עבודה חיינו...

guypele

New member
עבודה חיינו...

יש לי תמיהה כיצד ישראלים או מהגרים בכלל מסתדרים בארצות הברית... הרי המעסיק הממוצע, אם יש לו אפשרות לבחור בין ישראלי, נניח אפילו דובר אנגלית מעולה, לבין יליד המקום...שניהם מלומדים ומנוסים (אם כי סביר להניח שלא כל מעסיק יודע שאונ´ חיפה או ת"א הם מוסדות אקדמיים משובחים ולא במעמד של אונ´ לטביה)...יבחר במקומי, לא? האם בעיקר בעלי מקצועות טכניים או עצמאייים מצליחים להתפרנס בחו"ל, ומאידך קשה למצוא עבודה כמחנך, עובד סוציאלי וכו´? נ.ב. האם הייתם אומרים שבאר"הב קל יותר להסתדר מאשר באירופה?

שטיבלמן

New member
נראה לי שבאמריקה מחפשים

אנשים מוכשרים... בכל תפקיד הדורש ממך כשרון, המעביד הפוטנציאלי ישמח לבחון אותם בקפידה ואף לבקש עבורך ויזה באם הוא חושב שאתה יכול לקדם את מטרותיו.

מעסיקים וישראלים

כמובן הכל תלוי בתחום אבל בתחומי האקדמיה, הרפואה, המשפטים, ההי-טק ועוד תחומים רבים אחרים הישראלים ידועים כמוצלחים ומבריקים ביותר. עוד לא ראיתי מעסיק רציני אמריקאי שלא שמע על האוניברסיטה העברית ועל הטכניון. הם ממש לא חושבים שזו "אוניברסיטת לטביה". הישראלים גם ידועים בחשיבה מהירה, התמדה, עבודה קשה ויצירתיות ולכן אנחנו דווקא "נחשקים" כאן בשוק העבודה בתנאי שאנחנו יודעים לשחק את המשחק. בל נשכח גם שהמון עסקים מנוהלים ע"י יהודים, הקהילות היהודיות באיזורים רבים הן חזקות מאוד והמון ישראלים נקלטים בעסקים ישראליים או יהודיים. ודרך אגב, צרמה לי מאוד הערתך לגבי האמריקאים, שהם "מלומדים ומנוסים". רמת האוניברסיטאות בארה"ב היא ירודה אפילו באוניברסיטאות הטובות ביותר, לעומת ישראל. מלבד זאת יש חוקים מאוד נוקשים בארה"ב בנושא של שוויון זכויות בתעסוקה. לפעמים למעסיקים הרבה יותר נוח (יותר מדי) לבחור במועמד מקבוצת מיעוט כיוון שהם מקבלים על כך הטבות שונות במיסוי וכו´.

guypele

New member
אין ספק...

שהאוניברסיטאות בארץ מעולות, אני יודע את זה ואת יודעת את זה השאלה היא אם שם יודעים את זה - את אומרת שכן, מה שהופך אותי יותר אופטימי
. נ.ב. בכל זאת, השמות הגדולים וכנראה לא בכדי : פרינסטון, הרוורד, ייל, סטנפורד... גם אם הרמה איננה כרמת אונ´ חיפה נניח (מה שקשה לי להאמין), הרושם על האמריקאי הממוצע כמובן נוטה לטובת המוסדות המקומיים...

לא תמיד

שוב, הכל תלוי בתחום, אבל לידיעתך, חברות רציניות כאן מעריכות מאוד נסיון בין לאומי, בעיקר אם יש לך איזשהו נסיון מאירופה. והרבה מאוד מעסיקים, בכל אופן כל אלה שאני פגשתי, מעריכים את האקדמיה הישראלית מאוד.
!

jonny z

New member
אוניברסיאות פרטיות

האוניברסיטאות שציינת הן אוניברסיטאות פרטיות. ההבדל בינן לבין אוניברסיטאות "רגילות " הוא שה"רגילות מסובסדות ע"י המדינה. בפרטיות שכר הלימוד יכול לעלות על 40,000 דולר לשנה. זו אחת הסיבות מדוע אוניברסיטאות אלה שומרות על רמה גבוהה ושם עולמי.

למעלה