עזרה....

DuBsYs

New member
צריך לשבת על יסוודות מוצקים

לדעתי בן אדם שאומר שהוא "אוהב רגאיי אבל לא מכיר" צריך לבדוק את השורשים ולהבין באמת את המוזיקה הזאת. עם כל הכבוד לסיזלה, קייפלטון, לושיאנו ושאר האומנים של ימינו המוזיקה הזאת לא התחילה מהם. הבסיס נמצא בהפקות של סטודיו1, דיוק רייד, רנדיס, בוני לי, אוגוסטוס פאבלו ושאר האנשים שהמציאו את המוזיקה הזאת. לא סתם כל המוזיקה הג'מייקנית מבוססת על איזה 50 רידדימים שהוקלטו בסוף ה60S ותחילת ה70S, רידדימים שעד היום זוכים לחידושים כל כמה שנים.

ושבים לדיון שבינתיים לא הוביל לשום מקום

אסף, לא שאני לא מסכים איתך שמי שרוצה ללמוד רגאיי מוכרח להכיר את השורשים של המוזיקה משנות ה60 וה70, אבל אם נשמעה דעתי, אני חושב שבשביל המאזין הממוצע של ימינו (שאינו נוהג בד"כ להעמיק במוזיקה), יהיה לא קל לעכל את הרגאיי השורשי בתור הדבר הראשון שהוא ישמע. בשונה ממך, אני חושב שאומני הרגאיי של ימינו יכולים לפתוח את הצוהר עבור המאזין הממוצע הרבה יותר מאשר אוגוסטוס פאלו זצ"ל, לדוגמא, וזה פשוט כי מוזיקלית האומנים של ימינו נשמעים קרוב יותר עבור המאזין מן החוץ לדברים שהוא כבר מכיר. מה יקרה הלאה, זה כבר עניין של המאזין (לא כולם בוחרים להתעמק וללמוד עוד, לצערי הרוב לא), אבל בוודאי שאי אפשר לשלול את האומנים של ימינו כנקודת פתיחה טובה. אני חייב לציין שאם לא הייתי מתחיל בלשמוע בוג'ו באנטון, סיזלה, קפלטון ולוצ'יאנו - לא הייתי מגיע לסילפורד ווקר, לסקאטלייטס, לפרינס ג'אזבו וכל הקלאסיקות. אני לא בא לתת את המקרה שלי ככזה שצריך להעיד על הכלל, ומאידך אני גם לא חושב שהשיטה שלך צריכה. כל מקרה לגופו. אבל בסופו של דבר חשוב לזכור שרגאיי הוא ז'אנר שאינו קל לעיכול אצל הרבה אנשים. למאזין מן החוץ קשה להבין אותו הרבה פעמים, ולשמוע משהו שקצת יותר קרוב למה שהוא כבר מכיר, יכול לקרב, לשיטתי, אנשים לרגאיי בצורה טובה מאוד, שלא לומר טובה יותר.

כל מילה בסלע

ההמלצות של האמנים שנתתי היו בשביל לעזור לבחור /ה הנחמד למצוא טיונים למסיבה. אם תשמיע Roots משנות ה - 60-70 במסיבה של חבר'ה שלא ממש מכירים רגאיי הרחבה סביר להניח תתרוקן מהר מאוד. אם תשמיע להם ניו רוטס/קונשיינס הסאונד ידבר אליהם יותר, הם ירגישו יותר נוח לשמוע אותו, וכמו שאמר שיידי, משם הם יגיעו למקורות ולשורשים.

skunkride

New member
כל מקרה לגופו

למי ששומע למשל פינק פלויד, הנדריקס וכו' יהיה יותר קל להתחבר ליאבי יו מאשר לאנתוני בי לעומת זאת מי שאוהב נניח היפ הופ או R&B רוב הסיכויים שהוא יותר יהנה ממובאדו פורנוגרפיה זה עניין של גיאוגרפיה בתכלס "רגאיי" נהיה הגדרה רחבה לא פחות מ"רוק" למשל, יש כבר כ"כ הרבה תחומים ותת-סגנונות שבאמת קשה לכוון למרות שבאמת יש טיונים קלאסיים מכל התקופות tired fe lick weed in a bush למשל הוא לא פחות המנון רגאיי מ jah jah city נראה לי שמישהו צריך לארגן "רשימת מתחילים" קבועה שכל אחד יוכל למצוא שם את מה שמוצא חן בעיניו ומה שלא

Ras Or

New member
לגביי ההיפ הופ

כל הארלי דאנסהול וראב א דאב הרבה יותר מחובר להיפ הופ מאשר הדאנסהול החדש. הדאנסהול החדש הוא משהו בפניי עצמו כנראה.
Listen to the voice of thunder

skunkride

New member
צודק

חשבתי יותר בכיוון של ביונסה וכאלה
בכל מקרה השוואה טובה בין היפ הופ קלאסי לראב-א-דאב אני בכלל הגעתי לרגאיי דרך נויז ואינדסטריאל - ישר לקינג טאבי

DuBsYs

New member
לא מסכים

תאמין לי אבל ראיתי את זה בעניים שלי, סקאטלייטס על סטדיו 1 יכולים למלא בקלות רחבה של "כאלה שלא מבינים". כנ"ל טיונים של סטפרס מסוף ה70S. צריך לדעת מה ואיך לנגן, זו כל החוכמה... והטעות הכי גדולה זה להתפס למיתוסים שמוזיקה "ישנה" לא עובדת ברחבה. היום יש נטייה ברורה לחזור לסאונד הישן של הפקות "חיות" בהרבה מאוד סגנונות שלא קשורים לרגאיי וקהל ששומע אומנים כמו אימי ויינהאוס למשל יכול להתחבר בקלות להפקות של סטודיו1. ובקשר להשוואה של ברק עם ביונסה, אני ממליץ לכולם לראות את הסרט "cadillac records", סרט שמספר את הסיפור של חברת ההקלטות "מוטאון" מדטרויט בו מככבת ביונסה שמשחקת את התפקיד של זמרת הג'אז והסול איטה ג'יימס בצורה מרשימה וגם שרה כמה שירים מהתקופה ההיא.

DuBsYs

New member
טעות שלי

cadillac records מספר את הסיפור של צ'אס רקורדס ולא של מוטאון כפי שכתבתי בטעות בהודעה הקודמת

DuBsYs

New member
ביוניסה משחקת בשני הסרטים

קאדילק רקורדס הרבה יותר מוצלח לדעתי מדרים גירלס. הסיבה לכך היא שקדילק רקורדס מספר את ההסטוריה בעוד בדרים גירלס מציגים את ההסטוריה בגרסת מחזמר של ברודווי. הנה ביוניסה שרה איטה ג'יימס

xXx Shiraz xXx

New member
קאדילק רקורדס סרט מדהים ומרגש

המוזיקה מעולה, לא ייאמן כמה אטה ג'יימס בסרט דומה לאטה ג'יימס במציאות מבחינת האופי הכסחיסטי שלה (כאמור אטה יצאה על ביונסה שהיא שרה תשירים שלה והורסת אותם וכו' וכ'... ) חחחחחחח

למעלה