סקר שיגרום למחשבה !!!

ZeusMan

New member
סקר שיגרום למחשבה !!!

1. מי לדעתכם הסאונדסיסטם הכי טוב שהיה אי פעם בארץ ישראל (או הכי אהוב אליכם, אם זה יקל עליכם לענות..) 2. האם אתם מדברים רגאיי גם בחיים הפרטיים שלכם ? (לדוגמא : אתם מוצאים את עצמכם אומרים לאנשים דברים כמו.. YEAH MAN, BIG UP, IRIE, I AND I, JAH BLESS וכו...) * אם כן, באילו מילים אתם משתמשים וספרו על סיטואציות מבדרות בהם יצא לכם להשתמש במילים אלו... 3. איזה אלבומי רגאיי יושבים לכם בבית ? אני אבחר להתחיל עם תשובות... 1. לדעתי, אין ספר שאיש מספר אחד שגם מייצג אותנו בחו"ל בגאווה, הוא חיים לארוז מ-LAROZ SOUNDSYSTEM... האיש הוציא שני אלבומים ענקיים ואני מקווה לשמוע שיש עוד אחד בדרך... 2. יצא לי לומר לכמה מוכרים בבאסטות של אוכל JAH BLESS והם לא הבינו מה אני רוצה מהם, בדרך כלל אני משתמש ב-JAH BLESS, YEAH MAN, BIG UP... 3. יש לי שתי אלבומים של בוב מארלי אחד של יוסי פיין והסאונדסיסטם שלו ופיטר טוש LIGELIZE IT... BIG UP לכל מי שמשתתף
... נ.ב לכל מי שמתעניין למה אני פותח כל כך הרבה סקרים, זה בשביל לגרום למקום הזה להיות יותר אירני... לימשוך אתכם לכתוב יותר... נשתמע בסקר הבא...

ZeusMan

New member
הכוונה בשאלה מספר 1 היא..

הסאונדסיסטם תוצאת ישראלי שאי פעם ניגן כאן... לא כל מיני גויים למיניהם

תבורך עם הסקרים שלך!!

בוא נגיד שיש שני סאונד סיסטמים שהם בראש- רוד בוי וראסטה ליון, הייתי אומרת איימר אבל לדעתי התקלוט שלהם מעייף יותר משורף, אולי שורף לי ת'עור התוף חח סתם.. אבל דוגרי הצרחות הורסות לי ת'מוח (סתמו- אנ'לא באה בטענות ולא רוצה שתגיבו על זה "אז אל תבואי"- טיפה צמר גפן בכל אוזן והעניין סודר), אבל המוזיקה שהם מתקלטים היא בת זונה.. מיי לורד ויסאיה שמים שירים מפציצים יאנו מזמני הטארלאליי וגם עכשיווים.. איי איי אפיקומן וקוביקס מימי ה"אום ביצ'" :( בקשר לרגאיי בחיים הפרטיים- חח החיים הפרטיים הם רגאיי, סתם.. אממ.. תלוי עם מי אני מסתובבת- אנ'לא אגיד לאמא שלי- "אמא את באה לכותל לשים פתק לג'ה.." כי היא תוריד לי כאפה :) אבל ככה ביום יום יוציא לי להגיד הרבה צ'יצ'י מאן/גיאל, ג'ה, סיסטה-בראדה, בומבאקלט ובלוד קלאט משתדלת כמה שפחות אבל עדיין אומרת מלא, אממ (גוד) וייבז גם משתדלת להגיד כמה שיותר :) יא מאן וכו'.. בקשר לאלבומי הרגאיי אממ יש לי - 8 של בוב מארלי, 14 של רגאיי משנות הטארלאליי, 2 של יו-בי 40, 1 של פאטו בנטון, 1 של פטר טוש, 2 של אלפא בלונדי, 1 של קוקו תי, 1 של סטון לוב, 1 של ליידי סאב, 2 של בוג'ו בנטון ושלישיית 100% רגאיי בת זונה שיצאה בין השנים 93'-94'.. 6 של רוד בוי, 2 של יוניטי סאונד, 1 של פישי אה וכל מיני שקיבלתי מסאונדסיסטמים- הייתי קוראת לזה מיקסטייפים.. גם יש לי מיליון וקצת דיסקים צרובים של אמני רגאיי בכמה עשורים האחרונים :) ותקליטים של בוב מארלי, טרייסי צ'פמן, פוג'יז, יו-בי 40 אממ ששנים לא שמעתי.. יאלללה יום נעים מלא בסאטלה באטלה :) -כשף!

ואאלה זאוס פעולותך מבורכות...

אבל תשמע אני ועוד רבים פה אני חושב לפעמים קוראים פה מילים שלחלקנו אין כל כך מושג מה הן אומרות (לדוגמה הפדאיחה הקטנה שהייתה לי איתך אתמול...) אז אולי אפשר אם לא קשה ליצור פה איזה שהוא מילון לראסטה הלא מתמצא אתה יודע בשביל שלא נגיע חלילה למעמד מגדל באבל..

Black Soul Om

New member
../images/Emo13.gif הינה

1. לא ממש הבנתי מה מי מו ולמה... 2. חחח כל הזמןן! ya man אנשים לא ממש מבינים את זה ברמלה קבלו סיטואציה מצחיקה... כל הערסים אצלנו ברמלה התחילו להתחסד.. אז כולם בקטע של בסד במבחנים כאילו זה יעזור להם... חח כתבתי למורה למחשבים שלי ב"ג' (בעזרת ג'ה) ההיא באה לי שבוע אחרי כאילו דיברתי איתה תאילנדית... חח אבל אני וחברים שלי צחקנו וזה מה שחשוב 3. בוב מארלי מן הסתם.. דמיאן מארלי.. יש לי כמה שירים של אלפנט מאן ושון פול... ועכשיו התמכרתי למתיסיהו! בקיצור ניראה לי שאני יתחיל להיות פול פעיל פה אחלה פורום

Black Soul Om

New member
אעעעעההההה

עכשיו הבנתי ת'שאלה הראשונה! (חחח לא אני לא מסטול כרגע ) ראסטה ליון

אה וואי עכשיו הבנתי חח..

יודע מה עבר לי בראש? נכון שבן אדם מסיים לכתוב משו בסוף הוא כותב ת'שם שלו וזה.. חח אז חשבתי שכתבת יאנו שאתה מראסטה ליון- ולא הבנתי אממ.. טוב סבבה, הכל גוטה גוטה מובן עכשיו!! יאאא סאטלה באטלה טארלאליייי :) -כשף!

Black Soul Om

New member
חחח דייי יא סטטטלההה בטלה שמטלהה

כמהההההההה בחורה אחת יכולה להיות בסטלה בטלה שמטלה?! חחחח תנחתייי אליינו

danamid

New member
הנה שלי חחח

1. טוב אני לא כל כך מכירה.. אז לא יכולה לענות. 2. טוב אז כל הזמן אומרים יא מאן ג'ה בלאס ומקרה שקרה.. טוב אז היה לי חבר לפני איזה חצי שנה ככה שהוא היה צריך לעשות הרצאה באנגלית על משו.. אז הוא עשה על גראס (הבן אדם מחוק) קיצר אז הוא הרצה מול כל הכיתה על הסוגים על ההשפעות על השוני וכל הדברים האלה ואז פתאום המורה שדאלה אותו איזה שאלה והוא דפק צרחה וצעק "גמייקה מאן!" וכל הכיתה הייתה בשוק והמורה הייתה עם פרצופ כאילו כל רגע היא עומדת לדפוק לו שולחן בראש או משו חחחחחחחח יו ואני נהייתי אדומה איזה פאדיחהההההההההה חח יו איזה חפירה דפקתי. סליחה\: 3. טוב יש לי אוספ של בוב שקניתי ברומא ויש לי את האוספ של מתיסיהו (צורב.): ) ושל אלפא יש לי שתיים מקורים ושל איאם גם וזהו:) פיס.{:

רייייייייייייט

1. אין, לא היה, לא יהיה, פשוט אין. כמו רודבוי סאונד, נאמבר וואן סאונד. רמה אחת מעל כולם לדעתי. עוד בולטים: מיי לורד עם הסטייל המגוון והבידור בתיקלוט שלהם התקדמו כמה שנות אור בחודשים האחרונים; וכמובן איי-מאר סאונד, עם האם סי המטורף שלהם ריאליטי, ופופא היי פיי; ו(בלי מילים מיותרות): גיל ראסטה. 2. בטח. מלא פעמים יוצא לי להגיד על אנשים שאני מתעצבן עליהם "בומבוקלאאאטטט!!!". וגם צ'הה, ya dun knu, יא מאן, ביג אפ. והרשימה לא נגמרת... 3. בבית יש לי כמה אלבומים של מארלי, את war inna babylon של מקס רומיאו, da real live thing+dvd של סיזלה, הסרט rockers, כמה ישראליים(מיקסטייפים למיניהם של רודבוי ואיי-מאר, התקווה 6 EP, איאם-מילים פילים, קנגרו) ובטוח יש עוד. אחלה סקרים יש לך זוסמן, כבוד.

REL YESAYA

New member
תשובות שלי.....

1.רוד בוי רמי מיליון דולר גראמי!!!!!אין הוא אחת הסיבות שאני גם מתקלט 2. ברור אני משתמש מלא ביה מאן..ובבומבקלאט לפחות 20 םעם ביום 3ץובקשר לתקליטים הייתי רושם אבל אתר תפוז יקרוס

sista natty

New member
הנה התשובות שלי../images/Emo113.gif

1. הסאונד הכי טוב בארץ מבחינתי זה ללא ספק איימר סאונד ורק בגלל שהיי פיי גידל קוקו וזה מזהההה מחמיא לו. 2.מילים בפטואה שיוצא לי להשתמש בהם- בדרך כלל, מכיוון שאני סובלת מתסמונת טורט רדומה קורה לי שלא במכוון להלך ברחוב ולשחרר מידי פעם איזה בלודקלאט פוסיהול על העוברים ושבים...עימם הסליחה. 3.אלבומי רגאיי- דורי בן זאב הכוכב!! בלהיטי הרגאיי המרקידים שלו מתחילת הניינטי'ז...זוכרים?? לאה לאה לאה אני גנוב עליה...... 4.לסיום- לא בטוחה אם כדאי שהמקום הזה יהפוך לאירני,ואם תוכל לתת לי המלצות על אלבומים חדשים של פיטר טוש ובוב מרלי...תודה!
יו איך אני מרוצה מעצמי.

yaarasta

New member
תשובותי

1. טוב, אז הסאונדידסטם הטוב ביותר בארץ לפי דעתי הם>>> אין בארץ סאונדסיסטם גבירותי ורבותי!!! (מה נתחיל ויכטח מי ומה זה סאונד גם פה....?!
) בנוסף לספיישלים, אפקטים, סלקטה וMC, צריך גם לא מעט רמקולים, SPEAKERS ומערכת LP שלמה שכולה מועמסת מדאנס לדאנס ע"ג לפחות טנדר.... אבל אנחנו בישראל (וזה לא שאני מתפשר..
) מי שהכי מתקרב לזה פה (ותכלס כבר שם) הם (ע"פ סדר האלף-בית) איי-מאר, מיי-לורד, ראסטה ליון, רוד-בוי. (אבויה סאונד גם על כבודם עומדים בעיני) מי הכי טוב לפי דעתי? שאלה קשה.... ריספקט יש לי לכולם, את כולם אני משתדל כמה שיותר לקדם פה, ומבחינתי לכל אחד משלושתם יש משהו שיכול לגרום לי לבחור בהם... עם זה הספיישלים של איימאר (שלוקחים אפילו סאונדים בחו"ל בלי מלח ופלפל) עם זה ההגשה של רמי (שכולה מהלב ופוגעת ישר במצח!) ואם זה ראסטה ליון ששוקד של ספיישלים אייכותיים של אמנים מקומיים מוכרים יותר ומוכרים פחות... ומשלב היטב בין הדאנסהול מאסיב לראסטהמאנים... אבל לא נכנס לזה יותר מדי עכשיו... בואו נגיד שמאז שהבנתי מה זה סאונדסיסטם רמת ההערכה שלי למילה "תקליטן" עלתה.... 2.פעם הייתי מתעצבן מאנשים שהיו אומרים לי ya man... זה היה נשמע לי פלצני ולא אמיתי, ולכן מעט מאוד פעמים יוצא לי להשתמש במשפט הזה... בד"כ אגיד אותו לחבר'ה מהרגאיי ולא מבחוץ... (אם אני שולט בזה בכלל) BOOMBOKLAAT אחד מהאהובים עליי. קבלו סיפור: בהודו יש תפילה כזאת לפני כל פאף (או שאכטה) אומרים BOOM BOLINAT שזה ברכת שלום והוקרה... אז שחבר'ה שלי חזרו מהודו והיו "מברכים" בישיבות אני תמיד הייתי מוסיף איזה BOOMBOLINAT-BOOMBOKLAAT.... לצערי אני גם נוטה לקרוא לאנשים פוסיהול שהם מתנהגים כמו איזה אחד, Wah Gwan קיבל אצלי עיברות והפך ל"מה ניגוואן?" יעני ma nigwan, ובזה אני משתמש די הרבה (יש כאלה שמבינים אבל הרב לא) הרבה fe real יוצא לי להגיד פה ושם... SEEEEENNN שזה בתרגום פשוט "אתה רואה?" או "אתה מבין" BREDA יעני "אחי" , "סלקטה" מדי פעם, לפעמים אני זורק איזה jahhh.... Rastafaaariii ככה בקטנה.. יש עוד כל מני פה ושם, אבל אלו העקריים... נראה לי.... אה כן.... כמה שיותר 4-20 יותר טוב!!!! 3. בואו נראה... אני לא מאמין שהמערכת של תפוז תקרוס עם אני אציין את כל האלבומים שיש לי, אבל אני בטוח שאין לי כוח לכתוב פה את כולם... ואני גם לא זוכר, אז אני אציין כמה נבחרים.. קנויים ו/או מקוריים בלבד כמובן: בערך 5-6 אלבומים של בוב מארלי, 2-3 מהם אוספים, 3 אלבומים של לי פרי, 2 אלבומים של אלפא בלונדי Anthony B- Black Star, Capelton - Fire, Damian Marley - Welcome to JamRock, Jah Mason - Never Give Up (
הפקה של פילוני) DefJamaica Luciano - Life, Peter Tosh - Legelize it, Sizzla - Soul Deep, Sizzla - Life, Sublime - 40 oz of freedom, איאם, קנגרו, התקווה-6 EP, תומר יוסף, יש לי עוד איזה כמה שירים ככה בקטנה...
את האמת, שעד לפני כמה חודשים היה לי מעט ביחס למה שיש לי מאז שהתחלתי להוריד שירים דרך תכנת שיתןף קבצים... עולם שלם יש שם... אפילו שניים! יש לי כמובן מלא מיקסטייפים (רב מה שאני שומע) שקבלתי מאיימאר, רודבוי, ראסטה ליון, סוליקו, אפיקומאן, יוניטי, פאנסט, ועוד כלמיני חבר'ה... וכמובן הקלטות של סטון-לאב, מייטי קראון, פייר לינקס ועוד סאונדסיסטמים מחו"ל.... BLESSSSSS!!!! -יער אה כן, יוצא לי להגיד BLESS פעם בשבוע ככה....

REL YESAYA

New member
יער יש לי בבית

5 רמקולים קטנים של הדיוידי ועוד שתיים גדולים שמחוברים למחשב ?זה נחשב? סתם בצחוק!!!!!!!!! אותי אישית לא מענין הדימיון לסאונד סיסטמס בעולם אלא.העבודה שהם סאונד סיסטמס ציונים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

חחחחחחחחחחחחחחחחחח

תמיד רציתי לראות בנאדם עם טורט בפעולה נשמע לי ממש מצחיק חחח :) בימינו לכולם יש איזו מחלה הזויה וויקד יום מדהים לכולם! nuff love and respect יעל/ אנג'י/ אמ.ג'י./ איינג'ל/ ליידי/ פסיכו/עז

Nechi Nech

New member
של אנוכי.

1.נכון לעכשיו - רודבוי סאונד, יוניטי סאונד ואיי-מאר סאונד. 2.פה ושם יוצא לי לזרוק איזה יאמאן, וויקיד, בומבאקלאאאט, בלוד קלאט, באבילון, ביגאפ, באטי בוי וכל מיני כאלה
3.Damian Marley - Wellcome To Jamrock Turbulence - Songs Of Solomon אפיקומאן - Pass It Over A-Mar Sound - Serious Times Rudeboy Sound - Juggling Skill Rudeboy Sound - Dancehall Hebrew Specials ועוד איזה כמה מיקסטייפים של יוניטי..

למעלה