עזרה - האם יש מישהו שיוכל לענות לי לגבי בית ספר טביטה-יפו?

Mr Sort It Out

New member
עזרה - האם יש מישהו שיוכל לענות לי לגבי בית ספר טביטה-יפו?

אני מאוד מקווה שמישהו כאן יוכל לעזור לי/לענות על שאלותי!
אשתי בריטית, אני אזרח ישראל. אנחנו מתכננים לחזור לישראל ולהתיישב בראשון לציון. שפת האם של בתנו היא אנגלית, שפה שנייה רוסית. היא מתכננת ללכת לכיתה א'.

הבעייה שלי היא שאני ממש לא רוצה לשלוח את הבת שלנו לבית ספר ישראלי רגיל. כאחד שלמד בבית ספר כזה, אני יודע איזו שטיפת מוח עוברים שם התלמידים.

רעיון בית ספר טביטה מאוד מפתה אותי משום ששם אני מרגיש שבתי תוכל להיחשף ליותר תרבויות, זהויות, וזה יעזור לה להיות אדם יותר רחב אופקים ופתוח.

אך יש שאלות שמטרידות אותי, ואני אשמח אם מישהו יוכל לענות לי. אני מצטער מראש על כל המלל!
1. אני רוצה שבתי תוכל להכיר חברים, הבעייה היא... המרחק בין ראשון לציון ליפו. האם יש בטביטה תלמידים שמגיעים מערים אחרות? כמה רחוק? האם יש תלמידים בראשון לציון או רחובות? מאיפה מגיעים תלמידים?
2. מהו המבנה הדמוגרפי של בית הספר מבחינה אתנית? מהן השפות הבולטות במסדרון? איזה קבוצות אתניות יש בבית הספר?
3. כמה ילדים דוברי רוסית יש בבית הספר הזה? מאיזה ערים הם מגיעים?
4. אני יודע שזהו בית ספר סקוטי המלמד בשפה האנגלית, אבל אני פוחד שמשום ששפת האם שלה לא עברית או ערבית היא לא תוכל להתחבר עם אנשים אחרים, ששפת האם שלהם היא לא אנגלית. האם החשש שלי מוצדק?
5. בגיל מסויים הילדים כבר לא רוצים שההורים יסיעו אותם והם מעדיפים לעלות לבד על אוטובוס. עד כמה האיזור הזה מסוכן לילדה צעירה?
6. איך מכינים את הילדה למבחני הקבלה? איזה מורים פרטיים כדי להזמין לפני מבחני הקבלה?
7. אנחנו יכולים להרשות את תשלום בית הספר, אך אנחנו לא עשירים. האם רוב התלמידים בבית הספר, כמו בבתי ספר פרטיים רבים, באים ממשפחות מאוד מבוססות? האם יש תחושת אלטיזם או סנוביות כלפי כאלה שלא חיים בבתים פרטיים או להורים שלהם יש אוטו חדש?

איך אפשר לדעת שטביטה תתאים לביתנו ואנחנו לא נעשה טעות אם נשלח אותה לשם? מה ידוע לכם על בית הספר הזה והאווירה בו? רמת החינוך?

ladybug4NLP

Active member
אני חושבת שהכי נכון להפנות את כל השאלות האלה ישירות לביה"ס

אתה מבקשה אינפורמציה ולא שבית הספר יצךליץ על עצמו כמובן.

באופן אישי פ לא הייתי לוקחת סיכון ומנתקת את הילדה מחבריה בסביבה - גם אם הלמידה תהיה פחות "בינלאומית".

נכדתי, ילדה מוכשרת מעל הממוצע עולה בשנה הבאה לחטיבה.
בתי גם חשבה להכניס אותה לאיזה בית ספר "מעולה" שיתן XXXX ועוד YYYYY ובסוף החליטו ללכת על הטוב ביותר בקרת הבית.

בית הספר זה לא רק לימודים אלא חוויות לכל החיים.
הייתי מבינה אם היית גר בסביבה פלורליסטית או היית דיפלומט שנודד בעולם ממקום למקום.
אך אם אתה ישראלי, לדעתי אין שום סיבה שבעולם לנתק את בתך מסביבתה הטבעית (או זו שאמורה להיות טבעית).
אינני יודעת אם נולדה בארץ או באיזה גיל עלתה אבל הילדה כבר מתמודדת עם 3 שפות ועברית לא שפת אמה כרגע - מדוע להעמיס עליה בשם ה"לימוד" עוד?

וקח בחשבון, רב הדברים שתלמד בבית הספר מבחינת מידע כבר לא יהיו רלוונטיים בעוד 10 שנים אז כדאי לפני המידע לפתח נפש בריאה, גוף בריא, יכולת התמודדות
עם אתגרים, חיי חברה טובים.
היתר כבר יגיע ואם לא, תמיד אפשר להוסיף אותו לארסנל האישי.

למעלה