סרטנים

adidushim

New member
סרטנים

מישהו יודע איפה ניתן לקנות סרטנים (באיזור המרכז) לגידול באקווריום? (מים מתוקים,טרופי),והאם הוא מסוכן לשאר הדגים באקווריום (ניאונים וגופי...)

אתה בטח מתכוון ללובסטרים

אני אישית לא ממליץ לשכן אותו עם דגים אחרים. דגים קטנים מידי יאכלו על ידו, דגים גדולים יותר יאכלו אותו. אני סבלתי משתי התופעות: לובסטר אחד נאכל ע"י הדגים. קניתי אקווריום קטן יותר, וביום הראשון הלובסטר החדש חיסל את הזנב של האורטוס, שמת תוך יומיים. הם פשוט מחכים ללילה שהדגים על הקרקעית ישנים, ואז תוקפים. אז למה להתעלל בדגים המסכנים שלא יוכלו לישון בשקט ויצטרכו כל הזמן לפקוח עין מי מתקיף אותם? יש כאלה שאומרים שהלובסטר יכול להסתדר עם דגים, ואצלם זה עובד, אבל אני החלטתי שלא מתאים לי לקום כל בוקר ולספור בדאגה אם כל הדגים ישנם, אז החזרתי הלובסטרים

Suikun

New member
לובסטרים בהחלט לא מתאימים

לאקווריום עם דגים, כמו שקודמי אמר, כי את הקטנים והאיטיים הוא יאכל, וגם בגדולים הוא עלול לנגוס בלילה. ישנם סרטני נחלים קטנים, שראיתי פעם בחנות בדיזינגוף סנטר, לצערי אני לא יודע את שם החנות או את תנאי הגידול של הסרטן. בנוסף יש שרימפסים קטנים, שהם מנקים אצות, ונשארים קטנים ולא מסוכנים (דגים גדולים עלולים לאכול אותם).

למעלה