סקר: מה הכנסתן לתיק לחדר לידה?

חבל להביא מהבית מגבות וחלוקים

יש דימום חזק אחרי הלידה וחבל ללכלך ציוד מהבית. חוץ מזה מגבת אחת לא תספיק - הן מתלכלכות מהדימום ואני החלפתי כמה פעמים ביום. מוצץ לתינוק גם לא חיוני מיד כשהוא נולד - לוקח להם כמה ימים (ולפעמים אף פעם לא) לפתח רצון למצוץ מוצץ.

kby

New member
לגבי מוצץ- דעות לכאן ולכאן

זה עוזר להרגיל מהרגע הראשון... יש תינוקות שזה ממש טוב להם. מצד שני- עד שההנקה מתייצבת מוצץ מאוד לא מומלץ בגלל בלבול פטמות.

kby

New member
שתי המלצות מעבר לכל מה שידוע:

1. אני הכנתי המון אוכל ופינוקים לבעל. שוקולדים, סוכריות, חטיפים, חטיפי אנרגיה וכו'... שעות על שעות בצירוף מתח... עדיף שיש משהו לדחוף לפה, וכדאי דברים מפנקים שהוא אוהב. חייבת להודות שגם אני אכלתי לא מעט שוקולד בשעות הארוכות של ההמתנה וזה מאוד הואיל למצב הרוח שלי. 2. לא השתמשתי בשום כלום שהבאתי מהבית מבחינת פיג'מה מגבת וכו'. הדימום המאסיבי גורם לכך שהייתי ממש מאושרת ללכלך את הציוד של בי"ח שאפשר להחליף 8 פעמים ביום ומישהו אחר מכבס ולא את הפיג'מה המפנקת שהבאתי מהבית... חומר למחשבה...

מעיןבר

New member
אני לקחתי לחדר לידה...

תיק רפואי - כל התיעוד של ההריון שלי לפי נושאים (בדיקות גנטיות, אולטרסאונדים, בדיקות דם) וכמובן כרטיס מעקב הריון.
ארנק עם מסמכים מזהים - ת.ז. וכסף קטן למכונות.
טלפונים + מטען
מצלמה דיגיטלית עם סוללות רזרביות.
גרביים - מאוד שימושי - הי לי קר.
ספר לאיש - לא הוצאנו, למי היתה סבלנות לקרוא???
כשהיינו שם קנינו קצת ממתקים (הוא לא רצה לקנות מראש). לא לקחתי גומי לראש כי השיער היה ממילא אסוף כל סוף ההריון - מי יכול ללכת עם שיער פזור בחום הזה??? את כל מה שקשור לאשפוז ארזנו בתיק גדול נפרד והבעל הביא לי אח"כ, אל תשכחו שבאשפוז תמיד אפשר להביא דברים מהבית.
קצת מהניסיון שלי: לא לקחתי שום פיג'מה/חלוק, הסתפקתי במה שביה"ח נתן כי לא רציתי ללכלך את הבגדים שלי (הדימום ביומיים הראשונים ממש כבד ונעשה סביר לכבוד היציאה הביתה). אמרו לי להביא מגבת מהבית כי זה כיף - אבל היה לי חבל ללכלך אותה אז הסתפקתי באלה של בי"ח(שתיים כל פעם, אחת לשיער ואחת לגוף). תחתוני רשת - מעולים! משחה לטחורים - הצילה אותי ואת השותפה שלי לחדר. לא לקחתי והצטערתי - שפריצר קטן לשטוף את התפרים, לפעמים אין סבלנות להיכנס עם כל הגוף לדוש וזה בלגאן ששפריצר יכול לפתור (במיוחד אם יש מעט תפרים כמו שלי היו). פרסמתי פה לא פם רשימה מומלצת, אתן יכולות לחפש

kby

New member
לפחות בבית חולים הדסה הר הצופים

יש בשירותים במחלקת יולדות צינור עם שפריצר של מים צמוד לאסלה שאפשר כל פעם לגשת, לשבת ולשטוף... מאוד נוח ונעים... חשבתי שזה סטנדרט בכל מחלקות היולדות...

ריקי29

New member
כמה חבילות של תחתונים חד פעמיים

כדאי לקחת? כדאי לקחת גם כובע וגרביים לתינוקי?

lulyK

New member
לקחתי 3 חבילות (המשכתי ללבוש

אותם גם בבית, בימים הראשונים). כובע כן, גרביים - רק אם המכנסיים שקנית פתוחים בכפות הרגליים (בלי רגליות)

לבבית25

New member
בקשר לתחתוני רשת../images/Emo6.gif../images/Emo3.gif

ת'שמעו איזה קטעים.. כאן [בארה"ב] נותנים אותם בבית חולים, כמה שאת רוצה יתנו לך!!! ובקורס הכנה המדריכה אמרה "תביאו תחתונים מהבית כי כל מה שיתנו לכן כאן זה תחתוני רשת!!!" וכולם נפעמו והתפעלו.... "וואו... באמת?? תחתוני רשת? יאכ וכו..." אז יחי ההבדל הקטן... מפונקות כאן או מה? נ.ב> מצטערת שאני לא מגיבה הרבה לאחרונה אני ממש עובדת המון ואין לי שניה למחשב!!! אז הנה מצאתי לי שניה...

שרהשיר

New member
בבי"ח לניאדו בכל 3 הלידות

שלי היה מחסור בכותנות. לכן בלידה השלישית כבר הגעתי מאורגנת. אני הייתי מציעה לקחת מהבית כותונת שיש לה כפתורים בכדי שתוכלו להניק ביתר קלות.

למעלה