סמינר קבוצה

דורד

New member
סמינר קבוצה

זהו סמינר שמתארגן על ידי 4 נחלאווים של בני המושבים, לכל י"בניק בארץ שמתכוון לצאת לשנת שירות כלשהי בתנועות נוער, בפנימיות, בכפרי נוער, בחוות טיפוליות, שנות שירות ירוקות או כל סוג שנת שירות שונה. ההרשמה עד יום ראשון הקרוב (5.2.06), פרטים אצל שחר גדש, גלית כץ, עופר שיין וערן סגל (טלפונים בתחתית ההודעה). ==================================================================== ב10-11 לפברואר יתרחש סמינר קבוצה. קצת על הסמינר: מקום: המוסד החינוכי מעלה הבשור – זה נימצא במ.א. אשכול זמן: שישבת 10-11/2/2006 הסעות: מת"א וצמתים מרכזיים בדרום ( קסטינה, צ.אשקלון וכו'... תבררו איתנו אם יש בעיות) עלות: 85 ₪ סוף הרשמה ביום ראשון 5/2/2006 הרשמה דרך רכזים (לבני המושבים), גרעינרים (לבני המושבים), צוות י"ב או במשרדים של התנועה (חטיבת בני המושבים) בת"א 03-6086320 בשעות הבוקר והצהריים למי הוא מיועד: לכל י"בניק שפעם חשב על להיות חלק בקבוצה, או סתם מעניין אותו מה זה אומר. ו\או לכל י"בניק שמתכוון לצאת לש"ש כל שהיא והולך לגור בקומונה עם עוד אנשים. ו\או לכל י"בניק שמעניין אותו על מה ולמה קם הנח"ל בבני המושבים. ו\או בכלל לכל י"בניק שמעוניין ללמוד על הנושא המעניין הזה. קצת על התוכן: כל מי שפותח ספר סוציולוגיה או אנציקלופדיה מוצא הגדרה מאוד ברורה למושג "קבוצה". קבוצה – התארגנות של אנשים שמקיימים ביניהם יחסי גומלין יציבים. (ויקיפדיה) בשבילנו קבוצה זה קצת הרבה המון יותר מזה. כל אחד מאיתנו, גם מכם, הוא חלק בהרבה קבוצות שונות מגוונות ומוזרות בכל מני תחומים בחיים שלנו, מקבוצת כדורגל עד משפחה, מצוות הדרכה עד קומונה בפורום או קומונה בחיים. ומתי פעם אחרונה הבנו מה זה אומר כל הקבוצות האלה, ולמה לנו בכלל להיות בזה, במה זה עוזר ואיך זה מפריע? איך בדיוק זה משפיע על החיים שלי? ואיפה אני אם בכלל משתמש בזה לצרכים שלי? נישמע "חפירה"... כן, אם אתם לא בקטע של ללמוד דברים חדשים, בצורה חווייתית ומעניינת, עם אנשים כמוכם שמנסים להבין עוד משהוא על החיים שלהם, אז אולי אין לכם מה לחפש כל-כך בסמינר הזה... מה הקשר בין הסמינר למסלול הנחל בתנועה? בתנועה שלנו ובתנועות הכחולות בכלל המושג קבוצה הוא ערך, (שיתוף שוויון, חופש). כדי להסביר לכם על הנחל בבני המושבים, קודם כל רצינו להתעסק במה שעומד מאחורי כל זה, אחד הדברים המרכזיים הוא קבוצה לכן זה סמינר ראשון למתעניינים במסלול הנחל, אך מתאים לכל אחד שהולך לחיות עם עוד אנשים. חשוב להבהיר: הסמינר לא מתעסק בגרעין עודד, או בקומונות שלו, או באיך זה במושבים או באם ללכת לש"ש כזאת או אחרת. אוהבים אתכם הרבה אוהבים אתכם צוות י"ב שחר גלית ערן ועופר לפרטים ובכלל שחר – 0508266196 גלית – 0507203824 ערן – 0507967244 עופר - 0528898118

למעלה