עוד אירובי

kookoo

New member
עוד אירובי

אני עושה פעילות אירובית במדך שעה על המכשיר האליפטי והוא מודד לי דופק. יש שם 2 תוכניות שריפת שומן ולב. הלב דורש ממני דופק יותר גבוה (160)ושורף יותר קלוריות בזמן הפעילות. האם זה גם שורף יותר שומנים? האם, במקרה שאני יכול להתמיד, כדאי להגביר את הדופק למרות שאני אולי עובר את הטווח המומלץ? לרוב ב-10 הדקות האחרונות (אם יש לי כח) אני מגביר מהירות ומגיע אפילו ל-180 (כי מעצבן אותי שבכדורגל כשרצים יותר מהר אני לא סוחב), האם זה בסדר? מה עדיף: אירובי אחרי או לפני אימון משקולות? האם כדאי לגוון במכשירים אירובים, נניח לעשות גם מדרגות, למרות שבגלל שאני לא רגיל אני יכול "לסחוב" הרבה פחות? האם כדאי לגוון בתוכניות? תודה

ברוך הבא !

במילים פשוטות - דופק גבוה יותר לאורך זמן שורף יותר קלוריות ויותר שומן. חשוב שתבצע את האימונים סביב 70-80 אחוז מהדופק המכסימלי שלך, אם אתה מרגיש שיש לך כוח - לך על זה. אל תגזים, הגזמה גורמת לפציעות. חשוב יותר שתתמיד באימונים לאורך זמן ! ברוב המקרים עדיף אירובי אחרי משקולות. חשוב לגוון גם במשולות וגם באימונים אירובים, אבל לעבוד מסודר ! מקווה שעזרתי ! רמי

kookoo

New member
ושאלת המשך...

למה עדיף אירובי אחרי המשקולות? אני בדרך כלל עושה לפני כי הרבה פעמים אני קצר בזמן ועל אירובי אני לא רוצה לוותר. (אני די שרירי ומסביב לזה די שמן). ואז אני מקסימום מקצץ במשקולות.

שאלה טובה !

לרוב אני אמליץ על פעילות משקולות לפני אירובי מהסיבה שפעילות אירובית של 30 דקות ומעלה מרוקנת לנו את מאגרי הפחממות בגוף שהם הסטרטר לפעילות האינארובית (לקטית). כמו כן מערכת העצבים בגוף מתעייפת מהר יחסית והיא נמצאת ביחס ישר לכוח. לכן, על מנת לבצע אימוני כוח בד"כ אינארובים עם משקולות נעדיף לבצע זאת בתחילת האימון. כמובן שיש יוצאים מהכלל לדוגמא: אם מטרת האימון היא סבולת אין כמעט משמעות למה יהיה קודם (בשני המקרים או עובדים על סבולת). מילות המפתח הם מטרה ותכנון, כלומר - תוכנית עבודה נכונה, מסודרת וקבועה בהתאם למטרות !

למעלה