סיוע בעבודה במחקר משפטי

מצב
הנושא נעול.
סיוע בעבודה במחקר משפטי

סיוע בעבודה במחקר משפטי
שלום, אני עורכת מחקר משפטי בנושא הסכם מזונות ומשווה בין המשפט האנגלי למשפט בארץ. אשמח למענה על מספר שאלות שהתעוררו אצלי: 1 האם הדין הישראלי האזרחי מושפע או הושפע בשלב כלשהו מהמשפט האנגלי? 2. האם יש אי אילו קווי דמיון בין הדינים? 3. נושא המזונות בארץ נתון לכריכה. האם שביד"ר דן במזונות הוא מפעיל דין דתי או דין אזרחי? אשמח לכל מידע אפשרי בנושא, תודה, שגית.

מזונות

סיוע בעבודה במחקר משפטי
שלום, אני עורכת מחקר משפטי בנושא הסכם מזונות ומשווה בין המשפט האנגלי למשפט בארץ. אשמח למענה על מספר שאלות שהתעוררו אצלי: 1 האם הדין הישראלי האזרחי מושפע או הושפע בשלב כלשהו מהמשפט האנגלי? 2. האם יש אי אילו קווי דמיון בין הדינים? 3. נושא המזונות בארץ נתון לכריכה. האם שביד"ר דן במזונות הוא מפעיל דין דתי או דין אזרחי? אשמח לכל מידע אפשרי בנושא, תודה, שגית.
מזונות
האם 2 השאלות הראשונות מתייחסות לדין הכללי או לדין בקשר להסכם מזונות? ביה"ד הרבני דן בעניני מזונות לפי הדין העברי.

sagitx

New member
ראשית תודה על התייחסותך וכעת:

מזונות
האם 2 השאלות הראשונות מתייחסות לדין הכללי או לדין בקשר להסכם מזונות? ביה"ד הרבני דן בעניני מזונות לפי הדין העברי.
ראשית תודה על התייחסותך וכעת:
עיקר הבעייה שלי היא בהשוואה בין הדין האנגלי לישראלי, כך שגם הבחנה בין דיני משפחה אנגליים לדיני משפחה ישראליים תסייע לי. חוץ מזה אשמח לכל מידע שברשותך, כולל הבחנה בסוגיית הסכם המזונות, והדגש הוא על הסכם, בין דין דתי לדין אזרחי בארץ. מחכה לתשובתך, תודה, שגית

sagitx

New member
בהזדמנות זו שאלה נוספת

מזונות
בהזדמנות זו שאלה נוספת
האם ישנם כללים לפיהם חייב להיערך הסכם מזונות? מהם?

הסכם מזונות

בהזדמנות זו שאלה נוספת
האם ישנם כללים לפיהם חייב להיערך הסכם מזונות? מהם?
הסכם מזונות
הואיל ומדובר במחקר אין מקום לתשובות על קצה המזלג ללא אסמכתאות. ישנה פסיקה עניפה בענין הסכמי מזונות. אני מציע שתשבי מול תקליטור משפטי ותרכזי את הפסיקה בנושא. עקרונית יש הבחנה בין הסכם מזונות לקטין לבין הסכם מזונות לבגיר. מזונות מוסכמים לקטין נכללים בדרך כלל בהסכמי גירושין וביהמ"ש לא מתייחס אליהם כמחייבים את הקטין, שכן הוא לא צד להסכם.הוא רשאי להגיש תביעה נפרדת, ואז צצה חובת שיפוי. על כל זה יש פסיקה עניפה. לגבי מזונות לבגיר חל חוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות). הסוג הראשון הוא הנפוץ בישראל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה