ספרים לביולוגיה תואר ראשון

Josefgvirt

New member
ספרים לביולוגיה תואר ראשון

שלום לכולם ושבוע נהדר!
אני עתיד להתחיל תואר במדעי החיים בתחילת שנה"ל הקרובה, ורציתי המלצה על ספרים שניתן לקרוא לקראת התואר.
ראיתי שבאתר האונ' הפתוחה יש 2 כרכים של "ביולוגיה – האחידות והמגוון של החיים", אך הם יקרים מאוד (242 ש"ח לספר).
האם מישהו מוכר במקרה ספרים יד שנייה מהסוג הזה? אודה להמלצות, תודה רבה!

C H 4

New member
תקנה ספר נחמד מאת הסופר החביב עליך

ותהנה מהזמן שנשאר לך. לקרוא ספר מבוא חודשיים לפני שנה"ל לא באמת יתן לך יתרון, למעשה, אפילו אם תגיע אל התואר יודע את רוב החומר, זה לא יתן לך יתרון כזה גדול. במהלך התואר לומדים את מה שאמורים לדעת בתואר, אין לך סיבה טובה להתחיל לפני כולם.

Josefgvirt

New member
תודה רבה

תודה רבה על העצה, מעריך את זה מאוד.
מספר אנשים השיבו כי אכן התואר קשה, וכי יש לקחת את הזמן שנותר לפני תחילת שנה"ל ולהנות ולנוח.
אבל אפילו אם לקרוא מעט, כי כרגע אין לי תעסוקה מיוחדת- מה היית ממליצה? ראיתי כי יש ספר של האוני' הפתוחה, ואני מתלבט בנוסף באשר ליסודות- מתמטיקה פיזיקה וכימיה, תודה רבה מראש!

C H 4

New member
LOL אני לא יכולה להמליץ על ספרות שמיותרת בעיני

ביחוד כי למדתי לתואר ראשון כל כך מזמן, שאת שמות הספרים אני כבר לא זוכרת.
אם זה משנה משהו, סיימתי תואר ראשון בהצטיינות ושבוע לפני תחילת התואר עוד שתיתי תה קוקה בדרום אמריקה- אם יש משהו שלא עשיתי זה לשבת ולחרוש לפני הזמן.
מהתרשמותי הלא כמותית, לא נמצאה שום קורלציה בין מי שחשרשו לפני התואר למי שהתבלטו בהישגיהם בתואר.
&nbsp
אם כבר קריאה מקצועית, הייתי מתחילה כבר עכשיו לקרוא על שוק התעסוקה בביולוגיה. אולי אם תגיע אל המסלול מוכן מנטלית לאפשרויות השונות (מחקר, וסוגי העבודה הקיימים) תתחיל להתכוון נכון בתחילת הדרך, וזה יחסוך לך הרבה מאוד הלם בעתיד.
&nbsp

קנה ספרים של אונברסיטה משודרת העוסקים בביולוגיה

הם הרבה יותר מעניינים בניגוד לספרי לימוד.
אתה יכול ללכת גם לספריה באוניברסיטה שתלך ללמוד שם תוכל לקרוא ספרים ולהכיר את הספריה.

deathcaster

New member
שלום יוסף

קיבלת כאן עצה נהדרת והיא לקרוא על שוק העבודה במדעי החיים בישראל.
כנס לאתרי חיפוש עבודה, לסקרי שכר בתחום מדעי החיים ותלמד קצת לא על התואר, כי תואר זה רק 3 שנים, אלא מה שמחכה לך לאחר התואר.
על קצה המזלג: שוק העבודה בתחום מדעי החיים בישראל מוצף, השכר המוצע נמוך מאוד יחסית לתחומים מדעיים אחרים, אפילו תחומים משיקים כמו כימיה והנדסת תהליך/ביורפואה.
אינני יודע מה הציפיות שלך לכשתסיים את התואר אבל באמת שאין צורך "לבוא אליו מוכן" כי לא משנה מה תקרא, ממילא תקבל בקורסים שתעבור סילבוס עם חומרי קריאה רלוונטיים שלרוב לא תהיה לך גישה נוחה אליהם מחוץ לאקדמיה.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.

למעלה