סטרנגלס

vet

New member
Strangles

מחלה מדבקת של סוסים. נגרמת ע"י חיידק מסוג Streptococcus equi המועבר בעיקר במגע ישיר. סימניה העיקריים הינם חום גבוה, נפיחות מסיבית של בלוטות הלימפה באיזור הצוואר עם או בלי הווצרות של אבצסים, דכאון, וחוסר תאבון, הפרשה מהנחיריים, ולעיתים זליגת מוגלה מאבצס שהתפוצץ. למרות הסימנים המאד אופיניים, אישור סופי נעשה רק עם בידוד וזיהוי של החיידק במעבדה. סיבוכים כוללים הווצרות אבצסים באיזורים אחרים בגוף או זיהום ריאות או דלקת באיבר הנקרא gutural pouch שיכולה לגרום לפגיעה בעצבים המקומיים ועוד. הטיפול: בידוד הסוס חשוב ביותר. כל האמצעים למניעת העברה לסוסים אחרים ע"י המטפל. אם יש אבצס מקובל לפתוח אותו לניקוז. אנטיביוטיקה- שנוי במחלוקת. יש הטוענים שמתן אנטיביוטיקה עוצר את הבשלת האבצסים ופיצוצם ובכך מאריך את משך הטיפול. לעומתם יש הנותנים אנטיביוטיקה תמיד. יש המחסנים אבל יעילות ההחיסון אינה מוכחת

תםטםOHIO

New member
תודה

האם אתה יכול לאמר את שם הבדיקה ששוללת את המצאות הסטרנגלס *אחרי* המחלה? נדמה לי שכדי לוודא ריפוי עושים שלוש בדיקות חוזרות אבל אני מנסה להזכר בשם הבדיקה ולא מצליחה. תודה מראש, ליאת. נ.ב. בשרשור קודם נכתבה לך תשובה שאני מעריכה שלא ראית. אודה לך אם תעיין בה כאן

fliperit

New member
תודה רבה...

יש לך המלצות לגבי אמצעים למניעת הדבקה על ידי כשאני עוברת מחווה לחווה?

fliperit

New member
שאלתי את ד"ר עדו שיאון

והוא המליץ רק על החלפת בגדים ונעליים, מקלחת, והחניית הרכב (שאין לי) מחוץ לחווה.

נכון. הרי מה תעשי?

תמרחי את כל הגוף שלך בחומר חיטוי? לא. הוא לשימי פאה לחווה שנייה? גם אי אפשר. אז זה באמת כל מה שאת יכולה לעשות.

vet

New member
בנוסף מומלץ לעבוד

עם כפפות חד פעמיות וכיסויי נעליים ולזרוק אותם לפח ביציאה להגדיר כלים ספציפיים לשימוש רק עבור התא הנדון

למעלה