סינוס פילונידלי

MrSus

New member
סינוס פילונידלי

שלום רב, שלשום הייתי אצל רופא כירורג שאיבחן אצלי סינוס פילונידלי בעצם הזנב. זה חור שקיים אצלי כבר כשנה ואולי יותר, והוא התנפח בפעם הראשונה והאחרונה לפני כחודש, שעקב כך קיבלתי משחה אנטיביוטית שגרמה בסופו של דבר ל"פיצוץ" של כל המוגלה. הרופא אמר לי שהפתרון היחיד לבעיה זה ניתוח, ושגם אחר כך הבעיה יכולה לחזור. יש לי מספר שאלות בקשר לזה: 1. ממה נוצר הסינוס הפילונידלי מלכתחילה..? 2. לפי מה שהבנתי, כרגע כלואים לי בתוך החור ככל הנראה מספר שערות ואולי עוד דברים נוספים שעשויים ליצור זיהום. לפי ההגיון שלי, אם קיימת דרך להוציא את השערות בעזרת שאיבה ולתת לחור להסגר, זה יכול למנוע את הצורך בניתוח. רציתי לדעת האם הדבר אפשרי, והאם באמת לאחר שאיבה של האזור, החור ייסגר או שהוא יהיה פתוח כל הזמן בלי קשר.. פשוט לא זכור לי שבשנה האחרונה החור נסגר מתישהו, וכשהוא הזדהם לפני חודש, לא ממש שמתי לב אם החור נסגר או עדיין היה קיים. יש לי שאלה נוספת, האם לאחר הניתוח חובה שתשאר צלקת? האם במצב שלא תופרים את המקום, והעור מתרפא לבד, לא חייבת להשאר צלקת? האם יש דרכי טיפול נוספים חוץ מניתוח? תודה רבה!

סינוס פילונידלי

שלום רב כאשר סינוס פילונידלי גורם לסימפטומים אותם ציינת (כאבים נפיחות הפרשות זיהום) הטיפול המקובל הוא ניתוח. קיימים סוגים שונים של ניתוחים ויש להתאים את הניתוח למקרה אבל בדרך כלל מדובר בכריתה. לאיחר הכריתה ניתן לסגור את הפצע אם הסינוס נקי יחסית או להותירו פתוח לסגירה מבוקרת אם הוא מזוהם. בסינוס פילונידלי קיים פתח חיצוני בעור המוביל אל חלל תת עורי בדרך כלל של 1עד 3 ס"מ. בחלל מצטברות שערות ולכלוך. קיימות תיאוריות שונות לגבי הווצרות הסינוס והדבר עדיין בויכוח האם זהו מצב מולד או נרכש. מאחר והטיפול ניתוחי חייבת להשאר איזשהי צלקת. גודלה תלוי בגודל הסינוס בסוג הניתוח ביכולת ריפוי פצע אישית ועוד. ד"ר קריב

למעלה