עובדים בחינוך המיוחד

Nelly F

New member
התייעצות - בנוגע לנושא רצח רבין

האם ניתן לדעתכם המנוסה להעלות הנושא? מדובר בכיתת מבוגרים בדרגות פיגור מגוונות. לא כולם מדברים. ברצוני להעלות את הנושא לא בפני עצמו אלא כחלק מנושא "תמונות בעיתונות ועוצמתן". שיעור שעבר עסקנו בתמונות ודרכי תקשורת בלתי מילולית.היה מוצלח מאוד. אשמח לטיפים,המלצות, דיעות. תודה.

twity28

New member
מורה לחנמ, שלום אני מורה זו שנה שנייה במערכת

מחנכת במסגרת כיתת ליקויי למידה, אשמח לקחת ולהיות חלק מהפורום... האם יש כאן מורות בכיתות ליקויי למידה? יש לי הרבה שאלות ללא מענה והייתי שמחה לקבל ממכם\ן מענה ...

רותם43

New member
לדעתי ניתן

שוב שלום לך שמחתי לשמוע שהשעור הקודם עבר טוב, כשיש חוויה ראשונית של הצלחה זה נותן ביטחון להמשך, נפלא! הרעיון של להתחבר לתמונות מעיתון הוא מצויין במיוחד עם הם אינם יודעים לקרוא. דרך התמונות ניתן ללמוד הרבה. ניתן לתת לכל תמונה שם או כותרת, ולתת להם לצייר תמונה משלהם לעיתון המתארת איזה חוויה שלהם. לגבי רצח רבין, ניתן להתחבר אליו מכמה כיוונים: כיוון אחד הכיוון האישי לשאול ולהראות איך כל אחד מאיתנו מגיב לדעה שאיננו מסכימים איתה. ניתן בעזרת תמונות או כרטיסיות בנות מילה אחת. לתת להם להראות מה מרגישים, מגיבים/ עושים כשאיננו מסכימים דעה. להסביר במילים פשוטות את הארועים שהביאו לרצח. ואפשר כמובם גם להשתמש בשירים שנכתבו לזכרו ושירים המתקשרים לדרך חייו (שיר הרעות). שיהיה בהצלחה, אני רואה מכאן שאת בדרך הנכונה תמשיכי לעדכן.

twity28

New member
כיתת ליקויי למידה

כוללת מגוון של לקויות (דיסלקציה, דיסגרפיה..) חלק מהתלמידים הם בעלי הפרעות קשב וריכוז ובעיות התנהגותיות... רמה נמוכה עם פער של מעל שנתיים..

רותם43

New member
../images/Emo45.gifברוכה הבאה

שלום לך שמחה שהצטרפת אלינו. אני מורה לחינוך מיוחד, בבית ספר רגיל. מלמדת תלמידים לקויי למידה, בכיתות קטנות ובאופן פרטני. אשמח להחליף דעות, רעיונות וכו'. להשתמע

איך משבצים בכיתה אחת תלמידים עם דיסלקציה

ותלמידים עם בעיות התנהגותיות ???

רותם43

New member
מניפלאות מערכת החינוך שלנו.....

אילוצי שעות ותקציבים...לכן אנו בשביתה בימים אלו ממש!

../images/Emo24.gifכן, בהחלט יש וברוכה הבאה

אני מורה לחינוך מיוחד בכיתות של ליקויי למידה. בעבר גם חינכתי כיתה כזו מכיתה ט' עד י"ב. תוכלי לשאול, לספר, זה בדיוק המקום. בהצלחה

Nelly F

New member
קודם כל תודה

את כל כך מעודדת ומלאת רעיונות, שזו ברכה. אספר לך איך היה, בשבוע הבא.

ננאא

New member
שמחה גם להצטרף

מורה בכיתת תקשורת א' - ילדים עם תפקוד בינוני - חלקם בינוני-נמוך וחלקם יותר גבוה יש ילדים שקוראים ויש ילדים שעדיין לא מזהים אותיות אשמח לשמוע על חוברות ללימוד הקריאה וחוברות של חשבון

אנשים בעלי פיגור

מסתבר, לאחר מחקרים, שמבוגרים בעלי פיגור מסוגלים ללמוד הרבה, אפילו הרבה יותר ממה שאנחנו לפעמים חוששים שאינם מסוגלים. הרעיון הוא - לא להגביל, כמה שאפשר ללמד - צריך ללמד. בינתיים לא מצאו את הגבול ללמידה...

למעלה