עוצו עצה, דעה, רעיון

עוצו עצה, דעה, רעיון

בעקבות בקשה של גולשת להתייעצות שלא בניק שלה
מביאה לכאן ציטוט של דבריה
לא נגעתי :))

רוצה בבקשה לשמוע דעה אובייקטיבית בסוגיה המורכבת-
משפחה מורכבת: אמא + שני ילדים בני עשרה מנישואים ראשונים, בעל שני של אמא שנמצא כבר הרבה שנים, ילד קטן משותף. כולם חיים ביחד בגיל ורננה. לשני בני העשרה אבא שגם הוא נשוי בשנית, עם ילדים, ועוד אחד בדרך.
האמא ובעלה תכננו טיול משפחתי משותף לחו"ל (לעוד מספר חודשים), התארגנו יחד עם הילדים הגדולים על מועד משותף שמאפשר נסיעה משותפת למספר ימים (אחרי מספר שנים בהן לא ניתן היה, ולפני מספר שנים בהן לא יתאפשר שוב- המון נסיבות לא רלוונטיות לשאלה- קחו זאת כעובדה) . נרכשו כבר כרטיסי הטיסה (זה לא רלוונטי אם יתאפשר לבטל- מה שכנראה לא יתאפשר, כי אין אופציה למועד אחר אפשרי לנסיעה של כולם) .
פתאום היום סיפרו הילדים הגדולים שלאביהם אמור להיוולד תינוק בסביבות התאריך הנ"ל, ואם תהיה מסיבה או ברית הם לא יוכלו להעדר ממנה ולא יוכלו לנסוע לחו"ל.
מה דעתכם? אני מבולבלת ולא אובייקטיבית ולכן קשה לי לנתח מה נכון, מתאים, רצוי... כאן לעשות.

לי בא

New member
קצת הלכתי לאיבוד בפרטים

אני אנסה בכל זאת,
אם נקנו הכרטיסים, פשוט להמשיך בתכנון המקורי של הטיול וכו׳.
הצד היולד אולי יכול לעשות את הברית עם מוהל או רופא מוה , ולחגוג במסיבה, אם היתה מתוכננת כזו, לאחר שובם.
השאלה כמה היחסים טובים, וכמה רוצים ללכת אחד לקראת השני.

המממ

שוב המורכבות של פרק ב'...

אפשר לפשט... הילדים בני עשרה, ולכן הם יבחרו את בחירתם, ומי שבוחר להיפגע אכן יפגע,
אמרו כבר לפני ילדים בוחרים את בחירתם ללא קשר לרצון הוריהם, על אחת כמה וכמה שמדובר בהורים גרושים זו גם לא שאלה של נכון, מתאים או רצוי, כי נכון מתאים ורצוי למי? לילדים? לאמא ובן זוגה? לאבא ובת זוגתו?
מבחינת הילדים אמור להיוולד להם אח ולכן אני מבין את רצונם שלא להיעדר ממסיבת ברית, נראה לי שרוב הילדים/אנשים לא היו רוצים להיעדר ממסיבת הברית של האח/ות שלהם, וכן זה אכן מבאס את הצד השני... אבל יחד עם זאת נראה לי לגיטימי.
מקווה שעזרתי

שבוע טוב

לעניות דעתי זו צריכה להיות החלטה

של שני בני העשרה האם רוצים להצטרף
וההחלטה צריכה להתקבל כאן ועכשיו, כדי שאם אינם רוצים - ניתן יהיה לבטל את הכרטיסים שלהם/את הנסיעה בכללותה.

אם תהיה התחשבות מצד האב הביולוגי והאם החורגת בקביעת מועד מסיבת הברית/ה - מצויין
ואם לאו - שיתלבטו הילדים ויחליטו.

סוג של שיעור לחיים על קבלת החלטות :)

לאן לשלוח חשבונית ? :)

drorbar19

New member
שתפנה אל הX

תסביר לו שהילדים מאוד אוהבים אותו ומוכנים לוותר על טיול לחו"ל בגלל הברית, ותבקש ממנו, למענם שידחה את מסיבת הברית במספר ימים או שיגיד לילדים שזה בסדר אם הם לא יבואו ורק יאחלו מז"ט בטלפון\סקייפ.
אם האבא באמת אוהב את ילדיו ומבין עד כמה טיול לחו"ל חשוב להם, אז הוא ימצא דרך לעזור להם בבחירה.

תמיד צריך לזכור שיש מצב שהילדים לא מחבבים את הבעל החדש ולא בא להם לסוע איתו לטיול בעקבות מוצארט באירופה הקלאסית (כי זה מה שהוא אוהב) ואולי הברית היא תרוץ שלהם להמלט מכל הטיול המשמים הצפוי.

יש צורך לשמוע את כל הפרטים (לאן נוסעים, כמה זמן, מה ההרכב והאם הם בכלל רוצים לסוע)

THE KID A

New member
שייסעו ויהנו

מדובר בנסיעה לכמה ימים שהסיכוי שיתנגשו בתאריך מסוים בטווח של חודש הוא קטן.
לפני הרבה שנים דחיתי בחודש נסיעה בגלל לידה צפויה של גיסתי והעובר החליט לדחות את היציאה שלו בשלושה שבועות מהתאריך המשוער...בקיצור, לא הייתי בברית.

בדד1

New member
הבן שלי

לא רצה לנסוע לחו"ל
כי הוא חשש שסבא שלו שהיה חולה
עלול למות בזמן שנהיה בחו"ל

אני מקווה שזו תשובה מספיק טובה

למעלה