עזרה בחידה

עזרה בחידה

אשמח אם תוכלו לעזור לי עם חידה: אחד הלך לאיבוד במדבר עד שפגש בדואי שאמר לו שהעיר הקרובה היא בעוד 70 ק"מ והוא מוכן לקחת אותו בתנאי שייתן לו משהו בתמורה. לאיש היה מטיל זהב ששוקל 7 ק"ג ומשורית קטנה. הבדואי והאיש הגיעו להסכמה שכל 10 ק"מ שהבדואי ידריך את האיש, האיש ייתן לו בתמורה 1 ק"ג מהמטיל. השאלה - איך יתאפשר אם ניתן להשתמש במשורית פעמיים בלבד?

כלמנ

New member
עוד חידה

אשמח אם תעזרו לי גם בפתרון החידה הזו: כיצד ניתן לשקול בעזרת 3 משקולות, 1-7 קילוגרם במאזני כפות?

Crurifragium

New member
איך יודעים

שהפורום אולי לא גוסס, אבל נהיה סנילי וסובל מאלצהיימר מתקדם?

leebalan

New member
רמז

אפשר במאזניים לשים משקולות בשני הצדדים. גם ההפרש בין שתי הכפות הוא כמות קילוגרמים שנחשבת.

גיאל

New member
לא צריך

כדי לשקול 1-7 קילו, אפשר עם 1,2,4. השאלה הבאה היא: מה המספר המקסימלי שאפשר לשקול עם 3 משקולות, ומה משקל המשקולות הללו.

../images/Emo58.gif דיי פשוט האמת../images/Emo108.gif

הכל זה רק משחק של החלפות, הוא חותך את המטיל ל3 חלקים [2 ניסורים] : 1. 1 ק"ג 2. 2 ק"ג 3. 4 ק"ג לאחר ה10 ק"מ הראשונים, הוא נותן לבדואי את החלק הראשון, שהוא 1 ק"ג. [נשארו ביחד החלק השני והשלישי] לאחר ה10 ק"מ השניים, הוא נותן לבדואי את החלק השני, ולוקח בחזרה את החלק הראשון [כך שנשארו בידיו החלק הראשון והשלישי] לאחר החלק השלישי של הנסיעה, האיש יוסיף לחלק השני גם את החלק הראשון - יצטבר ל3 ק"ג [כך נשאר בידו רק החלק השלישי] לאחר החלק הרביעי של הנסיעה, ייתן האיש לבדואי את החלק השלישי, וייקח את שני החלקים הראשונים. לאחר מכן, יוסיף את החלק הראשון [5 ק"ג אצל הבדואי לאחר 50 ק"מ של נסיעה] לאחר מכן, יוסיף את השני וייקח את הראשון [6 ק"ג אצל הבדואי לאחר 60 ק"מ של נסיעה] ולבסוף, יוסיף את הראשון חזרה. מקווה שהבנת :)

לא ראיתי שכ"כ הרבה ענו :O../images/Emo108.gif

משהו נדפק בתפוז אצלי

leebalan

New member
עוד חידה, די דומה

יש לכם מאזניים (עם שתי כפות). מה מינימום כמות המשקולות הדרוש לכם, בשביל שתוכלו למדוד במאזניים כל משקל בין 1 ל-10? (למדוד משקל בין 1 ל-10: שתהיה לנו האפשרות לדעת אם אבן שוקלת בין 1 ל-10 וכמה).

Crurifragium

New member
שכחת לציין

מגבלת יחידות לצמצום "כל" משקל. אני די בטוח שהתשובה שחשבת עליה לא תאפשר לך לשקול 1.73

../images/Emo62.gif../images/Emo108.gif

4, לא? 1 2 4 6 ואז לפי משקלים: 1 - 1 2 - 2 3- 2+1 4 - 4 5 - 4+1 6 - 6 7 - 6+1 8 - 6+2 9 - 6+2+1

leebalan

New member
../images/Emo128.gifאפשר בפחות.. בפנים יש רמז

אפשר למדוד בעזרת משקולות בשתי הכפות. לדוגמא, למדוד 8 בעזרת לשים 11 בצד אחד ו-3 בצד שני.

המממ אוקיי בוא נראה../images/Emo62.gif../images/Emo108.gif

אפשר עם 1, 3 ו6.. ולמדוד את כל ה10 עם 2 משקולות נראה לי קצת הזוי :O אז זאת התשובה?

למעלה