סימפטומים של דיכאון בגמילה מעישון

ליאוניה

New member
סימפטומים של דיכאון בגמילה מעישון

שלום, אני מעשנת כ-15 שנים ומכורה מאוד. מאוד אוהבת לעשן ומאוד מאוד רוצה להפסיק אבל לא מצליחה להתמודד עם הדיכאון הנוראי בכל פעם שאני מנסה. מטבעי אני אדם עם נטיה דכאונית מסויימת שהניסיון להפסיק לעשן מאוד מעצים (ימים שלמים של התקפי בכי בלתי נגמרים והתפרצויות זעם מחרידות). בסופו של דבר אחרי הריטואל הקבוע הזה אני לא עומדת בסבל וחוזרת לסיגריות. חשוב לי לציין שקראתי את הספר של אלן קאר ולמרות שהדברים היו מאוד הגיוניים ומובנים, קשה לי מאוד ליישם את קו המחשבה שמוצע שם בכל פעם שמתעורר בי הרצון לסיגריה. אני מרגישה שבמצבים כאלה פשוט נהיה לי מעין 'בלוק' במוח שלא נותן לשום מחשבה הגיונית לעבור וכל נסיון ההפנמה המחודשת של הרעיונות שמוצעים בספר, הופך להיות מלאכותי ובלתי משכנע. חשבתי לנסות את אחת מהתרופות- זייבן או השניה ואשמח לשמוע מאנשים שהתנסו בהן האם השימוש בתרופות מקל על ההתמודדות עם תופעות מסוג זה.

ליאוניה היקרה נהדר שפנית

שלום לך יקירה, התאורים שאת מתארת מחוויות הנסיונות שלך להפסיק, מוכרים לי מנסיוני האישי וגם מנסיונות של אנשים אחרים. יחד עם זאת, חשוב להבין שזה לא אומר שאת לא יכולה להפסיק בכוחות עצמך. כל עוד תאמרי שאת מאוד מאוד אוהבת לעשן, את מקשה על עצמך ומגבירה את תחושת הדיכאון בנסיונות להפסיק. יש להבין את הקשר בין מה שאנחנו אומרים לעצמנו ואיך שאנחנו מתייחסים לעישון לקושי שאנחנו חווים בנסיונות להפסיק אח"כ. יכול להיות ששנים חיית עם המחשבה שאת אוהבת את זה, וזו היתה ההצדקה שלך להמשיך לעשות משהו שבאותה נשימה את מאוד רוצה להפסיק. ולכן, את צריכה לעשות החלטה עמוקה עם עצמך, ולבדוק האם את באמת רוצה להמשיך או להפסיק לעשן. הבלוק שאת מדברת עליו, הינו הפאניקה שאנחנו חווים כשאנחנו מנסים לעשות משהו כנגד רצוננו, כשהמחשבה שמלווה לזה היא שנסבול מאוד אם נעשה את המעשה... צריך לבחור צד.(להפסיק או להמשיך) אחרי שבחרת צד, ואם הוא הצד של להפסיק, אני מאמינה שאוכל לעזור לך ליישם את ההחלטה.

למעלה