ספורט זה גם תרבות, לא ?

Mנטה

New member
ספורט זה גם תרבות, לא ?

נדמה לי שספורט זה תרבות... בכל אופן הספורט שייך למשרד התרבות ז"ל... אבל נגיד שתרבות זה משהו שמשקף חיים של חברה מסוימת, אז ספורט די עומד בקריטריונים לצד צרכנות, טלויזיה וחדשות
בשנים האחרונות המון אנשים נכנסו לקטע של ספורט, בעיקר הליכות שהתחילו להיות מומלצות ע"י קופ"ח וכמובן הכדורסל/כדורגל השכונתי, טקס ותיק
ומוכר. יש אנשים שמתחו את הענין התחביבי הזה והפכו אותו לשאיפת חיים, להיות הכי טוב בזה בשכונה, בעיר, בארץ, בעולם... עד כאן, הכל ברור. אבל מה הקטע של לצפות בספורט ? נגיד שהתחלתי ללמוד ... הקפצה אמנותית של כדורי טניס. יכול להיות שיעניין אותי לראות טכניקות של אלופים. ואני אשמח לראות תחרויות. ואם אני סתם צופה מן השורה, יכול להיות שאני אוהב לראות את זה כי זה די מדליק לראות אנשים מקפיצים באופן אמנותי כדורים צהובים פרוותיים קטנים...
אבל תכלס, מה הקטע הזה של ספורט כורסא ? מה הענין הזה של כתבים כוסונים שמראיינים רוכבי אופניים באמצע עליה מטורפת תוך כדי עקיפה ? או כדורסלנים שזופונים שמסתירים חלקי גוף במקלחת תוך כדי שהם מספרים לקהל על איזה קליעת שלשה ? מוזר........

Mנטה

New member
והמשך....... אולי אפילו פואנטה ../images/Emo8.gif

אז מה הקטע, היום ראיתי תחרות של רוכבי אופני שטח. אחלה תחרות, מלא בוץ וסיבובים ובלגנים... ערוץ 5. הכתבת ראיינה כמה מתחרים, השבילים היו תחומים על ידי סרטים והכל מסביב שקק פרסומות מכל הסוגים. האירוע היה בחסות X וגם Y, ועל הזנב פרסמו עוד כמה חברות. אחרי שנגמר לכתבת לשמוע את החבר'ה מספרים כמה כייף להם לרכב, היא יצאה לחנות אופניים ושאלה את המוכר מה צריך לדעת על אופניים. זה לא ממש מעניין את מי שלא עומד לקנות כמובן, אז היא התחילה לשאול על ציוד. כמות הפרסומות הסמויות והגלויות שהיו שם, יכלה להרדים פיל. על ספידים. וזאת הנקודה בערך שאמרתי לעצמי what the fuck על כל דקת מירוץ קיבלתי אלף פרסומות, אלף מותגים, ובעצם אפשר להגיד שהתוכנית היתה יותר על צרכנות מאשר על ספורט. ככה זה כמובן גם במשחקי כדורגל, כדורסל, וכל ספורט מצולם אחר. השילוב הזה בין ספורט ונותני חסויות...........
מה נראה לכם ? זה כאילו כל כך טבעי החיבור בין ספורטאים למותגים ופרסומות אבל זה בעצם הניגוד הכי גדול שיש ! כי בעצם כל ענין המותגים מופנה אל ספורטאי הכורסא והמתחרים רק עושים על זה כסף...... בקיצור
משהו פה מסריח לאללה, לא ?

למעלה