עזרה להורים

עזרה להורים

שלום לכולם. אני נדב, ואחי הגדול (והיחיד) נפטר לפני שנה ושישה ימים. זו המכה הכי קשה שקיבלתי כל חיי, ועד היום אני מרגיש את החוסר. עם זאת, מה שעובר עליי לא נראה כשבריר מהסבל שעובר על הוריי, בעיקר על אבי. אני לא אכנס לפרטים רבים, אבל תסמכו עליי שאין אני ממעיט בסבל שלי, אלא שהוריי עברו טראומה כזאת שמעלה אצלי חרדות לגביהם. עכשיו, משפחתי כרגע מורכבת, פרט לקרובים-רחוקים שאנו רואים פחות מידידי משפחה, רק ממני ומהוריי, ואבי אף אמר לי בזמנו שפרט לקשר שלו עמי, אין לו סיבה לחיות. תרשו לי להבהיר שאינני חושש שהוא יתאבד, אך פחדיי שפשוט ינהג בקלות דעת יתרה ולא ימנע פגיעה מעצמו מצמררים אותי מספיק. באשר לאמי, לדעתי היא תוכל להמשיך בחייה כל עוד ורק בזמן שאבי איתה, מכאן שסכנה אליו טומנת בתוכה סכנה גם כלפיה. באשר לעניין פנייתי אליכם, אחי נפטר בעת שהיה במעונות האונ' שבה למד במסגרת העתודה האקדמית. באופן מובן, נוצרו אצל הוריי תחושות של האשמה כלפי זאת, ומחשבות שאם היה גר בבית היה זה יכול להימנע. (נסיבות מותו המדויקות אינן ידועות לנו, רק ידוע לנו שנפל מבניין באונ' בלילה בין שישי לשבת) הבעיה נוצרת מכך שהם העתיקו את הפחד הזה גם אליי, וזאת אני יודע כשם שכשאני התקבלתי לעתודה האקדמית, ושקלתי אונ' אחרת, אשר גם רחוקה ותצריך מגורים במעונות, הם מיד פסלו את האפשרות והבהירו אפילו שזה בגלל העניין הזה. בינתיים, זה לא העלה בעיה, פשוט הלכתי לאונ' קרובה לבית, אבל ברור לי שבשלב כלשהו בעתיד אצטרך לעזוב את ביתי, ואני חרד מתגובתם לכך. בעיקר מאחר וכרגע בזמנים היותר קשים, לדוגמת האזכרה שהייתה אתמול, אני נמצא שם לדאוג שלא יעשו משהו מטופש מדיי (אבי רצה לנהוג, אף כי היה ברור לכל מי שדיבר איתו באותו היום כי לא היה במצב המאפשר את זה בכלל), אבל במקרה של עזיבתי את הבית, מעצם הדבר לא אוכל להיות שם באותה המידה. האם יש לכם עצות כיצד להתמודד עם המצב? (ניסיתי והתעקשתי מאבי לנסות טיפול מקצועי, אך בינתיים ניסיונותיי היו לשווא)

רק רציתי להוסיף

שקראתי הרבה מההודעות כאן, והרבה ממש ריגשו אותי ונתנו לי להרגיש קצת פחות לבד בכאב שלי. אז תודה על כך, ותודה מראש על כל תשובה להודעה המקורית.

מיקגאפ

New member
שלום נדב

הודעתך נגעה ללבי ואני מזדהה עם הרבה ממה שכתבת. גם אני איבדתי את אחי הגדול והיחיד לפני קצת יותר משנה, וכמוך מעבר לצער ולכאב האישי מאד חרדה להורי. גם אצלי ההורים לא מעוניינים בתמיכה נפשית חיצונית ואני מקור התמיכה המשמעותי היחיד שלהם. אני חושבת שבמצב דברים כזה מאד טבעי והגיוני שנדאג ושרגש האחריות כלפיהם יהיה כל-כך משמעותי וחזק, לפעמים אפילו מלחיץ מדי. יחד עם זה, אני יכולה לומר לך שאצלי אני מרגישה שמאד חשוב להם שלי יהיה טוב ככל האפשר - העובדה שיש לי ילדים קטנים, נכדים שהם מאד אוהבים ומעורבים מאד בחיים שלהם, מאד עוזרת ומאד חשוב להם גם שאתקדם בחיי המקצועיים. אני חושבת שכשהם רואים שטוב לי, או חווה חוויות של הצלחה הם מקבלים מזה הרבה כח. ואני מאמינה שכך יהיה גם עם הוריך. אולי הנושא של המעונות באוניברסיטה היה נושא רגיש מדי, אבל בסך הכל נראה לי שהיה להם חשוב לראות לראות שאתה דואג לעצמך וחי את חייך - לומד, מתפתח, מקים בית משלך בבוא היום וכו'. אני בטוחה שגם כשתעזוב את הבית לא תתרחק מהם מאד ותהיה בקשר הדוק איתם. שוב, אני מאד מבינה אותך ומזדהה עם הדאגה והקושי....

shlish2004

New member
תשובה לשאלתך

נדב שלום החרדה להורים אכן נוטלת שינה מרבים מאיתנו, אך יחד עם זאת באיזשהוא שלב בחייך כן תצטרך לנתק מגע ולהמשיך בחייך. אני חושב כי כאשר הוריך יראו כי התנתקות רק תועיל לך החייך הם יתנו לך את האפשרות הזו, אם תסתובב כל חייך עם הרגשה כי ללא עזרתך הם יפלו בסופו של דבר תרגיש כי החמצת משהו בחיים. כנראה כרגע הם עדיין בשלב שלא יכול לסבול "נטישה" שלך, אבל עם הזמן אני רוצה להאמין כי הם יתגברו על הקושי ויתנו לך את ברכת הדרך. מקווה שעזרתי עמית

למעלה