סלולרי,טכנולוגי,חכם וצעיר, אך מה עם המבוגרים?

Shmulik Arbel

New member
סלולרי,טכנולוגי,חכם וצעיר, אך מה עם המבוגרים?

שלום, במסע החיפוש אחר בעיות או חוסר נוחות הקשור בגיל מבוגר נזכרתי בנושא שודאי מטריד כמה מכם, הטלפון הסלולרי. אימי קנתה לסבי טלפון סלולרי, אימי לעצמה בוחרת את המכשיר בקפידה תוך מחשבה על קריאות המקשים ללא משקפי ראיה. כשדובר במכשיר לסבי נעשתה הפשרה במכשיר פשוט שאינו עונה על צורך בסיסי של קריאות ונוחות שימוש לאדם מבוגר (87) כיוון שאין אחר, תוצאה מכך אין מיצויי יכולתו של המכשיר והוא משמש בעיקר למענה לשיחות נכנסות. האם ישנה חוסר נוחות במכשירים קיימים אצלכם ? האם קיימים צרכים שהשוק מציע להם פתרון חלקי ? או כלל לא? יש פתרון ? האם הוא ראויי ? האם הוא עובד ? כל טיפ והגיג יתקבלו בברכה, שמוליק

גנגי

New member
כבר היו כאן דיונים רבים בנושא -

המסקנה אינה חד-משמעית, אבל אין ספק שקשה לאנשים מבוגרים הן עם גודל המכשיר ועם הלחיצים, והן עם הפונקציות הרבות כל כך שהוא מציע, שרק מבלבלות אותם ומקשות על השימוש בו. אני לא מצאתי שום מכשיר שהיה עשוי לפתור את הבעיה, וממה שהבנתי מדברים שנכתבו כאן בפורום בעבר - גם אחרים לא ממש מצאו פתרון. אולי צריך להציע לחברות הסלולר לפתח מכשיר מיוחד לקשישים. מה דעתכם? נוכל להציע כאן כל מיני רעיונות בדרגת חשיבות כזו או אחרת שיתאימו לגיל של הורינו ולמצבם (ולפחד שלהם ממכשירים באופן כללי) ולהעביר כהצעה מאתגרת לחברות הסלולר. סוף סוף מדובר בקבוצת גיל די גדולה, והם בטח רוצים עוד צרכנים מרוצים (ובני משפחה מרוצים). אני סבורה שזה צריך להיות טלפון גדול יחסית, עם לחיצים גדולים, בולטים ונוחים, עם רמקול שעוצמתו הרבה יותר גבוהה מהמקובל ובלי כל השטויות כמו גלישה באינטרנט, מצלמה ואם-פי-שלוש. אפילו בלי אותיות על הלחיצים. אין צורך בשליחת SMS, העיקר זה לקבל שיחות ולחייג בנוחות לאן שצריך. משהו פונקציונלי מאוד. הגישה למספרי הטלפון צריכה להיות נוחה מאוד וזמינה מאוד, המסך צריך להיות מואר לפרק זמן ארוך בהרבה מהמקובל והצלצול צריך להיות רם וברור, וכך גם הרטט. יש עוד הצעות?

אנפה2

New member
גנגי, מצטרפת אלייך בחשיבה,

צריכה של טלפון פשוט עם לחיצים ברורים, אבל גם אותיות תקל על החיים של בני ה-60 כמו על בני ה-87, למי יש כח לכל הטכנולוגיות המתקדמות ?. כל שאר הפונקציות לא שמישות, זה כמו מכונת כביסה שיש 20 תוכניות ומשתמשים רק בהרתחה של כביסה לבנה, ובתכנית עדינה לכביסה צבעונית. יחי הפשטות.

kreuter acid

New member
פשטות כבר לא תהיה, אבל מקשים ותצוגה גדולה יש

בטלפון של נוקיה דגם 6085 יש תצוגה גדולה למדי של הספרות, וגם לחיצים גדולים ונוחים לחיוג, אם כי הטלפון עצמו "מתקדם" מבחינה זו, שיש בו את כל הפונקציות הלא-שמישות למבוגרים, כמו מצלמה ורדיו וכו'. לא התרשמתי במיוחד גם מאיכות השמע, שאינה חזקה מספיק לטעמי. יש גם דגמי סמסונג ותיקים שיש להם תצוגת ספרות גדולה בחיוג, אבל הלחיצים והתפריטים קטטנים למדי. אני עצמי מחזיקה מוטורולה 770 בן 3 שנים, שבו הלחיצים יחסית גדולים וגם מוארים בחושך, ואת גופן התפריט ניתן להגדיל ולהבליט, כך שאפשר לקרוא את כל התפריטים בלי משקפיים אם הראייה לא מאוד לקויה. העוצמה שלו די טובה, אין בו פונקציות מתקדמות, אבל לא בטוח שעדיין מוכרים אותו...
גם אני מצטרפת להפגנת המחאה נגד יצרני הסלולריים, שמייצרים טלפונים לאצבעות של תינוקות ולא מתחשבים באוכלוסייה עם מגבלות.

גנגי

New member
במקום מחאה, בואו נתאגד

ונציע להם הצעות שלא יוכלו לסרב להן - כאלה שיביאו אליהם את כל הזקנים - מגילנו והלאה. מה דעתכם?

Shmulik Arbel

New member
קהל יעד שיווקי

קרוטר, היי סמוכה ובטוחה שאחקור את המכשירים האלו, מסופקני שתהליך פיתוח המכשיר היה מכוון למבוגרים. לרוב אותם מכשירים ישנים אשר הטכנולוגיה הכתיבה את גודלם, מצויידים במקשים גדולים, תפריט בעל פונטים גדולים וברורים יותר וכ'ו. אני מאמין שמכשירים אלו יורדים או ירדו מפסי הייצור ויהפכו בקרוב לפריט אספנות בעיקר בשל גילם ותפקוד מוגבל שאינו עונה על צרכי השוק. ייתכן שמכשירים אלו נופלים על נישת ביניים, כלומר ללא הכוונה של קהל יעד מוגדר , אלו זקוקים לעיצוב שיווק ומיקוד המכשיר למבוגרים. רק כך עם תהליך בעל מטרה ברורה ניתן לייצר מכשיר "בוגר". כאן ישנה סוגיה ראשונה במעלה מבחינה שיווקית: מי ירצה להראות עם טלפון שבהגדרתו מיועד למבוגרים ?? הרי כולנו רוצים להשאר ולהראות צעירים.....

בינתיים

הטלפון שכביכול הכי מומלץ למבוגרים הוא זה http://www.extremeuwb.com/article/Jitterbug+DialJitterbug+OneTouch/194984_1.aspx ואני חושבת כמו גנגי - שצריך לעשות משהו ולהיות קצת אקטיביים. אולי לפנות לנוקיה או למי שלא יהיה עם בקשה מפורשת, ואולי אפילו רשימת צרכים לעיצוב ולטכנולוגיה. ומעבר לזה התנסיתי בשבוע שעבר ב-iphone של Apple. כיף לא נורמלי - מסך touch tone ענק, סימנים גדולים וכד'. כך שהטכנולוגיה קיימת צריך רק קונספט שירתום את הטכנולוגיה למארז עיצובי שמשרת אוכלוסייה קשישה וגם מוגבלים אחרים.

למעלה