עלי כותרת

תלתלית

New member
עלי כותרת

אני עלי כותרת. עשה בי 'אוהב, לא אוהב'. ואתה אמרת: 'יש שירים שיש להם הריח שלך' . עד אותו היום לא ידעה שלשירים יש ריח. חשבה שריח מצוי רק בזיכרון או בהחמצה. לא משנה בכלל אם היה זה ערב חג 'ראש השנה בחוץ' - כשדנה ברגר שרה את 'גן מאיר' או יום של חול הרי היא זוכרת את החושך, זוכרת איך 'בפנים הכל נובל לי', זוכרת גם 'אמת פשוטה'. שקט גדול מה הוא? בטח תקרא לו ריקנות. היא יכולה הייתה לחשוב על תהום. אתה קראת לזה 'אני'. אני קוראת לו הימצאות. אוהבת מילים, כן. 'מה את כותבת'? מילים. 'רגע, אבל מה זה? זו שירה? אפשר להלחין את זה?' לא. 'הא, בטח פרוזה'. אפשר בקלות למצוא חן בעיניי, אם משחקים נכון במילים. זה בטח ילדותי. אני לא רוצה פרחים, כי אני אוהבת מילים. כן, הבו לי מילים או כרובית ואני נרגעת מייד. אלה מילותיי, שאין להן הגדרה. מילותיי החופשיות מחיפוש נוקשה של מסגור, של תהום, של 'אני'. 'יש שירים שיש להם הריח שלך'. רגע של התאהבות מגיע בדרך כלל בגלל רגע שיכול להיזכר כהכי טיפשי בערך, למי שלא היה שם. כמו למשל, אדם שאומר לאהובתו 'יש לשיר הריח שלך', ולא אומר 'אֶת' לפני המילה הריח. מה זה אומר עליו? הוא יודע כללי עברית של מושא ישיר ועקיף. האם יהפוך גם אותך למושא אהבתו? למה את בכלל חושבת שזה אומר משהו? כלום, תהום. (לפעמים המילים הקטנות הן סתם. אסור להגיד את זה לידן, משום שהן עלולות להעלב, אבל לפעמים הן סתם. פעם מישהו שר לי 'בליבך אני נשאר כמו שיר'. הוא שר את זה לפניי לכל החברות שלו). מה ייחודי בך? אני זוכרת אמת פשוטה. אני אמת פשוטה מכוסה בטלאים של שכחות מורכבות. אני לא מורכבת, אלה החלקיקים של השכחה שיוצרים בי סבך של ניגודים. אני עלי כותרת. עשה בי 'אוהב, לא אוהב'. (27.7.2008)

ziacT

New member
*

מה ייחודי בך? אני זוכרת אמת פשוטה. אני אמת פשוטה מכוסה בטלאים של שכחות מורכבות. אני לא מורכבת, אלה החלקיקים של השכחה שיוצרים בי סבך של ניגודים אני חושבת שבחלק הזה, סיכמת פחות או יותר 85% ממני. נכון להיום, נכון לעכשיו. ובעצם כל החיים זכרתי אמת פשוטה, אולי בגלל זה אני היום נלחמת, על מה שאחרים שכחו. ואני כ"כ מכירה את זה שיש שירים עם ריח. ישנן תקופות שלמות שאפשר לחיות עם ריח אחר באף ופעימות לב בקצב שונה בגלל שירים. עם שירים.

מתנות

New member
זה יפה כל כך

ושובה לגמרי, עד כדי כך שאין לי משהו מועיל להגיד, אבל לא יכולתי לעבור על זה בשתיקה.

noosh

New member
...

אפשר בקלות למצוא חן בעיניי, אם משחקים נכון במילים. זה בטח ילדותי. 'יש שירים שיש להם הריח שלך'. או צבע, או זכרון ממש ממש חזק. או שיש להם נוף או שיש להם פשוט חיים משל עצמם. שקט גדול מה הוא? בטח תקרא לו ריקנות. היא יכולה הייתה לחשוב על תהום. אתה קראת לזה 'אני'. אני קוראת לו הימצאות. יש כלכך הרבה סוגים של שקט, ורק במעטים מהם אפשר להרגיש בטוח. או נוח. או רוגע, או קרבה. כשאת אומרת 'המצאות', זה גורם לי לחשוב על המעטים האלו. זה נשמע כמו מרקמים עדינים של קשר שנבנים לאט. אולי זה לא, ואולי הם נבנים לאט אצלך בפנים וזו הדרך לפרק ולהרכיב כשאת לבד, דרך מילים וריחות וזחזור של רגעים בראש, כדי להבין טוב יותר, או להבין-פחות. זה לא רק המילים. זה גם איך שאומרים אותן. ומי שאומר אותן. ואלו שנאמרות בהקשר לרגע. אז הוא שר את זה לכל החברות שלו, ובטח יכולת להרגיש את זה גם בלי לדעת. ובטח העדר המילה "את" גרם לך להבין משהו אחר, או להרגיש אחרת. לפעמים זה גם התזמון והקול שהוגה אותן. (שקט הוא לא תמיד העדר-מילים, לפעמים נאמר בו הרבה, וגם לו יש משמעות, ואפשר לתת לו להיות ולבחון דרכו גם).

תלתלית

New member
תודה לך נוש יקרה

את צודקת מאד - זו באמת הדרך שלי להרכיב ולפרק לבד כדי להבין טוב יותר, כדי למצוא שקט. במילים שלך יש שקט, תודה לך.

למעלה