סמים!

בארבאבא

New member
סמים!

זה טוב,זה רע,זה מתעתע,זה ממריץ.סמים. האם סמים כגון מריחואנה[על כל צורותיה] וסלוויה באמת מסוכנים כמו שמוכרים לנו, או שלהפך?האם באמת השפעה של סמים קלים יכולה להיות הרסנית? למה כל כך מתנגדים לזה בחברה שלנו? אני חייבת לומר..השילוב של פילוסופיה וסמים,נראה לי מתאים אחד לשני. לא כך?

אני לא חושב שיש לזה באמת השפעה

שלילית על האדם הפרטי , אך לא כך בסדר גודל של חברה . אם החברה היתה מתוקנת , כלומר אחוזי הפשיעה היו מאוד קטנים(דבר שנובע מחינוך נכון, ערכים ובעיקר כבוד) וכן החברה היתה חייה בהרמוניה (כלומר זה לא שיש אחוזי פשיעה נמוכה כי יש איזו מלחמה שמסכנת את כל יושבי הארץ) אז סמים קלים לא יהיו אמורים להוות סכנה כל כך גדולה , לא לחברה ובטח לא ליחיד. אפשר להגיד שאם סמים קלים יכולים לפגוע במשהו הוא בחברה עצמה מבפנים , והכוונה היא לירידת אחוזי היצרנות . באופן כללי אני נגד חומר כימי שמשפיע על מצב תודעתי. זה מראה על חוסר במשהו , כשהסם הוא רק מענה זמני. (בקלות אני רואה בראשי אנשים מרקע סוציו-אקונומי נמוך משתמשים הרבה יותר בסמים הקלים , בורחים מהמציאו ונמנעים משינוי שיוביל ליציאה ממעגל העוני\חוסר השכלה וכו') אם הדבר יהיה בפיקוח הדוק , כך שגורמים עבריינים לא יוכלו לנצל את זה , אני לא רואה שום סיבה לפסילה של הדבר .כלומר אם , כפי שהזכרתי, החברה היא חברה טובה מאוד (כדוגמת שילטון סוציאל דמוקרטי , שמאפשר לכל להתגבר על העוני.. כמו הולנד, או קרוב . לא בדיוק בדקתי P:). מכיוון שאנחנו לא כאלה , אני לא חושב שאישרור של הדבר הזה יכול להיות טוב (שוב , אלא אם כן יהיה על זה פיקוח מאוד מאוד צמוד .. מה שלא הגיוני - תראי איך נמכרים משקאות אלכוהוליים לנוער) .

בארבאבא

New member
הולנד היא בהחלט דוגמא טובה.

קודם כל,דיברתי רק על סמים קלים. סמים פסיכודליים הם BIG NO. אכן,אם הסמים הקלים היו חוקיים פה,היה יותר פשוט. גם על החברה אין על זה ממש השפעה שלילית..כלומר,כל עוד זה בגדר הלא חוקי,תהייה לזה השפעה שלילית קלה. אבל לא כמו שמציגים לנו את זה. יכול להיות שלקיחת סמים זו סוג של בריחה, אבל מה רע לפעמים בקצת לברוח..? אגב,אהבתי את הפוסט שלך. אפשר לפתוח עליו דיון.

האמת היא

שככל שאני מעמיקה במחשבה על הקונספט של סמים קלים, הוא הולך ונראלי יותר נחמד, ופחות מאיים ונוראי. בחברה יש סלידה מסמים באופן כללי ויש להם דימוי של משהו ממש אסור ונורא, אבל תכלס, סמים קלים הם באמת קלים, אין נזק כל עוד זה בזמן הנכון, בכמות הנכונה, ולאדם הנכון... לי אישית אין בעיה עם זה, וכשזה בא במקום, גם להפך:) הרסני לא נראלי שזה יכולהיות אם זה באמת בא בנסיבות הגיוניות. את ההקשר של סמים לפילוסופיה אני לא ממש קולטת למען האמת D:

בארבאבא

New member
בחירות הבאות-עלה ירוק.

זו הבעיה..הפכו את הסמים הקלים למשהו שהוא אסור והורס את הגוף,למרות שבתכלס..אלכוהול הורס לך את הגוף יותר ומשפיע בצורה גרועה יותר. בד"כ כשאנשים נמצאים בהשפעה מסויימת של סם..יש להן פתאם הארות או תובנות. זה נראה לי משתלב יפה.וסתם מעניינת אותי דעתם של פילוסופים בעניין.

ואלה, אפשרי בהחלט:)

(סתם לא, אם אני אכן אבחר זה לא יהיה בהם, יש דברים עליונים יותר לדעתי מהכנסת סמים קלים לחוק במדינה הזו חח) ואת אומרת מניסיון אישי או מדברים ששמעת? D:

בארבאבא

New member
יש לי תמונה בכרטיס האישי..

אני מעדיפה לשמור על זכות השתיקה

כל סם הוא חרא

כמו שכל משקה אלכוהול חרא או סיגריות ככה גם סמים לא משנה קלים קשים בינוניים אני לא בעד סמים

בארבאבא

New member
השאלה היא..

האם אתה חושב ככה כי זה מה שמוכרים לך או בגלל שראית\ניסית אתה אומר זאת?

בארבאבא

New member
השוואה לא קשורה בכלל.

זה כמו המשפט "אם כולם יקפצו מהגג,אז גם אתה תקפוץ?" רעל,ידוע כמשהו שיהרוג אותך. בעוד סם,כגון מריחואנה,משמש כיום להמון דברים חוץ מהתמסטלות נחמדה. הידעת שהמשוררת יונה וולך טופלה בסם הL.S.D בזמן השהייה שלה בבי"ח פסיכיאטרי?

אני לא צריך להתנסות

בשביל להבין שסמים הם דבר רעה ומזיק לגוף זה יכל להתחיל מסמים "קלים" ועד סמים "קשיים" אז אני מעדיף ביכלל לא לגעת בזה

בארבאבא

New member
מה שאני באעצם שואלת...

האם אנחנו ישר שוללים דברים כי פשוט זה מה שמוכרים לנו? אלכוהול רע,סמים רע,סיגריות רע,סקס רע. אומרים לנו לפעמים כמה דברים רעים,מבלי שאנחנו בעצם יודעים אם הם באמת כאלה..

סקס זה לא דבר רע

מי אמר לך את זה? אם יודעים מזה ונותנים את האינפורמציה סקס יכל להיות דבר מעולה סיגריות זה דבר רע וזה מוכח מדעית וכך גם סמים זה כמו שאת תשתי רעל רק בשביל לבדוק אם זה באמת רע

בארבאבא

New member
נתתי את זה כדוגמא.

כשאני אומרת סמים,אני מדברת כרגע רק על מריחואנה. בלי כימיקלים ופטריות הזיה. יש שימושים רבים לצמח המריחואנה.הוא לא בהכרח רע כמו שהאגודה למלחמה בסמים ואלכוהול מוכרת לך.

../images/Emo45.gif

רק חבל שמוכרים לנו כ"כ הרבה (מחשבתית וגם פיזית) בכל תחום ודרך, ורובנו קונים כמעט הכל, ולא חושבים בכלל לפני, בייחוד אם זה עניין שתקף בכלל הרחב, וגם בדברים מהותיים יותר מסמים.

noamgk

New member
בואו לא נתבלבל, חבר'ה...

יכול להיות שמריחואנה זה לא כל כך נורא, אבל מה קורה כאשר הגוף רוצה סיפוק יותר חזק, או כאשר המסומם בסמים קלים נכנס למצב קשה (דיכאון, עצבות, ייאוש וכיו"ב; או אפילו סתם רצון למרוד במערכת או בהורים או משהו כזה) - מה הוא יעשה אז? יפנה לקפאין שבקולה? הוא ייגש לאותם חברים שמשיגים לו את הגראס, ויבקש מהם (או שהם יציעו לו) סם "קצת" יותר חזק. והשאר ידוע.

אבל כאן דובר על סמים קלים בלבד

יש המון אנשים שחיים מצוין ומשתמשים באופן קבוע בסמים קלים. הסיבה לכך היא שזה מתאים לאורח חייהם, למי שהם בתור בני אדם וכמובן הם משתמשים בצורה הגיונית, לכן זה נשאר קל, ולא עובר לשלבים קשים וכבדים יותר. (אני אישית התכונתי לשימוש בסמים שאינו מתוך מצוקה אלא שימוש הגיוני שהוא חלק מאורח חיים)

noamgk

New member
אוי לי...

מה זאת אומרת "זה מתאים לאורח חייהם, למי שהם בתור בני אדם"??? יש מישהו ש"מתאים" לו סמים?! זה מותרות (אני לא מדבר על שימושים רפואיים), בדיוק כמו סיגריות ואלכוהול! בריא - זה בטח לא, וממילא אין שימוש "בצורה הגיונית" בסמים! בד"כ זה נשאר קל, מן הסתם אצל אנשים בוגרים בעיקר, אבל זה לא שולל את האפשרות להתדרדרות בשימוש. זו תופעה קיימת ומוכרת, לא המצאתי את זה.

למעלה