עונה 7, פרק 2 - דיון מרוכז

עונה 7, פרק 2 - דיון מרוכז

להזכירכם: כל מה ששודר כבר לא חייב בסימון
. הסימון שייך לדברים שטרם שודרו. מי שקורא שרשור סיכום על הפרק - שלא יצפה לדיון על הפרק ללא
.

יחד עם זאת, אין לכלול
משמעותי לעלילת הפרק בכותרת ההודעה. כדי שאנשים יוכלו להיכנס לפורום בבטחה, כל עוד הם לא בוחרים ללחוץ על הכותרת.

orrchik

New member
אבל חכו ל22:00... אי אפשר לקום ב4:00.... לא כל פרק לפחות

הפורום לא ייברח בין 04:00 ל-22:00, הוא יחכה בסבלנות

עד 22:00 אפשר להסתפק בכותרות ולהלגבר על הפיתוי להקליק - או להימנע מהפורום. הקטע של "שרשור עם
" ו"שרשור בלי" היה רלוונטי פעם, כשהיו ספרים שהקדימו את הסדרה. היום לא נראה לי שיש קו עלילה אחד שקיים בסדרה והספרים עדיין מקדימים אותו.

kikona126

New member
הפרק בסדר

העלילה עדיין לא כל כך זזה וקצת מעצבן שכל דמות מקבלת אולי 2 דקות מסך ולא מגיעה לפואנטה שלה...
הקרב בסוף הפרק היה טוב, בהתחלה לא הבנתי איך זה שתיאון נלחם, איפה הפחדן שרמזי גרם לו להיות? ואז הפחד יצא ממנו החוצה...
&nbsp
ליטל פינגר מעצבן אותי, טוב מתי הוא לא עצבן אותי??? אני מקווה שהוא לא יגרום לסאנסה להפוך את הצפון...
אריה, אני לפעמים לא בטוחה אם זאת היא או לא... העובדה שנמריה זיהתה אותה הראתה שזאת היא. חבל לי שהיא לא המשיכה איתה, זה מעין איחוד שכל הספר חיכיתי לו, ועכשיו כשזה הגיע בסדרה זה לא קרה...
את סאם אני מעריכה יותר מפרק לפרק. סאם שהיה הפחדן של המצודה הפך להיות אחד שלא עושה חשבון, ששואל ומסכים להסתכן.
&nbsp
דיינריס, לא מוצא בעיני צורת הדיבור שלה והמחשבה שכולם צריכים לקבל אותה כמלכה שלהם. שג׳ון ישבע לה אמונים (בהתבסס על מה?)
&nbsp
ג׳ון אני לא יודעת אם אני משוחדת או לא, אבל לדעתי הוא פעל נכון, רק נקווה שישאר לו הצפון כשיחזור...
&nbsp
מה לדעתכם יקרה בפגישה בין ג׳ון לדיינריס? (הוא בטוח יגיע לא? לא יהרגו לנו אותו אחרי שרק החזירו אותו לחיים..)
איך זה שלא הודיעו לג׳ון שבראן נמצא בחומה? אתם חושבים שהוא יחזור לווינטרפל?

(
אפשריים להמשך הסדרה) גם אני חשבתי כמוך בהתחלה,

אבל אז נזכרתי שיחסית לפרק 2 בעונות קודמות, זה היה פרק די אינטנסיבי.

ניימיריה לא עזבה להערכתי את אריה. אקדח שמונח על השולחן במערכה הראשונה יירה במערכה השלישית - וזאבת בלהות שקיבלה 5 דקות יקרות של זמן מסך לא תיעלם אל היער בלי לעשות קאמבק רב רושם בהמשך. אגב, גם מרטין אמר בשאלות שהוא מתכנן עוד תפקיד עלילתי לניימיריה וללהקת הזאבים שלה. קחי בחשבון גם שבספרים הקשר ביניהן לא ניתק לחלוטין, ואפילו בבראאבוס אריה ראתה בחלומות שלה את העולם דרך העיניים של הזאבה שלה, כמו בראן וכמו ג'ון.

לא הודיעו לג'ון שבראן בחומה כי לא היה מספיק זמן הפרק לקדם את העלילה שלו. אבל אל דאגה, הטריילרים הבטיחו משימה של ג'ון מצפון לחומה, כנראה עם דרקונים לצדו. הרבה אנשים תומכים בתיאוריית שלושת ראשי הדרקון - דאני טיריון וג'ון, כמין הומאז' לאאיגון הכובש ושתי אחיותיו-נשותיו. בל נשכח שג'ון עדיין לא יודע את זה, אבל הוא למעשה בנם של ראיגר טארגאריין וליאנה סטארק (וייתכן, אגב, בעל תביעה לגיטימית יותר לכס הברזל מאשר דאני).

kikona126

New member
|ספויילר|

עכשיו גיליתי שזה כבר בגדר ספויילר, מה יקרה במפגש בין דינריז לג׳ון?
&nbsp
בדיוק בגלל הספר ציפיתי לעלילה אחרת עם נמיריה. נקווה שאתה צודק, אם לא, זה יהיה פספוס...

אין לי מושג

דאני באה לכבוש את כס הברזל, והיא די רגישה לגבי נאמנות. ג'ון ינסה לשכנע אותה שאם האחרים ינצחו, זה "לא משנה השלד של מי יישב על הכסא" כדברי דאבוס, עד כאן הכל ברור.

הטריילרים הראו את ג'ון, טורמונד, דאבוס, ולורד בריק דונדאריון נלחמים נגד האחרים על רקע שלג ולהבות. דונדאריון הצית את החרב שלו, אבל הלהבות העצומות שברקע גדולות מכדי להיגרם ע"י חרב. אפשרי בהחלט שמדובר בדרקונים.

ניחוש שלי: יהיה איזשהו עימות בין ג'ון (שיהיה מוכן לפעול תחת חסות הכתר של דאני) לבין סאנסה (שתקנה את לב הצפוניים שרוצים עצמאות, בתדלוק של אצבעון). סופי טרנר אמרה בראיון שהצופים עומדים לא לאהוב אותה העונה. כמו בעונות קודמות, הרבה סצינות "משעממות" שלא מקדמות כלום הן בילד-אפ להמשך. הדוגמה הטובה ביותר לזה היא אולי, שנקרע בין הנאמנות שלו לג'ון לבין השנאה שלו לפראים, שג'ון בדיוק הכניס לצד הדרומי של החומה. הסצינות הללו הוליכו לבגידה של אולי בג'ון. אני חושב שכל הדיאלוגים שעל המרפסת בין סאנסה לג'ון לגבי שליטה בצפוניים שייכים בדיוק לסוג הזה של בניית קליימקס.

עד כאן הניחושים המלומדים שלי, כולל פירוט המקורות שמהם הסקתי את זה.

AlonPe

New member
אפשר תזכורת,

מה קרה עם אריה ונימירייה בספר?
לא מצליח להיזכר

אפילו גם "מראה מקום", שאוכל לחזור לקרוא.

מקורות

אריה בבראאבוס חולמת על ניימיריה ולהקתה משתה, פרק 6 אריה I
אזכורים ללהקת זאבים עצומה המונהגת בידי זאבת בלהות באזור הקלשון:
משתה, פרק 26, בריאן V. וכן משתה 30, ג'יימי IV וכן משתה 44 ג'יימי VII
גוסט חולם על ניימיריה ועל להקתה ריקוד 3 ג'ון I
אריה רואה את השלג הראשון של החורף בארצות הנהר דרך עיניה של ניימיריה ריקוד 45 הנערה העיוורת.

באדיבות הויקי

AlonPe

New member
אין עליך!

מהדברים שנאמרו כאן, היה אפשר להבין שהפגישה הזו התרחשה בספרים, כלומר שאריה הגיעה לווסטרוז, מה שכמובן לא קרה, זה מה שבלבל אותי.
את החזיונות של אריה בבראאבוס, בהחלט זוכר.
אלו היו בין התיאורים היפים בסיפור.

AlonPe

New member
לפעמים (או יותר נכון - בדרך כלל) טוב להיות "פחדן"!

מה הטעם להיות גיבור מת, בעיקר בקרב אבוד מראש?
לסכם את תיאון כ-"סתם פחדן", אחרי כל מה שהוא עבר,
זה הדבר הכי שטחי.
לא היה שום טעם, לא הייתה שום גבורה אם הוא היה מסתער ומת.
מבחינה עלילתית כנראה שהוא - lived to tell.

זה היה אפילו יותר מזה

תיאון הסתכל בחיילים של יורון שכורתים לשון של מישהו. תזכורת יפה למה שכרתו לתיאון עצמו, ולפוסט טראומה שלו. משחק מצויין של אלפי אלן.

דאינריז תמיד חשבה שכולם חייבים לה

ככה חושב כל טארגאריין.
בלי זה דאינריז לא היתה מחריבה את מפרץ סוחרי העבדים ובטוחה שגם ווסטרוז שייכת לה על כל תושביה.

הסיכום שלי |ספולרים| או תיאוריות להמשך העונה

יפה לראות איך מפרקי הטריילרים צדקו, ושטיריון הולך מערבה לצוק קאסטרלי (וכרגיל היוצרים עושים פורנוגרפיה מהגיאוגרפיה של ווסטרוז. לא ברור איך הוא הולך לנייד לשם צבא שלם מדרגונסטון, דרך היבשה נראית בלתי אפשרית, וגם לא הים עם הצי של יורון ששורץ במים שמסביב לווסטרוז). בל נשכח שטיריון סיפר לואריז על התפקיד שלו בעבר כאחראי הראשי על הביוב של הצוק...

הקרב הימי היה מרהיב ויזואלית - רק להשוות את זה לחלקים הפחות חשובים בקרב על הבלאקווטר מראה להיכן תקצוב הסדרה הגיע, מתקציב אפקטים של עונה שלמה שהולך לפיצוץ ירוק אחד וזהו בערך, עד לקרב ימי פירוטכני בפרק 2.
... רק שנו באמת: למה שהצי של יורון יירה אש על ספינות שהוא עומד לעגון עליהן עם גשרים? תחליטו אם אתם רוצים לשרוף אותן או להשתלט עליהן, עשיית שני הדברים בבת אחת מזמינה אבידות מאש ידידותית. בכלל, קרבות ימיים היו כמעט תמיד רק כששני הצדדים רצו בהם: אלא אם הספינות המתגוננות היו עמוסות במטען שהאט אותן, או במחסור בחותרים/מפרשים, הצד המתגונן היה יכול פשוט לברוח אם הוא היה רוצה לחמוק מעימות. לרוב, קרבות ימיים היו קשורים לנקודות נייחות בים, כמו נמלים. מצור ימי או נסיון לפרוץ מצור ימי היו המקרים בהם קרבות התלקחו, כי שני הצדדים רצו בעימות כאן ועכשיו או לא יכלו להתחמק ממנו כאן ועכשיו. עוד פאשלה: איך אין צופה על התורן בצי של יורדת ים מנוסה כמו יארה שייתן התראה של הרבה זמן מראש על דברים כמו ציים מתקרבים? אבל נו, זה כמו סוגיית הטלפורטציה של ואריז. עדיף לאחד שתי סצינות מאשר להציג כל אחת מהן בנפרד. הרבה יותר טוב עלילתית, הפקתית, ומה לא.

בקיצור, נסלח ונשכח על השגיאות האלה, כי שגיאות חמורות מהן עוד תגענה.

kikona126

New member
בקשר לטיירון לא ספויילר אבל דיעה אישית

אני חושבת שהפרק הזה בא להזכיר לנו את הציפורים של ואריז. אני בטוחה שטיירון או דינריס עדיין חושדים בו. ולאור מה שקרה בים, ניראה שהם צדקו. מישהו אמר ליורון איפה הם, לא היתה לו דרך אחרת לדעת (שים לב שואריס לא היה בישיבה הזאת). ומתחילת הפרק דיברו על הנאמנות של ואריז. אני לא באמת חושבת שהרעיון שלו הוא לשלוח את הצבא לצוק קאסטרלי... או שאולי כן ואני טועה. קראתי במקומות שטענו שטירון עושה את אותה הטעות של אבא שלו בכך שהוא מפצל את הכוחות.

קרב מרהיב ויזואלית?

נמאס לי כבר מסצנות של קרבות שבהם במקום לראות אנשים נלחמים רואים מערבולת של הבזקים של מליון מצלמות ממליון זוויות ככה שלא באמת רואים כלום.

משמעות התבוסה הימית?

עיזרו לי להבין - התוכנית של מועדון הסריגה (והגמד) היתה לשלוח כח אחד למצור על מעלה המלך, וכח שני לצוק. בא יאורון והראה שהוא הגבר.
האם הקרב הימי חיסל את הכח שנשלח למעלה המלך (ולמעשה את כל התוכנית) או שהפגיעה היתה "רק" בקודקודים?

להבנתי

הכח הותקף כשהיה בדרכו למישור הנהרות ולדורן כדי לאסוף את הצבאות היבשתיים של טיירל ושל מארטל.
אבל נחכה ונראה בפרקים הבאים.

ספוילר / תיאוריה

ג'ון ישאר עם דאני , סאנסה תוכרז כמלכה וסוף סוף נקבל את ״מלחמת שלושת המלכות״.
&nbsp

למעלה