עלויות בנית 100 מ"ר בניכוי רצפה??

שרונה40

New member
עלויות בנית 100 מ"ר בניכוי רצפה??

מוכרים אצלנו ביישוב שטחים של כחצי דונם כשעליהם כבר קיימת רצפה לבית (כלומר, יסודות ובסיס לבניה). הרצפה בגודל של כ- 100 מ"ר. הבנתי שעלויות בניה למ"ר נעות בין 800 ל- 1200 דולר למטר (סטנדרט רגיל ולא גבוה). שאלתי היא, בהנחה שיש כבר רצפה, ואני מתכננת לבנות רק בגודל הרצפה קומה אחת, כמב תחסוך לי קיומה של הרצפה באחוזים ממחיר הבניה? (כמובן, סטנדרט רגיל ולא יקר) תודה רבה מראש

ענתש

New member
שלום שרונה ../images/Emo13.gif פורום בונים בית

נועד להחלפת חוויות ותמיכה בתהליך הבניה. כדי לקבל תשובות מקצועיות כדאי לפנות לפורום שיפוץ ובניה - שם תמצאי בעלי מקצוע שיוכלו לענות.
ברוכה הבאה.

בינא

Member
בניה על רצפה קיימת

בניה על רצפה קיימת יכולה לחסוך בעלויות אבל יכולה גם לגרום לייקור של עלויות אחרות. ברצפת היסוד של קומת הקרקע מוכנסים כל הצינורות המגיעים מתת- הקרקע למבנה: חשמל, תקשורת, מים ויציאות לביוב. בדרך כלל מכניסים את הצינורות האלה לפני הכנת הרצפה ליציקה. בעיה נוספת היא רצפת הממ"ד שבה יש בדרך כלל הרבה יותר ברזל ממה שחייב להיות ברצפה של שאר הבית ובנוסף קבועים בו כל מוטות הברזל המקשרים את הרצפה לקירות הממ"ד. אם הרצפה המוכנה אינה מכילה את כל אלה, יהיה על מי שבונה על רצפה מוכנה, לבצע חציבה של הרצפה המיועדת להיות של הממ"ד, כדי להוסיף את הברזל הנדרש ולצקת מחדש. אם ברצפה שקונים יש הכנת רצפת ממ"ד ויש ברזלי המשך לקירות, זה אומר שמיקום הממ"ד מוכתב מראש למי שרוכש את הרצפה הזו

שרונה40

New member
הרצפה נבנתה כרצפה לבית

ולכן אני מאמינה שנעשו בה כל ההכנות הנדרשות. במצב כזה שהרצפה "מושלמת" ואין צורך לחצוב בה, כמה זה יחסוך לי?

בינא

Member
2-5% מעלות המבנה הבסיסית

עלות המבנה הסיסית כוללת יסודות, שלד וגג

למעלה