על אתגרי המעבר מפיתוח לניהול צוות - כתבה מכלכליסט

max256

New member
https://www.calcalist.co.il/calcalistech/article/b1fts0oya

מכתיבת קוד להעברת משוב - הצדדים הפחות זוהרים של הקידום​

ראשי צוותים בהייטק שהתקדמו על בסיס כישוריהם הטכנולוגיים, מוצאים את עצמם מהר מאוד מתמודדים עם אתגרים חדשים ושונים לגמרי. "אני זוכרת את היום הראשון שהייתי צריכה לאסוף את הצוות לשיחת בוקר. לא נראה לי סביר שאבקש מחברים שלי דין וחשבון"​

פולגאר

Well-known member
https://www.calcalist.co.il/calcalistech/article/b1fts0oya

מכתיבת קוד להעברת משוב - הצדדים הפחות זוהרים של הקידום​

ראשי צוותים בהייטק שהתקדמו על בסיס כישוריהם הטכנולוגיים, מוצאים את עצמם מהר מאוד מתמודדים עם אתגרים חדשים ושונים לגמרי. "אני זוכרת את היום הראשון שהייתי צריכה לאסוף את הצוות לשיחת בוקר. לא נראה לי סביר שאבקש מחברים שלי דין וחשבון"​

זאת הסיבה שברוב המקומות ראשי צוותים מגויסים מבחוץ ולא מתוך החברה.

vinney

Well-known member
מעבר לניהול זה לא קידום, זה שינוי קריירה. אנשים לפעמים לא מבינים זאת, אבל אין הרבה קשר בין כישורי מהנדס לכישורי מנהל, אלה דברים אורתונוגליים למדי.

Nuke1985

Active member
מעבר לניהול זה לא קידום, זה שינוי קריירה. אנשים לפעמים לא מבינים זאת, אבל אין הרבה קשר בין כישורי מהנדס לכישורי מנהל, אלה דברים אורתונוגליים למדי.

הרבה פעמים זה כן נתיב לקידום כי ככה עולה השכר (למרות שהוא גם יכול לעלות למהנדס), המנהל אם הוא קרוב למתכנתים בסופו של דבר צריך גם לשפוט את הביצועים שלהם לכן לדעתי הוא כן צריך להיות עם כישורי תכנות טובים, זה גם יתרון שיש לך ממי ללמוד , הציטוט הזה של סטיב ג'ובס גם רלוונטי.

vinney

Well-known member
הרבה פעמים זה כן נתיב לקידום כי ככה עולה השכר (למרות שהוא גם יכול לעלות למהנדס), המנהל אם הוא קרוב למתכנתים בסופו של דבר צריך גם לשפוט את הביצועים שלהם לכן לדעתי הוא כן צריך להיות עם כישורי תכנות טובים, זה גם יתרון שיש לך ממי ללמוד , הציטוט הזה של סטיב ג'ובס גם רלוונטי.
אתה מדבר לכל היותר על ראשי צוותים, מעבר לזה מנהלים לא מתעסקים בקוד, אפילו לא בדיזיין.

מנסיון שלי אין שום הבדל בשכר בין מנהל זוטר למהנדס בכיר (למעשה, ראיתי מקרים בהם מנהלים הרוויחו פחות מהאנשים שהם ניהלו).

מנהל פחות זוטר, נגיד כשמתחילים לנהל מנהלים, כבר לא מתעסק בקוד. כשמגיעים לרמות יותר בכירות אז גם לא מתעסקים באנשים ספציפיים יותר, אלא תקציבים ו"ראשים".

זה פשוט תחום אחר.

למעלה