עצה... רוצה לנסות שוב....

1פרפרית2

New member
עצה... רוצה לנסות שוב....

היי יקירות.....
אז אני מסיימת מחזור ראשון אחרי הפלה וגרידה בשבוע 16+3 שהגיע בדיוק אחרי חודש. רופא הנשים ביקש להמתין 2 מחזורים לפני שמנסים שוב להרות. טען כי הרחם לא נקי עד הסוף, אבל לא כי נשארו שאריות מהריון, אלא נראה יותר כמו קרישיות דם שאמורות לצאת עם המחזור. בדיקת בטא יצאה 8. הרופא שלי ביקש להמתין 2 מחזורים ואז לחזור אליו לבדיקה. ואני ממש בדילמה מה לעשות..... הגוף והנפש לא מוכנים לחכות 2 מחזורים, אלא להתחיל לנסות... הרי אם היה משהו לא תקין, אני לא מאמינה שהמחזור היה מגיע חודש אחרי, או שאני טועה? (תמיד היה סדיר כל 28-30 ימים). ומצד שני, אם משהו לא בסדר לא אמור להיקלט הריון... לא? אוף..... לא יודעת מה לעשות.... מה אתן הייתן עושות? או מה עשיתן מנסיון? תודה רבה.

שירהד1

Member
מנהל
אני חוששת שלא תאהבי את התשובה שלי-

חד משמעית- לחכות.

אני כרגע מדברת על הגוף- הגוף עבר טראומה. גרידה מאוחרת בשבוע 16+3 אינה דבר של מה בכך עבור הגוף. מדובר בפרוצדורה כירורגית לא פשוטה. היה שם עובר, האיבר הכה חשוב הזה- הרחם- עברה הריון וגרידה.
עבר רק חודש מאז. הספקת לקבל מחזור, וזה טוב. אבל רופא אמר לך במפורש להמתין שני מחזורים ולבוא אליו לביקורת חוזרת.
למה סתם להתגרות בגורל ולא לחכות? הרי הרחם אמורה להחזיק שם עובר 9 חודשים! היא צריכה להיות נקייה, משוקמת, בריאה.
תני לרחם שלך את מה שהיא זקוקה לו. מנוחה והבראה. זאת על-מנת שתוכל לשרת אותך נאמנה לאחר מכן ולשמור לך על עובר ולעבור לידה.

אל תגידי שהגוף לא יכול ולא מוכן לחכות 2 מחזורים. הגוף מוכן, יכול וצריך וחובה עליו לנוח, להתאושש ולהשתקם.
הנפש היא זו שלא מוכנה לחכות. ואני מבינה זאת היטב. האמיני לי שחוויתי זאת על בשרי כל כך הרבה פעמים. אני יודעת מה זה. ועד שכל יום עובר- יוצאת הנשמה. יודעת.
אבל אין לך ברירה. והזמן עובר. האמיני לי שהוא עובר. איכשהו, בעצלתיים, אבל הוא עובר. ואז יגיע עוד מחזור, ותלכי להיבדק, ותקבלי אישור להמשיך, ותמשיכי, בתקווה לטוב.

סורי שלא נתתי לך את התשובה שרצית לקבל. אבל בעיניי- זה חד משמעי.

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

רונית 294

New member
לדעתי לחכות לפחות מחזור אחד...

אומנם אני לא חיכיתי אבל גם לא נקלטתי. רק חצי שנה אחרי. כדאי להקשיב לרופא. הוא רוצה למנוע אובדן נוסף.

לא הייתי פועלת נגד עצת הרופא. דווקא בגלל התסריט הטוב.

נניח שתלכי על זה.
נניח שעוד שבועיים תיקלטי.
נניח שהכל יהיה בסדר במשך 9 חודשים.

9 חודשים תייסרי את עצמך שיש סיכוי שפגעת בהתפתחות של ההריון שלך.
גם ככה הריון אחרי אובדן הוא קשה ואפוף חרדות. למה להוסיף עוד.

ובחישוב הסופי של הנצח שיהיה לך עם הילד שלך - 60 יום הם פרק זמן קצר מאד.

ו... חלילה, חלילה, אם לא יהיה סוף טוב.
תחשבי איך יהיו רגשי האשם.

אז בין החרדות לרגשי האשם הייתי בוחרת במקומך להמתין בסבלנות.

ודבר אחרון - תשאלי בהריון אחרי אובדן - החור הזה בלב לא מתמלא, לא באמת. צריך ללמוד לשאת אותו בדרך זו או אחרת. כן, אפילו כשיש הריון חדש. כן, אפילו כשיש ילד חדש. האבל מקבל מקום שונה, אבל האובדן לא נעלם וההתמודדות נותרת בעינה.

שולחת לך חיבוק חם

1פרפרית2

New member
צודקות....

היי יקרות,
תודה על העצות ועל הדעות שלכן... אתן צודקות.... זה מה שאמרתי לעצמי דקה אחרי שעשיתי "פרסם" - כנראה פרץ של תחושות עטפו אותי.... החוסר של הריון.... חוסר תחושות העייפות... ואפילו חוסר הבחילות... כנראה מיד עלו בי הרגשות של האבל.....והרצון החזק להיות שוב בהריון.....
תודה לכן על התמיכה ועל זה שאתן פה תמיד!!!!!!
מאחלת לכולנו בשורות טובות!!!!!

דניאל5000

New member
מבאס אבל...

אני מסכימה עם מה ששירה כתבה. הגוף שלנו אחרי אובדן חייב להתאושש, במיוחד אחרי אובדן בשבוע מתקדם. הרצון להיקלט במהרה כלכך מובן אבל חשוב שהגוף יתחזק , שהרחם יהיה נקי ויחזור לעצמו. זה טוב שאת כותבת ופורקת פה בפורום - אין ספק שזה מסייע לנפש, עצות מועילות ובכלל ... לי אישית הוא מועיל ומשמש מעין מקום מפלט שבו יכולה לפרוק הכל וכולם יחבקו ויעודדו ולא יבקרו שלא לצורך ! מאחלת לך שהחודש הנוסף יעבור מהר , שהגוף יתאושש ותוכלי לנסות שוב ומחזיקה לך אצבעות שתיקלטי במהרה. שיהיה לילה טוב

זה ממש מובן שככה את מרגישה

אני ובעלי כל משך הימים לפני ההפלה ואחריה דיברנו שמפה ממשיכים מיד להריון חדש.
יש לך מטרה בסוף ואת כמהה להשיג אותה.
אני אישית לא מנעתי כי הרופאה שלי אמרה שאחרי הפלה בדרך כלל לא נכנסים מיד להריון. ושאם כן נכנסים זה אומר שהגוף היה מוכן.
ובאמת לא האמנתי שאני אכנס להריון חודש אחרי. אז לא שמרנו ואכן קיבלתי מחזור כרגיל ורק אז התחלנו ממש לנסות.
בהצלחה!

כל כך מבינה אותך ,אבל כדאי ממש לחכות

אני עשיתי דיקור סיני ואמר לי לחכות שני מחזורים טבעיים תקינים.זה מאד קשה לחכות, כי התחושה היא שרק הריון חדש ימלא את הבור השחור האינסופי הזה, והתשוקה לילד חי בריא מטריפה את הדעת אבל נקלטתי חצי שנה אחרי (גרידה בשבוע 12 והריון חוץ רחמי לפני שנה וחצי) ומרגישה שזה היה מוקדם מידי. הגוף ממש מותש מהבלגן ההורמנולי הפסיכי הזה בשנתיים האחרונות.

למעלה