סודיות רפואית

סודיות רפואית

והיה ואדם חתם על טופס ויתור רפואי לידי קרוב משפחה. איזה שימוש יכול להיות לטופס זה?אותו קרוב משפחה יכול לפנות למוסדות רפואים ולבקש לעיין בתיקים?כל כך פשוט? תודה *אם אכן היתה פניה כזו במזכירות קופת החולים תהיה הערה בנושא?

סודיות רפואית ../images/Emo127.gif

חתימה על סודיות רפואית, כשמה כן היא- היא משחררת את המוסד הרפואי מחובת שמירת הסוד והחסיון הרפואי. באופן כללי אני מציעה לשקול לעומק לפני חתימה על מסמך כזה, ולבדוק מיהו המוטב שיכול לקרא את התיק הרפואי. במקרה שהצגת עולה השאלה מדוע חתמת על ויתור סודיות רפואית לבן משפחה? מעניין אותי לדעת ואולי אוכל לעזור. להשתמע- כרמית.

תודה..

מי שהוחתם כנראה הוא אבי הקשיש ולא בידיעתו. השאלה מה ההשלכות של המעשה הזה היום או במאה ועשרים? למה כוונתך שיש לשקול לעומק לפני חתימה על מסמך זה?תוכלי בבקשה לתת דוגמאות לשימוש בעייתי במסמך זה?

ויתור סודיות רפואית

משמעות החתימה על טופס ויתור סודיות רפואית היא שהאדם שהוא המוטב בטופס זכאי לקבל לידיו את המסמכים הרפואיים הנוגעים לאדם המוותר. ההשלכות של חתימה על טופס כזה משתנות ממקרה למקרה: היו בוודאי מקרים שאנשים חתמו על טופס כזה ולא נגרמו תוצאות כלשהן. אולם, לעתים מידע רפואי על אדם עשוי להיות רגיש ולא כל אחד רוצה שכולם ידעו בדיוק מה מצב בריאותו. הדוגמאות לשימוש בעייתי הן רבות, אולם אינני רוצה לפרט בנקודה זו: אני פשוט לא רוצה "לתת רעיונות" לאף אחד... האם חתימתו של אביך הקשיש על מסמך ויתור סודיות רפואית מטרידה אותך? אם כן, מדוע? האם הוא עדיין בחיים? אוכל לעזור לך בקלות רבה יותר אם תשלימי את פרטי המקרה, ותפרטי את החששות שלך. לחלופין, אולי כדאי לך לפנות לעורך דין לייעוץ, היות ויש לי תחושה שמשהוא מטריד אותך בנושא. להשתמע- כרמית.

למעלה