עוד סיבה למה כדאי לבוא לכנס

אהד מ

New member
עוד סיבה למה כדאי לבוא לכנס

קרנבל-מודל לתרבות בריאן אינו מה הופך קרנבל למעולה? חשבתי על השאלה הזו כשעקבתי מדי שנה אחר הפיכתו של קרנבל נוטינג היל בלונדון לשני בגודלו בעולם (אחרי זה של ריו). המסקנות שלי: קרנבל הוא מוצלח כשמספר הצופים בו אינו עולה בהרבה על מספר המשתתפים. קרנבל הוא טוב כשרבים מהצופים לוקחים בו חלק פעיל (רוקדים ושרים). קרנבל הוא טוב כשהמשתתפים בו מציגים טווח מיומנויות שנע מהמינמלי ביותר ועד המהמם לחלוטין (הראשון הוא הזמנה לא לחשוש- "היי, גם אני יכול לעשות את זה!"; השני- הזמנה להתפעל). קרנבל הוא טובכשמעורבים בו אנשים מכל הגילאים, המינים, הגזעים, הצורות, המידות, סוגי היופי, הנטיות והמקצועות. קרנבל הוא טוב כשיש יותר מדי דברים להסתכל עליהם והכל מתערבב ואתה צריך למצוא בתוך כל זה את הסדר של עצמך. קרנבל הוא טוב כשהוא מכבד ומתגמל כל מיני סוגים של יכולות- שירה, קפיצה, צחוק מידבק, לבוש משונה, כתיבת הלהיט של הקרנבל, נענוע אחוריים, נאום בשבחי ישו תוך עמידה על ארגז בכניסה לחנות כלי עבודה, טיגון דגים מלוחים על חבית, המצאת עיבודים סימפוניים לתזמורת של תופי סטיל, תכנון ובנית דברים מדהימים ובלתי אפשריים. קרנבל הוא טוב כשאנשים מנסים להתעלות זה על זה, ואז מוחאים כף בהנאה לאלה שמתעלים עליהם בתורם. קרנבל הוא טוב כשהוא מספק לאנשים אליבי להיהפך למישהו אחר. קרנבל הוא טוב כשהוא מאפשר לאנשים להציג את הצד הכי טוב שלהם ולהיות, לזמן קצר, כמו שהיו רוצים להיות כל הזמן. קרנבל הוא טוב כשהוא נותן לאנשים את ההרגשה שהם באמת בני מזל שהם חיים בדיוק כאן ועכשיו. קרנבל הוא טוב כשהוא מותיר אנשים בתחושה שהחיים, על כל הביטויים המוזרים שלהם, הם הכי נפלאים ונוגעים ומצחיקים ושווים שאפשר. עכשיו, החליפו "קרנבל" ב"תרבות". זהו החזון לעתיד התרבות. מאנגלית: עינת עדי Brian Eno, "Carnival- A model for culture," Whole Earth, Winter 1998. בריאן אינו (נ.1948, בריטניה) הוא מוזיקאי, אמן, מפיק והוגה, אבי מוזיקת האמביינט ומהיוצרים המשפיעים ביותר במוזיקה בת זמננו. גוף העבודה שלו, המשתרע על פני שלושה עשורים, כולל אלבומי סולו, מיצבי סאונד, שיתופי פעולה, ועבודות הפקה לאמנים דוגמת דיוויד בואי וU2.

juggling guy

New member
אני לא יכול לחכות למופע המיוחד

הבריאן הזה נשמע ג'אגלר טוב יש קשר מסוים לבריאן בויטאנו?

השאלה היא כמובן לא האם יש קשר...

השאלה היא מה בריאן בויטאנו היה עושה?!

למעלה