סיוע

סיוע

שלום רב!
אני בת לאבי בן 92 ששיך לארגון נכי המלחמה והפרטיזנים. לפני כשבועיים אמי-אשתו עברה ניתוח בבית החולים והסתבכה נורא וכעת מצפה לה אשפוז ממושך של מספר שבועות.
לאבי נכות 100 אחוז ויש לו זכאות לפי חוק סיעוד ל9.5 שעות. כמו כן הוא מוכר כנצרך. עד כה אמי הייתה מטפל העיקרית שלו. כעת שהיא באשפוז אני מתרוצצת בין בית הוריי לבית חולים.
לאבי יש כל יום מטפלת של שעתיים בשעות הבוקר ובשאר היום הוא לבד. ובשישי שבת לגמרי לבד. אני נוסעת אליו מספר פעמים ביום על מנת להגיש לו אוכל ולהעביר לו את הזמן בשיחות וכדומה.
אבי הוא איש צלול אך תשוש כבר. מתהלך בכבדות בעזרת מקל הליכה בבית, שולט על הפרשות, זקוק לעזרה ברחצה (תפקיד המטפלת) זקוקה לעזרה קלה בהלבשה. הוא לא מסוגל לדאוג לניהול הבית השוטף... ניקיון, קניות, חשבונות.
שכחתי לציין שאבי עיוור בעין אחת ויש לו תעודת עיוור.
אני בטוחה שכאמי תחזור לבית היא עדיין תיהיה חלשה ולא תוכל לדאוג לו או לענייני הבית.
אחרי שבועיים של התרצצויות אני מרגישה שאין בי כוחות יותר להמשיך כך וזקוקה לעזרה נוספת.
למי עליי לפנות? האם לפי הנתונים שמסרתי מגיע לו איזשהי עזרה ממשלתית? ביטוח לאומי או הארגון שאליו הוא משוייך? או שהאפשרות היחידה היא מטפלת פרטית?

שלום !

ראשית - ניתן להגיש לאבא שלך החמרת מצב - לביטוח לאומי - שיקבל שעות נוספות - גם אם אין החמרה של ממש במצבו הסיעודי מהבדיקה הקודמת - עצם היעדרותה של אימא מוסיפה לו ניקוד ומכאן שיקבל שעות נוספות.
שנית - מיד עם חזרתה של אימא יש להגיש בקשה לחוק סיעוד לגבייה - בכדאי שתקבל שעות נוספות משלה בתמיכת מטפלת.
את הפעולות האלו צריכה לעשות למענכם חברת הסיעוד שכרגע מספקת לכם מטפלת - זה גם אינטרס שלהם שכן הם ירוויחו תיווך על יותר שעות מביטוח לאומי.
לבסוף - אבא זכאי למטפלת זרה של 24 שעות - ואתם יכולים להוציא לו רישיון - לא רק מפאת סיעודיותו אלה מפאת גילו - ויתכן שאימא תהיה זכאית גם כן. זה נראה לי הפתרון הראוי במצבכם.

למעלה