עיצוב חדש לחטיף

roni54345

New member
עיצוב חדש לחטיף

שלום
יש לי רעיון לעיצוב חדש לחטיף שנמכר בעולם ( לא שינוי של הפורמולה שלו ) שלדעתי יהפוך אותו ללהיט מכירות .
פניתי לאחראי על הפיתוח של אחת היצרניות של המוצר הזה אך הוא אמר שהם לא חותמים על שום דבר , שאני אוכל לספר לו באופן כללי במה מדובר ואם זה ייראה להם , ייצרו איתי קשר .
השאלה , מהי הפרוצדורה הנכונה כדי שאוכל לקדם את העניין מבלי שאני אפגע ושאתוגמל כראוי ?
תודה רבה

גד בנט

New member
הגנה על עיצוב חדש

שלום רון,
אתה נמצא במלכוד כי הם לא יחתמו על שום דבר בלי לראות מה זה ואחרי שהם יראו הם לא ממש צריכים אותך.
מבחינת קניין רוחני, אתה יכול לבדוק עם עורך פטנטים האם הרעין שלך מתאים למדגם, ואז לרשום מדגם לפני שאתה מראה להם. החסרון לגביך הוא שאתה נכנס להוצאות לפני שיש לך קריאת כיוון מהם, אבל זה כמו להשקיע בביטוח.
אופציה אחרת היא לפנות לעו"ד ולהפקיד אצלו עותק של העיצוב, ואולי גם לקבל מכתב שהעותק הופקד בתאריך כך וכך לפני פגישה עם חברה X. ככה יהיה לך תיעוד על היצירה שלך לפני הפגישה.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים

roni54345

New member
ראשית - תודה על התגובה המהירה

1. אם אני שולח להם סקיצה באימייל , האם זה לא מספיק מבחינת תיעוד העיצוב והמועד ? ( אגב - אני מתכנן לפנות למספר חברות בעולם במקביל ).
2. כמה עולה פניה כזאת לעו"ד והאם אצלכם נותנים שירות כזה ?

גד בנט

New member
הגנה על עיצוב

שלום רון,
1. מייל הוא הוכחה פחות רשמית מהפקדה אצל עורך דין, אבל אם אתה שולח, תשמור תעוד ואם אפשר אישור קריאת המייל.
2. הפקדה נטו אינה שירות יקר, כל משרד ומחיריו, אבל לדעתי האישית תשאר ב-3 ספרות ;) תוכל גם לעשות דרכנו.
בברכה,
גדי בנט, עורך פטנטים

למעלה