עזרה בתרגום "כתובה" .
דחוף!

avitalit

New member
עזרה בתרגום "כתובה" . ../images/Emo99.gif דחוף!

חברים יקרים . ההתרגשות בעיצומה !!!!!! בנבירה אחר שורשים - מצאתי אצל אימי - מקופלת ודי קרועה את ה"כתובה" של סבי וסבתי .!!!!(ועוד כמה "מרגליות גניאולוגיות"...) ה"כתובה" נכתבה על נייר דמוי קלף בכתב יד הדומה לכתב רש"י אך לא ניתן לקריאה ככזה . זהו כתב שבו כתבו היהודים המרוקאים את שפת הקודש . המסמך מכיל גם חותמות ואישור אגרה של הרשויות המרוקאיות וכן ספרור כל שהוא של התעודה . היום בעז"ה אמסור את הכתובה למסגור והיא תתלה אחר כבוד בסלון !!! יש הנאה גדולה בחיפוש שורשים !!! !! לעניין התרגום : סרקתי את הכתובה אך גודל המסמך כ 3MB ולא ניתן להעלותו לפורום - מי שיודע איך לתרגמה - ויכול לקבל מייל גדול שיודיע .. תודה רבה איציק

"הקטנת הקובץ"

היי, איציק
גם אני התרגשתי לקרוא את ההודעה שלך, כיוון שבדיוק לפני יומיים, בעקבות התכתבות עם חוקרת אחרת של שם משפחה משותף - היא שאלה אותי בתמימות: "מה , אין לך את הכתובה, שתוכל למצוא בה פרטים מזהים כלשהם
". ובכן, לי אין - ולך יש! בכל מקרה , בקשר לקובץ, לאחר הסריקה - הקובץ הוא, אכן, גדול. הוא בפורמט BMP או TIF. אם לא עשית זאת עדיין, אפשר להמיר אותו לפורמט GIF או JPG, בעזרת כל תוכנה גרפית כמעט (Imaging שבא בדרך כלל עם מערכת ההפעלה - עושה את העבודה, וגם: Photo Editor, שבא עם חלק מגירסאות ה"אופיס" - עושה אותו דבר, ואף טוב יותר). אם אין לך אפשרות לעשות כן, אנא שלח לי את הקובץ - אני חושב שאין לי בעיה לקבל גדלים כאלה - לדוא"ל שמפורסם פה, ואני אטפל בו ואעלה אותו ל"גלריית תרגום". ביי, ארנון

gcarmi

New member
הקטנת קבצים גרפיים

שלום. בעיני התוכנה הטובה ביותר לצורך זה היא ACDSee בגרסה הישנה, הקלסית שלה (2.43). ניתנת להורדה מהאינטרנט מהרבה מאד אתרים. היא קטנה, היא קומפקטית, היא מהירה מאד והתוצאות מעולות, ובכל מקרה JPG עדיף על GIF בגלל הרזולוציה הטובה יותר ומגוון הצבעים הרחב יותר (קבצי GIF מוגבלים ל-256 צבעים). גדעון.

למעלה