סתירה בין חוק ממשלתי לחוק עזר עירוני ...

webguy100

Active member
שלום רב!
אני גר בת"א וקבלתי דרישה כדייר כמו דיירי מאות בתים אחרים לבצע שיפוץ חיצוני ( לא מדובר בשיפוץ מבנה מסוכן !) אלא שיפוץ של יופי
מעבר להסרת הטיח הישן וצפוי חדש החלפת כל הווטרינות וחלונות של חזית וצדדיו בחלונות אחידים וזהים למען אחידות מראה ..
הסרת מזגנים מהקירות ועוד ... העלות המלאה של השיפוץ תשולם ע"י דיירי הבנין .

חוק עזר לתל אביב-יפו (שמירה ושיפוץ חזיתות בתים), התשע"א-2011 - נוסח לרשומות (tel-aviv.gov.il)

אבל ...יש חוק ממשלתי "חוק שיפוץ בתים " שנכתב בו ..

שיעור השתתפות בהוצאות השיפוץ

3. (א) השר יקבע לגבי כל אזור שיפוץ, ואם אזור השיפוץ בתחום רשות מקומית - בהתייעצות עם ראש הרשות, את שיעור ההשתתפות של הממשלה בהוצאות השיפוץ, ובלבד שלגבי דירת מגורים לא יפחת שיעור זה מ-30% מעלות השיפוץ.

(ב) השתתפות הממשלה בשיפוץ בנין או חלק מבנין המשמש למגורים אשר חוק הגנת הדייר [נוסח משולב], תשל"ב-1972, חל עליו (להלן - מושכר מוגן), לא תפחת מ-60% מעלות השיפוץ; בעל הבית והדייר המוגן ישתתפו בחלקים שווים ביתרת עלות השיפוץ, והדייר ישלם את חלקו כאמור לבעל הבית; אופן ביצוע התשלום ומועדו ייקבעו בתקנות.

חוק שיפוץ בתים ואחזקתם, תש"ם-1980 (nevo.co.il)

והשאלה האם אין סתירה בין חוק עזר עירוני זה לחוק ממשלתי ? ואם כן , איך קורה דבר כזה שיש יועצים משפטיים לעיריות ?

בתודה מראש על תשובה !!!

שלום רב,
נראה שעשית עבודה מקיפה
אבל הדברים אינם פשוטים כפי שזה נראה, חוק עזר עירוני לא נכתב באיזה ערב של בירה בפאב.
חוק עזר עירוני עובר שלבי חקיקה רבים וביקורות רבות, וכן גם את אישור שר הפנים (ע"ע)
כך שאני לא הייתי ממהר לטעון שיש סתירה
כמובן שיכולה להיות סתירה, וכבר היו טעויות מעולם, אך לא הייתי ממהר לקבוע זאת
הדבר דורש בחינה מקצועית מעמיקה, אנא פנה ליעוץ משפטי מקיף בנושא לפני שאתה מחליט את ההחלטות שלך

שיהיה בהצלחה

למעלה