עבודה באפריקה לרופא

doctoro

New member
עבודה באפריקה לרופא

אני אחרי סטאז וסיימתי רפואה בהונגריה לפני שנה וחצי-כלומר אין לי ניסיון במקצוע וכרגע אני "פנוי להצעות" כי בארץ אין כמעט תקנים להתמחות הבנתי שיש מחסור גדול ברופאים ישראליים באפריקה--חשבתי על מאלי או אנגולה שהן פחות מסוכנות אך גם דרום אפריקה באה בחשבון לא מצאתי רופא שיכל לספר לי על התנאים-אני רווק אז בעקרון איןלי בעיה לעבור לאפריקה לכמה שנים כמה כסף מקבל רופא ישראלי לשנה?שמעתי מחברים שלי שמדובר בהמון-11000 דולר לחודש בסך הכל,גם לרופאים ללא ניסיון (אגב נותנים שכר אחר לרופא עם ניסיון בהשוואה לרופא מתחיל?) כמה מקבלים בעלי מקצועות אחרים בתחום הבריאות באפריקה כמו אחיות,פרמדיקים,רוקחים וכו'?(סתם להשוואה) תודה לכל מי שיכול לענות לי על השאלה!

אילן155

New member
איפה אתה חי???

אני גר במאלי כבר שנה, 11 אלף דולר? מי אמר לך את הקישקוש בלבוש הזה, רוב הרופאים הזרים הם בהתנדבןת הרופאים המקומים מרוויחים 200 דולר לחודש חלומות נעימים.

doctoro

New member
לאילן הנחמד...יש בעלי מקצוע שעובדים בשביל

חברות ישראליות או אמריקאיות-גם מהנדסים, מנהלים וגם רופאים.תקרא קצת בפורום הזה ובאחרים לפני שאתה מדבר שטויות...לילה טוב

עינת גז

New member
משרות לרופאים באפריקה

שלום אכן ישנן חברות ישראליות ואחרות שמחזיקות רופא לטיפול בעובדי החברה שלהם אני יכולה להגיד לך שאנחנו מחפשים כרגע רופא לשתי מדינות באפריקה עבור חברות ישראליות מדובר בתפקידים שבדר"כ כוללים אבחון וטיפול ראשוני, ולאחריו החלטה באם לפנות את העובדים לישראל או לא. בכל מקרה, אף אחד לא עושה ניתוחים או טיפולים מורכבים באפריקה, אין להם את התשתית והציוד הנדרש לזה . המשכורות שציינת אכן לא ראליות, אך ניתן להגיע לחסכון חודשי יפה מאד במשרות כאלו וכמו כן לצבור הרבה ידע מוזמן לפנות פרטנית לגבי הצעות עבודה בברכה עינת

אילן155

New member
הוספה לתגובה הקודמת שלי

במקרה אני מתעסק בתחום הבריאותי (תרופות) בבמאקו שבאלי, כך שאני בי מאוד בתחום וגם יצא לי להיות לא מעט פעמים בבתי חולים, בתי החולים (אם אפשר לקרוא לזה כך) הם פשוט מזעזעים, כמו בסרטים ואפילו יותר גרוע, אין ציוד בסיסי רק כמה מיטות חלודות וזהו,אנשים מתים במאלי משפעת , כן כן ברצינות לשומר שלי היה קוץ ביד וכמעט קרטו לו את היד, אתה מאמין זה פשוט מזעזע עד שרואים זאת, אחיות הן לרוב מקומיות , מעולם לא ראיתי אחות זרה שבאה לעבוד במאלי, כמו כן גם רוקחים, רופאים ישנו איזה כירוג מלוקסמבורג שעובד בלוקסמבורג הוספיטל בבמאקו, אבל שוב אם אני לא טועה זה על בסיס התנדבותי, ישנם המון ארגונים שפועלים בתחום הרפואה באפריקה ועוזרים לאוכלוסיה המקומית לא שזה באמת עוזר , זה משול לטיפה בים, העוני וחוסר הציוד, הצפיפות הנוראית והאיומה עושים את שלהם, בקיצור ם יש לך לב חזק אולי תתמודד עם כך, בכל מיקרה כסף לא יצא לך מיזה אבל אם תוכל לעשות את הסטאז שלך שם, אז גם הרווחת, בעיניי לא תהיה לך בעייה, הם ישמחו מאוד רק דע לך שאתה נכנס לבית חולים של מה שיש לך זה כמה מאות מיטות חלודות המון חולים ששוכבים על הריצפה פרסטמול ואמוקסיסלין שפג תוקפו וכן כפפפות במקרה הטוב, אם זה יספק אותך אז מה טוב אם זה יחשב לך אז סבבה, האוכלוסיה כל כך ענייה, שאפילו לקנות את התרופות שהרופא רושם להם אין להם כסף לידיעתך המשכורת הממוצעת במאלי היא 16$ לחודש, וגם את זה רוב האוכלוסיה לא מרוויחה בכל מיקרה, אם אתה צריך עזרה אני יכול לעזור, אשמח אם יהיו ישראלים נוספים בבמאקו כי משעמם לי לבד שם

אילן155

New member
לרופא הפלצן ולמי ששאלה למה אני שם....

קודם כל שלום. קצת נימוס לא יזיק, אני חיי במאלי במערב אפריקה יותר משנתיים ועל הקו לונדון-אפריקה יותר מ 4 שנים כך שאני מכיר כמה מדינות באפריקה באופן טוב מאוד. ביקשת המלצה אז ניסיתי לעזור לך, לדעת אני יודע יותר מידי טוב, מאיפה אתה בכלל יודע מה אני עושה??? אני רוקח במקצועי שעובד בארגון בריטי שמספק תרופות ובעל קשרים ענפים עם שרי הבריאות המקומיים והממשלות המקומיות, בניגוד לישראלים שיושבים פה ומבלבלים את המוח כי כף רגליהם לא דרכה מעולם באפריקה, כן אולי הם היו בטיול לפני כמה שנים בזנזיבר, (כשזנזיבר לא נחשבת אפריקה בכלל, סתם אי עם כמה בתי מלון וקבוצות של זקנים בריטיים),אני קורא להם מאונני מקלדת , אני מכיר כמו את כף ידי את כל מערב אפריקה, כך שמי שנותן לך כל מיני עצות שינסה למצוא לך גם עבודה בשכר של 11.000 אלף דולר לחודש! בבית חולים באפריקה מה הקשר שיש חברות שיש להם מהנדסים אליך? גם לי יש בן דוד שעובד דרך סולל בונה בלאגוס שבניגריה ומרוויח 9000 דולר לחודש, הוא מהנדס בניין מהטכניון, לענינינו, מאחר ואני מתחום הבריאות אני מכיר סגל רפואי, נכון יש המון אירגונים אך האירגונים ללא מטרות רווח שולחות רופאים מהמדינות שלהם כדי שיתנסו בחוויה ולמטרות הומניטריות בלבד, אף רופא ממכריי שהגיע דרך אירגונים אלו לא מרוויח סכומים דמיוניים ומפלצתיים כמו שאמרת!!! ויש לי כמה חברים שהם רופאים, מגרמניה ,לוכסמבורג, צרפת, אוסטריה. נכון במלאבו שבבירת ניגריה המשוונית נבנה לפני כמה שנים בית חולים שעל בנייתו היתה ממונה רחל עובדיה(שגם אותה אני מכיר קצת יותר מידי טוב), היא ניסתה במשך כמה מחזורים לגייס רופאים ישראלים, רוקחים וואחיות ..כמו שמגיעים מהר כך בורחים מהר, אם אני לא טועה אמרו לי גם שהייתה עליה איזו כתבה ושיש נגדה תביעות משפטיות רבות מצד סגל רפואי על אי קיום החוזה, ואי תשלום משכורות, אני לא ראיתי את הכתבה אבל אני מאמין למי שסיפר לי, היא קומבינטורית, אולי לרופא שלמד בהונגריה ולא יכול לעשות סטאג בישראל הפיתרון יהיה טוב, היא תשלם לך אני מאמין בערך 2000 דולר, אולי יותר טוב מבית חולים בארץ, הבית חולים שלה די מודרני ומצויד, כמו שכתבתי לך המון אירגונים יסכימו לקלוט אותך, אבל זכור כי אלו אירגונים ללא מטרות רווח כך שסכומים כמו שאמרו לך הם דמיוניים לחלוטין, קודם בכלל אני מציע לך להגיע לאפריקה לנחות, ולראות אם זה בשבילך, אתה יודע לשבת בארץ או בחו"ל ולתת עצות זה הכי קל, צריך קודם לנחות ולראות, אני מכיר מספר אנשים לא מבוטל שכשהדלת של המטוס ניפתחה הם פשוט סירבו לצאת מהמטוס ודרשו לחזור עם המטוס בחזרה לאירופה, אז כך לכל מציעי העצות למיניהן, בבקשה ולך לא יזיק לך לשמוע לאנשים שנמצאים במקום קצת יותר מידי הרבה שנים יודעים , מכירים, ומוכרים, אל תתנשא, גם לא על האפריקאים כי זה לא ילך לך, תהיה נחמד ומנומס לכולם למרות שאתה רופא, אני מכיר כמה ישראלים עם האף למעלה שהתנשאו וחזרו לישראל בארון מתים, באפריקה כבוד בין בני האדם זה ערך עליון, כך שתהיה נחמד גם לאוכלוסיה המקומית, האפריקאים הם עם נחמד אבל כשהם שונאים אותך הם יעשו לך את המוות, כך שמי שאהוב אין לו בעייה. הכרתיאיזה מהנדס פלצן שחברת מוטורולה שלחה אותו ללאגוס, לרילוקיישן, הבן אדם חזר לארץ עם כוויות מחומצה שנשפכה עליו, (לא משנה סיפור ארוך) אני מוכר בכמה מדינות וגם בניגריה אני לא חושש ללכת כי כולם יודעים מי אני ואף אחד לא מעז לגעת בי, כך שלהיות פלצן באפריקה זה לא כל כך משתלם.

doctoro

New member
אילן עקרונית אתה צודק-

מהנדסים מטעם חברות בארץ מרוויחים 9000 דולר בחודש לדבריך.סביר להניח שלחברות האלה יש רופא אחד כדי שיוכל לתת טיפול לאותו מהנדס נכון? אם אותו מהנדס יהיה חולה יצטרכו לשלוח אותו לארץ לארץ כי באפריקה אין תשתיות רפואיות מתאימות לדבריך בקיצור,רופא חשוב לא פחות וכנראה גם יותר מאותו מהנדס והוא יכול לחסוך לחברה הרבה כסף,כי במקום לשלוח הביתה כל מהנדס חולה יוכלו להביא רופא ישראלי מצוייד במכשור אלמנטרי שיוכל לטפל במהנדס ורק במקרים קשים-להחליט שהוא שולח אותו חזרה לארץ מצטער אם נשמעתי מתנשא בתגובה-אני מאוד מעריך את זה שיש לך קשרים בענף התרופות באפריקה ומאחל לך שתמשיך להצליח שם

אילן155

New member
כולם מתפנים, אני לא מכיר מערבי שנכנס לבי"ח

שלום, כן תתפלא אבל כולם מתפנים,אני לא מכיר אף מערבי שיסכים להיכנס לבית חולים באפריקה,רוב השגרירויות הזרות מפנות את השליחים שלהם לאירופה, והשגרירות האמריקאית מחזיקה מטוס הרקולס באפריקה שמפנה במידת הצורך את ההשליחים לגרמניה(לבית החולים האמריקאי בברלין) אני בכול אופן בחיים לא הייתי מסכים, להתאשפז שם וכן גם אני חטפתי מלאריה לפני כמה חודשים למרות שיש לי חיסונים, פשוט חברתי היא אחות וטיפלה בי לא עד כמה שידוע לי סולל בונה לא מחזיקה רופא בניגריה, ובאמת המון חברה בסולל בונה חטפו שם מחלות על ימין ושמאל, שוב לא אמרתי שלא יצטרכו אותך באפריקה-צרכים רופאים באפריקה, צרכים מאוד אבל השכר שהציעו לך הוא הזוי ולא אמיתי אני מאחל לך שתמצא מרפאה שתסכים לשלם לך סכוםזה, זה כמובן כמו לאחל לך שתזכה בלוטו, ותאמין לי שסולל בונה משתינים בקשת על העובדים שלהם, לא שאיכפת להם, (כן אבל זה לא לפורום).. אני מכיר המון חברה שברחו בגלל היחס הרע שהם נותנים להם, אולי עדיף לך בהתחלה לחפש עבודה דרך ארגונים כגון רופאים ללא גבולות, להגיע במשכורת "רעב" ואחרי להמשיך ולראות מה גם שאני מציע לכל מערבי לא להתאשפז בבית חולים מקומי, אחרי שתהיה שם תבין על מה אני מדבר, אתה צריך להיות שם כדי להבין, שום מילים לא יתארו ... כל הכבוד לך שאתה בכלל רוצה לבוא כי המון אנשים לא מסכימים לדרןך שם, בהצלחה!!

אילן, קצת פרופורציות...

לפחות במיזרח אפרקיה אף אחד לא מיתפנה כל כך מהר. כולל שגריריות זרות כולל הכל. יש בתי חולים, יש טיפול, יש ציוד. MRI עברתי כאן תוך 24 שעות. מה שכן ולבטח אין מישרות ברמת השכר שצויינה למעלה ובטח לא לרופאים מתחילים.

אילן155

New member
לא יודע לגבי מזרח אפריקה, אני מדבר על מערב

אפריקה, במדינות שאני פועל בהן לפחות זאת האמת ליבריה, מאלי, גיניאה, סיירה לאון ועוד... יכול להיות שבקניה ובמזרח אפריקה זה שונה לבטח בכל מקרה זה לא מגיע לרמה מערבית..אלא אם כן זו מרפאה פרטית מערבית אך התשלום הוא כמובן בהתאם...

תנוח דעתך, רמה מערבית ממוצעת ורגילה.

המחירים עדיין זולים מבישראל. והתשלום בכל מיקרה מאחת מצורות הביטוח הרפואי

אילן155

New member
טוב תהנה!

כף רגלי לא דורכת בבתי חולים במערב אפריקה, כמובן אולי במיקרה חרום מאוד בלבד מחירים גם בעזה יותר זול, אבל אני לא מחפש מחיר זול כי זה בהתאם אין לי ביטוח רפואי כך שמבחינתי זה כסף מזומן, תשאל למה אין לך ביטוח רפואי? מאחר ואני דיפלומט של מאלי, וגם בעל אזרחות בריטית, בכל מקרה אני על הקו-אפריקה-לונדון כך שאם אני ניזקק לטיפול רפואי אני מעדיף לקבל זאת בישראל או אנגליה, בכל מקרה תהנה מהאשפוז שם,

אילן155

New member
מצטער אם הבנת אותי לא נכון....

הכוונה היתה אם אתה כל כך מתלהב מהרמה שם אז שיהיה לך טוב, אני לא מכניס את כף רגלי למרפאות כאלו ובתי חולים באפריקה, בכל מקרה הרבה בריאות ונקווה שאף אדם כולל המקומיים יצטרכוו שם את שירותי הבריאות העלובים והפרימיטיבים שלהם

אתה מצחיק.

פשוט תגאגל AGAKHAN HOSPITAL DAR ES SALAAM העלובים והפרימיטיבים שלהם ??? 4 שנים אתה חי שם? עצוב...

אילן155

New member
אני רואה שכינית את הרופאים בזמביה קצבים

ראית הודעה שלך בפורום שכתבת על בית חולים בזמביה שמוגדר כקצביה למרות שהוא מודרני ויש לו את כל הציוד המתקדם, אז תחליט כבר!!!!!!!!!!!!!

כל פלצן שמסתובב באפריקה שנה נהייה מומחפריקה??

אילן איפה למדת לכתוב כ"כ הרבה שטויות ??? אתה ישראלון זיבלון טיפוסי, לך הביתה במקום לירוק לבאר ממנה אתה שותה

למעלה