עדות

• פותח הנושא edot
  • פורסם בתאריך

edot

New member
עדות

שלום לכולם,
לצערי לאחרונה נתקלתי בעדות של חבר שבה הוא תיאר מקרי אלימות פיזית קשה כנגדו מאנשי צוות במוסד חינוכי חרדי לילדים בגילאי היסודי (ישיבה קטנה). אני לא בא מרקע חרדי והדברים מאד זרים ומשונים לי... אין לי קשר לחברה החרדית או הדתית, ואף על פי כן זאת לא הפעם הראשונה שאני נתקל בעדות שכזאת שמגיעה אלי לגמרי במקרה. אני מבין שכילדים בחברה שמרנית קשה פי כמה וכמה לבקש עזרה במקרים כאלו, וכבוגרים כשיש כבר עצמאות מחשבתית בדרך כלל חוק ההתיישנות כבר חל על המקרה ולפעמים המקרה משאיר צלקת שמטילה צל על אותו אדם אך קשה לו לפתוח ולחשוף.

ובכל זאת, אני חושב שהתופעה נפוצה מדי וחמורה מדי מכדי לא להיות מתועדת או לקבל מקום בשיח הציבורי. בנוסף מניסיוני ולימודיי יש חשיבות נפשית עצומה לשיתוף בחוויות שמעיבות ומצלקות את הנפש. מבחינתי, עדויות כאלה שמים אותי במקום של "לא תעמוד על דם רעיך". ולכן, פתחתי דף בפייסבוק שירכז עדויות של מקרי אלימות והתעללות פיזית ונפשית במוסדות סגורים כנגד קטינים. אני יוצא מנקודת הנחה שאם כמה אמיצים העידו בפניי על התנהלות שקרתה ביודעין לכל הצוות החינוכי ובשקיפות אל מול ההורים אז זה מעיד על תבנית שקרתה (וכנראה ממשיכה לקרות) גם בעשרות מקרים אחרים.

אני מזמין אתכם, במידה וחוויתם חוויה שכזאת, אנא שילחו את עדותכם דרך הדף בפייסבוק, על פרטיכם האישיים כמובן אשמור מכל משמר, את העדויות אפרסם רק באישורכם לאחר אישור מכם.
תודה לכולם על הזמן שהקדשתם בקריאת הפוסט,
https://www.facebook.com/pages/עדות/1598116010437440?fref=ts

למעלה