עניין של מוטיבציה שיצאה לחופש

Red Winter

New member
עניין של מוטיבציה שיצאה לחופש

הייי... צריכה דיעות של אנשים שאני לא מכירה...
אני בת 29, גובה 170 התחלתי ממשקל של 105 ק"ג ובחודשים האחרונים רזיתי עד 84 אבל יש לי עוד הרבה... במהלך החודשיםהאלה עשיתי ספורט, שמרתי על תזונה בריאה (אבל כן הרשתי לעצמי מידי פעם שטויות- ממש בקטנה) וגם פירסמתי בפייסבוק מידי שבוע עידכון על ההתקדמות בירידה.. ואז הגיעה הנסיעה לחו"ל לפני כחודש, במהלכה לא שמרתי כלל, ומאז שחזרתי , לא בא לי על כלום...
התחלתי את הדיאטה במטרה להראות טוב, להכיר את בן הזוג לעתיד, ולהקים איתו משפחה.. להנות מתשומת לב ומחמאות...
ובחודש האחרון ממש נהיו לי מחשבות כפירה בסגנון- זוגיות זה קשה ומתסכל, רוב הזוגות נפרדים\מתגרשים ... ילדים זה עבודה מאד קשה, לילות ללא שינה, דאגה מתמדת, המון הוצאות... וגוף חטוב הרבה פעמים מזמין תשומת לב לא רק חיובית אלא גם שלילית... (ובשבילי, שאני בן אדם ביישן, תשומת לב או מבטים , החל מסף מאד נמוך מתחילים להיות מביכים ולא נעימים)

מודעת היטב לכך שכל הסיבות האלה הם תירוצים עלובים!! לא צריך לומר לי את זה, יש סיבה לכך שהתחלתי לראות רק את השלילי בדברים שכל כך רציתי... וזו חשיבה של ילדה קטנה, לא של בן אדם בוגר...
אז השאלה שלי היא... איך מחזירים את המוטיבציה שהלכה לאיבוד??? אולי אני עושה משהו לא נכון??

shy-1

New member
עזבי את הגברים, את חייבת להיות במשקל הנכון, לאכול נכון

ולעשות ספורט/התעמלות, על מנת שלך יהיה טוב בחיים,
וכשלך יהיה טוב בחיים, אז תראי שכל השאר(כולל גברים עם כרס) יבואו גם.
שבת שלום.

Red Winter

New member
רציתי לומר לך תודה

הורדתי את הספר והתחלתי לקרוא, יש שם דברים גאוניים פשוט ! עוד לא הגעתי לאיך זה יעזור לי באופן מעשי, אבל ממשיכה לקרוא, וזה מאד מעניין! תודה!

מה עורר אותך קודם לכן?

עשית כברת דרך ולפעמים כשעוברים דרך כזו ארוכה, הגוף פתאום זועק להפסקה וזה לגמרי בסדר.
אם חשוב לך לחזור לשגרת חיים בריאה- אל תכנסי אויבים לבית (ממתקים,חטיפים וכו'), תתייעצי עם רופאים מומחים, אם צריך-אפילו קחי כמה פגישות עם מאמן כושר אישי (לי זה מאוד עזר כשרציתי להיכנס לכושר) והכי חשוב-תעשי הכל כדי להאמין בעצמך וביכולות שלך.
&nbsp
תגידי לעצמך כל פעם במראה שאת יכולה ובסוף זה יטמע בך- fake it till you make it

&nbsp
בהצלחה!

I 8 U

New member
את ממש צודקת בהכל

זו עבודה קשה עם תסכולים.
אבל תחשבי כמו על להפסיק לעשן שזה שהמוח מכור ל"סם".
אבל
למען בריאותך וגם הנפשית עדיף רצוי כדאי וצריך לשמור על משקל נמוך.
זו עבודה קשה ואם תצליחי זה יתן לך את כל היתרונות שמנית. להכיר גבר, להנשא, ילדים ולהיות עם משפחה.
מאחל שבת שלום ודייטה מעכשיו מהרגע לתמיד.
בהצלחה!!!!!!!!!

מוטיבציה נגזרת בעיקר ממשהו עמוק שמגיע ממך
אפשר לראות את זה כגמול שמצפה לך בסוף הדרך, ויכול להיות שדווקא הנפילה וההתרסקות מהצד השני הם המדרבים לכך בשל עוצמת האחרונים.
&nbsp
אני אשאל אותך שאלה : נניח ורזית והתחטבת והכל מעולה, ומצאת את בחיר ליבך שהעובדה הזו בהחלט קירבה אותו אלייך, ואז אחרי שנה, שנתיים, תיכנסי להריון בשע"ט ומשקלך יעלה, ובד בבד עם סיומו תחזרי שוב למשקל המקורי ותבחיני כי בעלך מתרחק ממך ונמשך אלייך פחות, ושאלתי היא : האם לדעתך בעלך יהיה ראוי לכך ששוב תעשי מאמצים עילאיים לדיאטת רצח לשינוי משקל קיצוני?
&nbsp
מה שאני מכוון אליו הוא שאת צריכה למצוא אצלך את אותו מקום שמכוון אותך לחיים בריאים יותר, וששם משקל עודף אינו עניין של "נראות טובה" או כל מה שקשור בנערת פוסטר, אליו בעיקר עניין בריאותי, והייתי אומר אפילו מחלה עם השלכות לרוחב כל היריעה בהמשך חייך, שהטיפול בו צריך להיות תמידי וכולל מרכיבים קבועים בשגרת היום כמו : ספורט (הליכה, ריצה), תפריט מאוזן ובעיקר שמירה על אורח חיים בריא (שינה מסודרת, לא לעשן....).
&nbsp
בהצלחה!

Red Winter

New member
תודה על ההתייחסות

הדיאטה שעשיתי (ושואפת לחזור אליה) היא ממש לא דיאטת רצח, אלא דיאטה יציבה, שלא שוללת בתוכה גם מידי פעם דברים טעימים בכמות קטנה...
ולגבי השאלה שלך.. אני חושבת שכן, בשביל אדם שחשוב לי מספיק כן הייתי עושה מאמצים להוריד את המשקל העודף לאחר לידה..

אני מבינה את כל מה שאמרת בפיסקה האחרונה, ומסכימה שזה נכון, והעניין הבריאותי חשוב.. אבל לצערי, יש לי עדיין את השאננות הזאת של גיל 29 שכל המדדים הבריאותיים מצוינים, ואני לא מצליחה לראות לטווח הרחוק של מה יקרה אם לא אשמור (מעבר לידע היבש והתאורטי המפחיד בתקשורת ובספרות הרפואית)

רוני1955

Active member
יש לך כאן שתי טעויות בסיסיות.

הראשונה: כתבת על דיאטה "שלא שוללת בתוכה גם מידי פעם דברים טעימים בכמות קטנה..". אני מבין שהאוכל שיש בדיאטה הזו הוא לא טעים, ומותר מדי פעם משהו טעים. קחי דיאטה אחרת, שהאוכל בה הוא טעים כל הזמן. תאמיני לי, יש כאלו. אני מוכן לתת לך מתכונים דיאטטים וטעימים (נכון, אני מבשל הרבה).
השניה, את חושבת שאותנו (הגברים) מעניין רק איך הגוף שלכן נראה. זו טעות מחשבתית חמורה שמובילה לחוסר בטחון משווע. טעות. אני מעדיף בחורה עם עודף משקל (אני כמובן לא מדבר על עודף משקל שמסכן חיים) מאשר עם חוסר שכל או חוש הומור.

Red Winter

New member
תשמע..

אחרי שנים של אכילת ג'אנק פוד, פתאום לעבור לסלטים, מרקים, ובשר מבושל\מאודה במקום מה שהייתי רגילה.. אז כן, כהשוואה זה לא טעים...
אשמח לשמוע רעיונות למאכלים שהם גם דיאטטים וגם טעימים!
ולגבי מה שאתה מחשיב בתור הטעות השניה...
אני רוצה לומר לך, בתור בחורה עם חוש הומור לא רע בכלל, ושגם לומדת עכשיו לתואר שני- שתי התכונות שציינת כן שוכנות אצלי, ועם זאת, שמתי לב, שמה שמשנה לגברים שיצא לי להכיר , באתרי ההכרויות למינהם, גם של סטודנטים- זה הגוף והתמונה...

אל תערבבי שמחה בששון.

דיאטה, אורח חיים בריא זה דבר אחד.

משפחה, ילדים, בן זוג זה דבר אחר לגמרי.

אין שם "נסיך חלומות" שמחכה שתגיעי למשקל היעד שלך עם טבעת, השאלות שלך לגבי משפחה, ילדים, זוגיות אינן ילדותיות, הן לגיטימיות - אבל הן לחלוטין לא קשורות למשקל ולדיאטה.

Red Winter

New member
איך לא קשורות

אם המשקל העודף הוא זה שמונע ממני להשיג את זה?

זו בדיוק הנקודה.

הוא לא, ואין נסיך חלומות שמחכה לך עם טבעת כשתגיעי למשקל היעד שלך ( ואם את חושבת שיש, ומישהו אשכרה הציב לך את התנאי הזה, אז כדאי שתחשבי איך הוא יגיב אליך שתהיה בחודש תשיעי).

משקל עודף הוא רק משקל עודף, ואם זה התירוץ שקיבלת מכל האנשים שלא רצו לצאת איתך, אז בואי נכיר את האמת - אם זה לא היה המשקל, זה היה צבע השיער, או הגובה, או מידת הנעליים או החזיה. מכירה מספיק בחורות רזות בלי מערכת יחסים ומספיק בחורות ( ובחורים) במשקל תלת סיפרתי במערכות יחסים שאפשר לקנא בהם.

את מחברת כאן בין שני דברים לא קשורים - המשקל העודף שלך והעובדה שאין לך מערכת יחסים, את מנסה לפתור אחד מתוך מחשבה שהשני יפתר מעצמו - הוא לא.

היי... את יפה כמו שאת

נשמע שיש לך אמונות שמנהלות אותך לא כפי שאת רוצה - מחשבות כפירה כפי שאת מכנה אותן.
התחלת מהלך יפה של עדכון בפייסבוק לגבי הירידה במשקל - וכמהלך כזה, יש לך באיזשהו אופן איזו מחוייבות כלפי עצמך והסביבה
להמשיך. וכשאת מרגישה שלא בא לך על זה, את מרגישה מרוקנת.
אפשרי לעצמך תמיכה כלשהי מתחום טיפול שאת מתחברת אליו.
את מגיעה לכל המטרות שלך, עובדה שהתחלת

אמרלדה

Active member
הי לך. איך להצליח בשינוי?

לשינוי צריך גורמי דחיפה וגורמי משיכה (אצלך גורמי הדחיפה והמשיכה הם המראה שלך והסיכוי להשיג בן זוג)
למידת השטח והסכנות או הנפילות האפשריות בו, מראש, וניסיון להיערך לקראתן (נפילה, למשל, היא נסיעה צפויה לחו"ל.
היערכות, למשל, היא להחליט שמתפרעים בארוחה אחת רצינית פעם ביום ובשאר הזמן מנסים לאכול את הדברים הנכונים...
היערכות, למשל, היא להבין שתמיד יש נפילות בדיאטה שהיא דרך חיים, וצריך פשוט לעבור את החודש הזה, השבועיים האלה,
לקבל את זה ולהמשיך הלאה.
היערכות, למשל, היא לשים לעצמך דד-ליין לנפילה. וגם בזמן הדד-ליין לא לפרוק כל עול שהוא.
גיוס גורמי תמיכה (במקרה שלך - הפייסבוק. קודם כל חזרי לשם, ספרי על המשבר. הפכי את החברים שם לחלק
מן המשבר שלך. את לא צריכה לכתוב שם רק כשיש מוטיבציה. דווקא עכשיו. גם אנחנו גורם תמיכה, אבל את צריכה
גורמים מתמשכים)
יותר מכל: בניית זהות עצמית חזקה, עמוד שדרה חזק,
הכרת עצמך, אמונה חזקה בעצמך והבנת המקום ממנו את באה (מביא אותי למה שכתבו לך כאן: הדיאטה ודרך החיים
הבריאה צריכה לבוא מתוך אמונה שזה הדבר הנכון לעשותו למען עצמך, לא בגלל האיש שיגיע או לא. לנסות להבין למה
התחלת לאכול כך. לנסות להבין למה המוטיבציה ברחה עכשיו - יש לי הצעה לתשובה. חזרתי עכשיו מאיטליה, 10 ימים,
חבל על הזמן איזה אוכל. המוטיבציה עכשיו במצב אפס. הסיבה? התחושה שזה מאבק שלא ייגמר. הוא מאבק לחיים.
אז אין כל כך כוח אליו. נצטרך להתמודד אתו עד סוף חיינו. אוף, מעצבן. פתרונות? - לחזק את מה שאת. כפי שכתבת, את
לומדת לתואר שני, יש לך שכל, יש לך חוש הומור, את בחורה מוצלחת, את בחורה מצליחה. הגעת לכאן בזכות עצמך ועשר
אצבעותייך. כמו כולם, יש לך חולשות. הבעיה היא שאת כל החולשות שלך את דוחפת לנושא האוכל. עזבי זה. אמרי לעצמך
שאת מצליחה ומוצלחת בשאר הדברים, וכמו שלא כל העבודות שלך באוני' הן מאה, כך את לא חייבת להיות 100 כל הזמן
בנושא הדיאטה. אבל, את כן מוצלחת, ואת תצליחי גם בזה. חזקי את עצמך.
ועוד פתרונות? צעד אחר צעד. לא חייבים להזיז הרים ביום אחד. נסי לאכול מחר קצת פחות מהיום. אצלי זה עובד - ורק זה -
כבר שלושה ימים. לחדר הכושר עדיין לא חזרתי. בן זוגי, שהוא מערכת התמיכה הכי חזקה בנושא הכושר, לא ייתן לי למשוך
את זה עוד יומיים שלושה. מצאי לעצמך מישהו כזה, שיסחוב אותך נגד רצונך... הרצון ישתנה במהירות. זה מביא חשק.
ואם צריך, יקירה, אז כמה שיחות נפש עם בעל מקצוע עוד לא הזיקו לאף אחד. זה נותן כוח.
&nbsp

c10845

New member
משפט שקראתי פעם ואולי יעזור

בספר שעוסק ב"מצליחנים" בארה"ב - שמוגדרים כמי שהורידו X ק"ג ממשקלם הרב ושמרו על המשקל הנמוך אליו ירדו לאורך זמן רב - מצוטט "מצליחן" שלא מתכחש לאושר האדיר שמציף אותו ברגע הזלילה (נגיד להוריד קופסת קרואסונים במכה
) אבל שאותו אושר שווה ערך לאחוז אחד בלבד מכל הסבל שכרוך בלהיות Obese. המתמטיקה ברורה.

למעלה