סיפור של פעם בחיים

• פותח הנושא malon
  • פורסם בתאריך

haimhen

New member
מעט על קנדינסקי

קודם כל אני לא מומחה אמנות אבל בתיכון למדתי תולדות האמנות כך שהמעט שאשתף הוא משם-
ניתן לקרוא על קנדינסקי כאן - http://he.wikipedia.org/wiki/ואסילי_קנדינסקי

אבל מה שאני רוצה לשתף לגביו זה שבהתחלה הוא היה מצייר ציורים מופשטים אך "נורמליים" - למשל מה שצרפתי בתגובה הזו

בשלב מסויים הוא נכנס לסדנא שלו וציור אחד משך את תשומת ליבו והתברר לו שהציור מונח הפוך... והוא התחיל להתעניין וממש לחקור כיצד מיקום הצבע בתמונה מושך ומשפיע ( מבחינת תשומת הלב) על הצופה... וכמובן שמכאן הוא כבר לא חזר לצייר ציורים כבעבר.. מצב מספר דוגמאות

haimhen

New member
יש המון ציורים "מופרעים" כאלו

שרק מעידות עד כמה הוא היה רציני ברצון להבין לאן תשומת הלב נמשכת

velvet green

New member
אמנות "טובה" היא כזו שיוצרת רגש עז אצל הצופה

לא?
וזה גורם לי לתהות..:
האם "עצבים" נחשב רגש?
כי כשאני נתקלת באמנות מופשטת/פוסט מודרנית (או פוסט פוסט פוסט מודרנית) זה פשוט מרגיז אותי. ומה שהכי מרגיז בזה שזה מצליח להרגיז אותי. ואז אני מרגישה שהובסתי שוב על ידי האמנות הפוסט מודרנית..מצד שני, יש הרבה יצירות אמנות סופר מושקעות וברמה גבוהה בכל קנה מידה אבל כשאני מתבוננת בהם זה פשוט לא עושה לי כלום. נאדה. אז מה עדיף בעצם? (כלומר-באלו מהמקרים האמנות ממלאת את היעוד שלה? והאם זה רק תלוי בצופה?)
פשוט כל פעם שאני נתקלת באמנות מופשטת או כל מיני עיגולים/נקודות/קווים למיניהם זה כמו משחק מוחות פסיכולוגי עם עצמי..:)

haimhen

New member
אכן מעניין

אפילו קראתי את כל תולדותיו בלינק שננת לבדוק אולי הסיפור שסיפרתי הוא בכלל עליו.. אבל לא מצאתי.
אני מכיר את הציורים שלו וגם הוא בפירוש עסק בחקר ההשפעה של פיזור הצבע וה"משקל" שלו על הצופה..
צריך לבדוק תאריכים ולראות מתי שניהם חיו והיכן פעלו

Suki333

New member
הי אלון, אני דווקא חשבתי שיהיה מעניין להשוות

לציורים של מאטיס ראה תמונות בגוגל של matisse.
ואתה כותב נהדר.

גרשונוב

New member
נפלא. ואני מסכים עם שוקי

זה הזכיר לי שילוב של מטיס (למעלה)
עם שיטות הצביעה של מירו (למטה)

malon

New member
מאטיס, קנדינסקי - אני חושב שהציורים של עמנואל

הרבה יותר יפים.
אבל היי, הזהרתי: אני לא מבין באומנות

מלון .עזוב אותך "לא אוהב אומנות" אתה האבא של

אוהבי האומנות .לא תוכל להסתיר את אהבתך לאומנות.
ואל תצטנע.

דרך אגב זו לא בושה לאהוב אומנות

ועוד סוד .האם שמעתה על אומנות הקולנוע?
סחתיין על התמונות.

צ'י

malon

New member
אמנות הקולנוע...

האמת היא שאני עומד על כך שאני לא מבין באומנות, אבל אני מבין בסיפורים...

באשר לאומנות הקולנוע. לא כל כך מכיר ולא כל כך יודע, אבל שמע משהו: מצאתי בקולנוע נטוש חוברת על הסרט "ז'רביס" ובה ביקורות וקטעים מתוך "אומנות הקולנוע" אודות הסרט... הכי קרוב שהגעתי לזה...

velvet green

New member
סיפור מקסים!:)

כנראה מצאת לעצמך את "הגביע הקדוש"..
נהניתי לקרוא!
תודה:)

סיפור מדהים

בהחלט מרגש. תמונותיו של סלע אינן סחירות כל כך, אך אני מכיר מישהו שהיה תלמידו של עמנואל סלע, שהיה מורה שלו לציור. למיטב זכרוני הוא קונה כל תמונה שלו. אם יש לך עניין אתן לך פרטים שלו.

broadaxe

New member
בשנה שעברה היתה תערוכה על הקולנוע בחיפה

עלייתו ודעיכתו, עם הרבה חומר היסטורי, במוזיאון העיר.

למעלה