סקיצה ראשונית אשמח להערות /הארות

• פותח הנושא ar120
  • פורסם בתאריך

פיטנגו4

New member
בריכה לא זורקים סתם במגרש

בית עם בריכה צריך להיות מתוכנן כבית עם בריכה.
כשכולו עוטף אותה, כשיש אליה יחס מיוחד.
את עשיתי בית, די "דירתי", ואז לקחת מלבן, תקעת במרחב, וכתבת "בריכה".
ככה לא עושים את זה.

ובנוגע לשאר התכנון - נכון שזו סקיצה ראשונית, אבל בכ"ז... במגרש כזה אפשר להוציא הרבה הרבה יותר.

למדת פעם הנדסאות (לא לומדים "הנדסאית", גם לא לומדים "רופא") זה אומר שאת יודעת מה ההבדל בין תכנון איכותי, עם שאר רוח אדריכלי,
לבין תכנון בינוני, ברמה של מהנדס או סטודנט מתחיל.
את אמורה להעריך תכנון של אדריכל מעולה ומנוסה,
אבל דוקא את,
משום מה, בבית הפרטי שלך שיעלה סכום ענקי, החלטת לחסוך דוקא את עלות התכנון ולעשות אותו בעצמך.
לדעתי, שיקול שגוי מעיקרו.

בהצלחה

כוונתי שהצלע הקצרה של האות ח היא האיזור שמתוכנן כאגף האירוח (מטבח ,פינת אוכל וסלון ) ושתי הצלעות הארוכות הן לחדרים כמו שכתבתי למעלה
שיוצרות הפרדה פיזית .
אני לא מציינת שזה הפתרון האופטימלי או לא ,אלא נתתי לך כיוון לחשיבה של קו מוביל תכנונית ,שמבנה כזה יכול לאפשר לך
לחבק הגינה וכל אגפי הבית מחוברים לגינה ומחבקים אותה ובסוף ישנה הבריכה שאותה רואים גם מכל אגפי הבית .
ההצעה שלי שעלייך לשבת ולהתחיל לרשום לעצמך מה את מצפה שיהיה בבית בהתאם למגרש ,לחוץ ולפנים .
(אני אישית לא הייתי בונה בריכה ולכן לא הייתי מייחסת לכך חשיבות ,לי יותר חשוב מראה הגינה למשל ,כל אחד וסדרי העדיפויות התכנוניות )
האם חשוב לך כיווני אוויר ואור ,אופטימליות לתכנון מייטבי שיאפשר לכל חדר שני כיווני אוויר ואור .אלו נקודות כדוגמא למה שכדאי לך לשבת
ולרשום .
בהצלחה

מצרפת לך קישור לתכנון
שממחיש מה כוונתי לשילוב פנים וחוץ ,לכך שפותחים דלת כניסה ראשית ומקבלים המראה הקסום של גינה ואו בריכה
יש כאן נגזרת לדוגמא לשימוש מהאות ח ,שהתכוונתי להמחיש לך
הביטי שהצלע הקצרה של הח היא למעשה ארוכה אך היא מאגדת את אגפי האירוח .שתי הצלעות האחרות
מפרידות ויוצרות אגפי חדרי השינה והיתר .
הגינה מקבלת החיבוק המייטבי מכל מקום בבית .
זו תוכנית שממחישה את המקסימום התכנוני .ברור שלא מתאימה לכל אחד ואחת .וכל אחד ואחת ימצא מה אינו ואו כן אוהב בה .
זה רק להמחיש לך מדוע נדרש ממך לשבת ולחשוב ולתכנן הכל .
בהצלחה

gerson1

New member
אופל יקרה שלי

כמנחה לשעבר אני הכי, ממש הכי, שונא שמחרטטים עלי
אין כלל קשר בין השרטוט ןהתמונה שבבית ונוי
שעושים אולי עבודה נהדרת בימי עיון והבאת מרצים
אך בעצם מהוןוים כלי שיווק לעבודות בינוניות
מבלי
להיכנס לפרויקט כפי שהוא
התאוריה נהדרת
התכנית לא משקפת את העולפם ומלואו

פיטנגו4

New member
ככה זה כשהעיתונות היא כלי פרסום

מי שמשלם מופיע,
מי שלא משלם לא מופיע.
בכלליות: הרוב מופיעים במגזיני העיצוב רק כי שילמו למו"ל כמה אלפי ש"ח טובים.

אני כמובן מדגישה שזה בהכללה,
יש בודדים שמופיעים בלי לשלם, וכמובן אין לי שום מידע על הפרויקט הספציפי הזה ולמה הוא נכנס למגזין.

אגב, בניגוד למגזיני עיצוב הפנים, ב"גן ונוף" זה אובייקטיבי לגמרי. שם לא משלמים כדי שיכתבו עליך.

גרשון יקר שלי אני לא חולקת על דעתך (מילה נאותה יותר לשימוש אצל מנחה לשעבר במקום המילה שציינת

(ואפרופו מנחה -כל מנחה ישמח שתלמידו יעיר ואו יאיר עיניו

אין לי כל קשר לאדריכלית שתיכננה הבית ,אני לא מכירה אותה ולא הבאתי הקישור כדי להמליץ עליה ,
אין לי כל קשר לאתר זה או אחר ואין לי כל כוונה לקדם אתר זה ואו אחר ,
כוונתי הייתה לנסות להחמיש לה מהי חשיבה תכנונית לשילוב פנים וחוץ ומה קורה כשפותחים דלת כניסה לבית
ורואים גינה שזה בעיניי המראה היפהפה ביותר .
יש אנשים שזקוקים לעיתים להמחשה כדי להפנים הסברים מילוליים ואו אחר ,
יש מי שכל מה שתסביר בשפתך האדריכלית שהיא מקצועית , לא יבינו כוונתך ואין כוונתי לגולשת עצמה פה ,
בפורום פתוח גם למקצועיים וגם לחובבים וגם למי שהצליחו ולא הצליחו יש במה לכולם

ערב נעים

למעלה