ספר מצבות זכרון יעקב

../images/Emo92.gif ולכולם...

אם אתם צריכים מידע מספר המצבות של זכרון יעקב (1932) - עכשיו גם לאורנה יש העתק שלו... ארנון

ornan

New member
חלקים קודמים או אחרים של הספר../images/Emo35.gif

היי ארנון! שוב תודה שדאגת להעביר לי את החומר,ממש מעניין. בשער הספר?חוברת? כתוב שזה חלק ט"ו, אם כך מה יש בחמשה עשר הפרקים הקודמים? האם יש המשך? ארנה

"ספרי מצבות" נוספים

היי, אורנה! אותו מחבר, פנחס בן-צבי גרייבסקי הוציא, בזמנו, סדרה של חוברות כנ"ל, בהן עבר בבתי עלמין ורשם את כתובות המצבות. הכרכים של ירושלים (לפחות אלה שאני ראיתי) אינם מכילים מצבות, אלא העתקת כתובות מרחבי העיר: שלטים על בתים, לוחות זכרון וכו´. ספר מצבות של בית העלמין בהר-הזיתים בי-ם הוזכר כאן לאחרונה: חלקת מחוקק. בידיי יש את החלקים: 1-7 - ירושלים 8 - יפו 9 - פתח תקוה 10 - ראשון לציון 15 - זכרון יעקב שאר החלקים: 11 - המושבות ביהודה והגליל 12 - ירושלים 13 - רחובות 14 - עקרון אם למישהו יש גישה לכרכים אלו - אשמח מאוד, בעיקר מס´ 13, 14. ארנון

ornan

New member
חוברת היובל

היי ארנון, הדף האחרון של החוברת , מבשר שבקרוב תצא לאור חוברת היובל. האם ידוע לך אם היה יצאה לאור? אני מכינה כעת בביה"ב מאגר מידע גדול לקראת עבודות החקר, שהתלמידים יתחילו להכין בקרוב במסגרת הנושא " זכרון יעקב בת 120, כל חומר רלוונטי יעזור לנו מאוד בעיקר חומר המדבר על העשורים הראשונים. כמובן יש בידינו את מרבית החומר הכתוב, תרמתי גם חומר שהיה בביתינו. יש לי מס´ קלטות שמע נהדרות שזאב ניידרמן דאג בזמנו להקליט ובהם הוא מספר על אבני דרך שי מושבתינו, אני יודעת שיש קלטות נוספות אצל ישראל, בנו, שהבטיח להעביר לי להקלטה אני יודעת שיש חומר רב בארכיון, אך למי יש זמן לחפש... מה שנגיש ומתחת ליד יתקבל בברכה והמון תודה. ארנה

ספרים אודות זכרון יעקב

היי! אני, אישית, לא מכיר את חוברת היובל הזו. אני מכיר את הספרים ה"רגילים", שבוודאי את מכירה גם כן: הספר של אריה סמסונוב (שיצא עכשיו במהדורה חדשה) וספריו של שאול דגן. סביר להניח שחיפוש ב - Libnet יעלה עוד כמה תוצאות (טרם חיפשתי). ארנון

yoavep

New member
ספרי מצבות

סליחה על הבורות, אך מהם בדיוק הספרים האלה? פירוט של כל המצבות בבית קברות מסויים? איך ניתן להשיג אותם? אני מעוניין בראשון לציון.

הבנת נכון...

אדם בשם פנחס בן-צבי גרייבסקי הוציא בסביבות סוף שנות ה - 20 ותחילת שנות ה- 30 (המאה ה - 20) את סדרת הספרים שציינתי בתגובה לאורנה (ועוד כמה ספרים מעניינים מאוד שאפשר למצוא ב - Libnet). בכל מקרה, הכרך על ראשון לציון נמצא באונ´ בן-גוריון בב"ש, לפי הקטלוג שלהם - ועותק ממנו יש אצלי בבית. העניין, שהמצבות מסודרות שם לפי ת´ פטירה, ולכן אם בידיך תאריך פטירה משוער - אשמח לחפש עבורך. לגבי ספר מצבות של הר הזיתים בירושלים - דובר כאן גם על ספר בשם "חלקת מחוקק". אולי יש ספרים נוספים לגבי בתי עלמין נוספים. ארנון

yoavep

New member
ספר מצבות

אני מעוניין בחיפוש אבל לא לפי תאריך כי אין לי, אפילו לא משוער. אין אפשרות לחפש לפי שם משפחה ???

לא, אבל...

היי! הספר מסודר אך ורק לפי תאריך פטירה. אמרתי לעצמי שפעם אני אכניס את כל הנתונים למחשב, ואז אפשר יהיה לחפש בקלות, אבל... הפעם עוד לא הגיע... בכל מקרה, תן לי את כל הפרטים שאתה יודע - ואולי אצליח לחפש בקרוב. רק זכור, כי הספר יצא בשנת 1932, ולכן אפשר לחפש רק קברים עד לתקופה זו. ארנון

yoavep

New member
חבל על הזמן

הי תודה על הנכונות אך אין לי שום הוכחה שישנם קרובים שקבורים שם, רק השערות, לכן אני מאמין שיש לך דברים אחרים לעשות בזמנך הפנוי מאשר לחפש מחט בערימת שחת
אך אם יהיה לי מידע מוצק אעזר בך. תודה מראש יואב

למעלה