סיכום הופעה: ערן צור בבארבי 25.3.05

1Reebok

New member
סיכום הופעה: ערן צור בבארבי 25.3.05

השערים והקופות נפתחו בערך בעשרה לעשר, והכרטיסים, שוב הפעם, לא היו, וחולקו חשבוניות במקום הכרטיס. המופע הפותח והנהדר של רם אוריון החל בערך ברבע לאחת-עשרה, ונמשך עד לאחת-עשרה ועשרים בערך, כשרם ביצע חמישה-שישה משיריו. לאחר מכן עלה לבמה ערן צור. להלן הפלייליסט של ההופעה: 1.לילות של ירח מלא 2.תכלית בתחתית 3.עלבון 4.המכסה הירוק 5.פרפרי תעתוע 6.שיר חדש 7.הוא והיא 8.ערב ב' כסלו 9.קיץ 10.שולחן הכתיבה 11.ערב חולה 12.נערת רוק 13.בדידותי 14.רטוב וחם 15.כרמלה גרוס ואגנר מעבר להדרן 16.סיפור שערן הקריא 17.אליסה+קרבות תרנגולים 18.The Rush Time 19.תמונה אימפרסיוניסטית המופע החל, ומדי פעם ערן הביט במחשב נייד המונח על כסא בצד הבמה. הוא פתח עם השיר שהוא מרבה לפתוח איתו בהופעות, "לילות של ירח מלא", וזה, כמו תמיד, עבד מצוין. לפני השיר "עלבון" הוא נתן לנו קצת רקע על המקרה: אנחנו נכנסים לבית דירות, הרהיטים נשארו בדיוק כמו שבעל הבית הקודם השאיר אותם, ואנחנו נמצאים על ספה ירוקה בסלון. מעניין לדעת שזוהי אינה הפעם הראשונה שערן צור מקשר את השיר הספציפי הזה לספה ירוקה בסלון. את "פרפרי תעתוע" הוא התחיל בשירה עם הקהל, כמו גם את "הוא והיא", את "קיץ" ואת הסיום של "ערב ב' כסלו". הוא אמר שהוא אוהב לתת לאנשים לשיר את סיום השיר הזה מכיוון שיובל מסנר הלחין אותו בשבילו, ושהוא חושב שהסיום כל-כך יפה עד שזה יהיה חבל אם גם אנחנו לא נזכה לשיר אותו. בזמן השיר "פרפרי תעתוע" ערן צור בטעות ניתק את המיקרופון, אך הספיק לחבר אותו ולהשלים את המשפט שהוא שר. הוא אזכר זאת לאחר השיר, והקהל מחא לו כפיים על הביצוע המרשים הזה. הוא ביצע שיר חדש, אותו השיר שהוא ביצע בהופעה הקודמת שלו בתמונע, ומסתבר שאלו גם הפעמים היחידות שהוא ביצע את השיר. לאחר השיר "קיץ" אדם מהקהל צעק לערן: "ערן, תעשה לי ילד!". ערן צור התחיל לדבר על כך שהוא לא מבין את פשר הביטוי הזה, ועל מה צריך בשביל לעשות ילד, ועל כך שכבר יש לו ילד אחד. ערן צור אמר לקהל, שלכבוד פורים הוא ירצה לבצע שני שירים שלא לו, ואז הוא ביצע את "ערב חולה" ואת "נערת רוק". לפני השיר "בדידותי" ערן סיפר על איך הוא כתב מזמן מזמן שיר שקשור לבדידות ועצב, ונתן אותו ליובל מסנר להלחין, ויובל מסנר עשה ממנו מעין שיר דיסקו שכזה. ביצוע מצוין לשיר, כאשר ערן לא שר את קטעי ה"טה-די-די-די-די-דם", אלא בסוף. לפני השיר "רטוב וחם" הוא החליט לגשר בין השירים: "אז אני כאן האיש, והיא האישה... בשיר הבא גברי הוא האיש". לפני "כרמלה גרוס ואגנר" הוא אמר לקהל שהוא בטוח שכל מי שבאולם יכיר את הפזמון, ושר להם אותו, ואז התחיל את השיר. ערן צור ירד להדרן, וכאשר עלה המוני אנשים החלו להטיח בו שמות של שירים שלו. ערן נשאר אדיש לחלוטין, עד שהתאורן עמעם את האורות, וערן צור החל לספר סיפור המספר על, עד כמה שהבנתי, לשכת גניקולוגיה עזובה, שבחצרה נמצאים עשרות תרנגולים מורעבים, אשר אוכלים כל אדם שמנסה להגיע למקום. מייד לאחר מכן הוא ביצע את "אליסה" ואת "קרבות תרנגולים", כאשר בסוף, במקום לחזור על עלילות השיר בדקלום, הוא הורה לשי ברוך ולרם אוריון להמשיך לנגן כרגיל, וירד מהבמה. כאשר חזר היה חבוש במעין כובע-נוצות וורודות מגוחך למדי. הוא סיפר שכשאשר צילמו את הקליפ לשיר The Rush Time נתנו לו לחבוש שלוש פאות, וזוהי אחת מהן, ושהוא לא חבש פאות עד אז, והוא די נהנה מזה, ובקישור לפורים הוא שר את השיר. הוא סיים עם "תמונה אימפרסיוניסטית", וכך נסתיימה לה עוד הופעה נהדרת של ערן צור, עד הפעם הבאה. את התמונות אני אפרסם בהמשך היום.

שלמונזה

New member
אויש איך אני מקנאה

רציתי להיות שם נורא. גם הופעה של ערן וגם רם אוריון מופע פותח. ואגב אלון הוא עשה עוד שיר חדש?! או שזה שיר שכבר שמענו בהופעות קודמות? [שיר 6]. ועד להופעה במרכז עינב, אני אחכה בסבלנות
ערן
אגב הסיכום הופעה הפך למאמר, היפ היפ הריי לאלון

1Reebok

New member
הוא כבר ביצע את השיר החדש

בהופעה הקודמת שהיינו בה, הזה שהוא "עדיין מתלבט, האם לגשת..". (מקנאת ,לא מקנאה)

למעלה