכות, ולהפר הבטחה (הצד שלו קוים ועזר לנו) - זה נגד עקרונות הסדר
אני לא צריך לציין למה יש פה ניגוד עם עקרונות הטוב

ועכשיו, בקולו של חיים הכט
"מה אתם הייתם עושים?"

CallMeCavanaugh

New member
שאלה טובה

עקרונית, טוב גובר על סדר. לתת לשד לאכול נערה תמימה זה סדר מרושע, לא סדר טוב. עדיף להפר את הנטיה בכיוון התוהו-סדר מאשר בכיוון הטוב-רע. תוהו-סדר הוא יותר ציר של אופי, טוב-רע הוא ציר מוסרי.
כמובן שנשאלת השאלה איך דמות סדר-טוב חתמה על עסקה עם שד

&nbsp
ואם נעזוב עקרונות בצד - אם השד הוא כזה שהפרת העסקה איתו פירושה מוות, אז אלא אם מדובר באיזה פלאדין או דמות דומה אחרת עם מטאטא בתחת שתעדיף להקריב את חייה על פני עזרה לרשע, כנראה שהייתי נותנת עדיפות להישרדות עוד לפני קיום הנטיה.

Blue Beetle

New member
סדר טוב - הסדר חייב להיות טוב

כאשר אתה בנטיית סדר טוב, זה לא אומר שאתה נאמן לכל סדר או לכל חוק, אלא רק לסדר הטוב.
לתת לשד לאכול את הנערה זה אנטי סדר-טוב.

golan2072

New member
מאוד תלוי בעולם.

במו"ד סטנדרטי - הקונפילקט בין טוב ורע תופס קדימות; טוב ורע זה מוסר, סדר ותוהו זה אופי\פילוסופיה\פוליטיקה. דמות הנוטה לסדר טוב לא מחויבת לכבד הסכמים עם שדים אם הדבר כרוך במעשה רע.
&nbsp
במו"ד ישן יותר, ACKS והיקום של מורקוק - הקונפליקט המרכזי הוא בין סדר (ציביליזאציה, שפיות וכו') לבין תוהו (שדים, קתולהו וכו'). דמות סדרית לרוב תעדיף שלא להיכנס לבריתות עם שדים, אם כי לפעמים הדבר הכרחי (אצל מורקוק קרה ההפך - אלריק התוהני סיים את הרפתקאותיו בכך שהקריב עצמו למען הסדר).
&nbsp
אם אני הייתי השה"מ הייתי נותן לדמות לקבל את החלטותיה. דמות שהקריבה אדם לשד, תהפוך למרושעת, או, לכל הפחות, נגע התוהו ידבק בה, והיה עליה לעבוד קשה מאוד בכדי לנקות כתם זה. מה גם שזה כמו שימוש בסמים קשים או עסקים עם המאפיה - הסכם עם שד הוא לא עניין חד-פעמי, ברגע שמתחילים להתעסק איתו נגררים יותר ויותר לעומק הרוע והתוהו. יש מדרון חלקלק - השד לא יכבד את העיסקה ויעלם, הוא ימשיך להציע הצעות שלא ניתן לסרב להן...

אתם גיבורים או פקידי עירייה?

פקיד עירייה יתקטנן על טפסים, חתימות, התחייבויות, סעיף קטן ד3 ופרוטוקול. גיבור לא יתן לשום נבל לתפוס אותו בביצים על קטע של פילפולי חוקים.
אין באמת קונפליקט בין סדר לטוב כשאתה סדר טוב - כי רשע איננו סדר. בראייה הזו הסדר חייב להיות טוב, וסדר שאיננו טוב איננו סדר בכלל.
פלדין לא יציית למלך מרושע שמקריב את נתיניו לשטן - הוא הראשון שיהרוג אותו, בשם הצדק.
אגב, אני אישית הייתי שואל את המנחה שלכם למה הוא מתעלל בכם עם "דילמות נטייה" טיפשיות של ילדי חוגים.

DDN

New member
אני דווקא אוהב להתמודד עם הדילמות האלה.

וזה שהוא הכניס אותנו לפינה הזו, שוב, זה shame on us
שכנראה לא שמים מספיק לב, או מנסים לעשות קיצורי דרך.
&nbsp
וזה לא "דילמות נטיה".
זו המילה שלך (סדר) מול מה שנכון (טוב) ומול ההשלכות לשבירת חוזה (בפעם הקודמת, אחת הדמויות סבלה רבות מחוזה שדי)
&nbsp

אז אתה בעצמך אומר שיש כאן עוד משהו חוץ מנטייה

כי ההשלכות לשבירת חוזה הן עבר אפרה אחרת....

הייתי שואלת את הדמות שלך האם היא יותר סדר ( ואז היא תתקטנן על איך למלא את החוזה - לא יכולנו לבדוק שזה אכן הבתולה שביקשת, אין בעיה, אבל הבתולה עובדת שם רק בערב, ואתה רצית ארוחת צהריים ), או טוב ( אתה אוכל בתולות לארוחת צהריים? הה לך אוייב אכזר!) ועל פי זה מחליטה, ....

והערת אגב :היכרתי כמה בתולות שהייתי שולחת אותן להיאכל על ידי שדים , ואני עדיין מוכנה לטעון שזו הייתה פעולה של סדר טוב.

DDN

New member
הדמות שלי יותר קפריזית

אחת המחשבות שעברו לי בראש היה לשכב עם הבתולה כדי שהשד לא ירצה לאכול אותה.
&nbsp

דרגורן

New member
התפלפלות ואחיזת עיניים

זה תמיד מפתיע אותי מחדש, שרק מנחים משתמשים בניטפוק של ניסוח מילולי, והשחקנים מתעלמים מזה לחלוטין.
בדוגמא שלעיל:
שד: אני רוצה שתביאו לי את ארוחת הצהריים שלי מהחנות
שחקן: אין בעייה
שד: שכחתי לציין שארוחת הצהריים שלי היא נערה צעירה בתולה
שחקן: אין שום בעייה! אתה רוצה שהיא תעיד שהיא שייכת לך, או שיש לך מסמכים רלוונטים שמוכחים בעלות?
כי אם אני מביא לך נערה בתולה, והיא לא שלך - זה עלול להיות מביך. תאר לך את הפרצופים שלנו כשנגלה שהבאתי לך את ארוחת הצהריים של שד אחר?
שד: אה.....
שחקן: ואחרי שנביא לך את הנערה, ואז נלווה אותה חזרה לביתה, יש משהו אחר שתרצה שנעשה?
כי אתה לא ביקשתה "לאכול" את ארוחת הצהריים שלך, אלא רק שנביא אותה.
אז מה תרצה אחרי שנביא לך אותה, תראה שהיא "תקינה", ונחזיר אותה למקומה?

למעלה