סינוסיטיס

barrry

New member
סינוסיטיס

שלום, בחצי שנה האחרונה חוויתי 3 התקפים של (לכאורה) סינוסיטיס. הראשון היה עוד בקיץ כאשר התחילו לי כאבים מעל עין ימין שהיו חזקים במשך היום אך נרגעו בערב. בגלל שאני יודע שאני סובל מסינוסטיס לקחתי אנטיביוטיקה מבלי שעשיתי צילום (אוגמנטין) 10 ימים ולא הייתה לי נזלת משמעותית. בפעם השנייה זה היה לפני חודש וחצי כאשר זה התחיל חלש והתחזק הלכתי לאא"ג שלא שלח אותי לצילום (סתם עוד קרינה) ונתן לי טיפות, תרסיס ואנטיביוטיקה. אחרי שיומיים שלושה הטיפות לא עזרו ולקחתי שוב אנטיביוטיקה וגם אז לא הייתה לי נזלת משמעותית. היו אנשים חולים אצלי במשרד ואני חושד שאולי נדבקתי ממישהו... עכשיו אני אחרי צינון שארך שבוע ועוד יש לי נזלת קצת והכאבים שוב חזרו... מאז שאני זוכר את עצמי אני סובל מהכאבים האלה. בצבא לא יכולתי לעמוד בשמש והרשו לי לשים משקפי שמש. לפני הרבה שנים (בערך 7) כשהרגשתי את הכאבים האלה הלכתי לאא"ג עשיתי צילום ולא היה כלום. הוא אמר שיכול להיות שזה עצב. (מה זה אומר?) לפני כמה שנים (3-4) שוב הלכתי לאא"ג ועשיתי שוב צילום ואכן היה לי סינוסיטיס ולקחתי אנטיביוטיקה. אני זוכר שרופאה אחת שלחה אותי ל CT ומצאה סינוסיטיס כלשהו. האם יכול להיות שהכאבים האלה מעל עין ימים ובחיבור עם האף יכולים לנבוע ממקור אחר? האם כשצילום מראה שאין סינוסיטיס אפשר להגיד בוודאות שזה באמת כלום? ומה עושים בשביל להפטר מהצרה הזאת אחת ולתמיד? תודה רבה B

כאבי מצח, סינוסיטיס?

שלום B, הכאבים שאתה מתאר יכולים להתאים לסינוסיטיס אך גם לכאבי ראש ממקורות אחרים (מיגרנה ואח' - Cluster headache). צילום תקין לחלוטין יכול לשלול סינוסיטיס חדה בדרגת אמינות סבירה אך לא מלאה. CT מדויק בהרבה למטרה זו. לענין כאבי הראש כדאי לפנות לנוירולוג המתמצא בענין. לשלילת סינוסיטיס כדאי לפנות לרופא אא"ג המתמחה בכך, כדוגמת אלו המצויים בכל בי"ח. ד"ר אופיר הנדזל

למעלה