עצה

בל55

New member
עצה

עצה........ו בל55 ו 07:41 | 13/11/06 בוקר טוב. פעם ראשונה שלי פה..ורציתי לשמוע בעצתך גרושה מזה 6 שנים 3 ילדים בן בן 16 בן בן 10 ובת בת 8 לגבי הבן האמצעי בן ה-10 ,בזמן האחרון (לאחר מעבר לבהיס חדש+שכונה חדשה) מראה חוסר שקט בכיתה ,די לא שקט מקבל הרבה הערות מהמורה(מה שלא אופייני לו) וגם בעקבות זוגיות חדשה שלי (8 חודשים) שמתי לב שעובר על הילד משהו... לקחתי אותו לטיפול רפלוקסולוגי ואחרי 3 טיפולים הילד מסרב בתוקף ללכת,ואחרי אבחון גרפולוגי יש לציין שעל הילד יש מעמסה גדולה הוא צובר בתוכו "תיק" ומסרב" להוציא החוצה:גם הרפלסולוג אמר שיש לו עוד הרבה להוציא וגם באבחון מצויין שלילד יש תחושה עצבות פנימית,מופנמות,דימוי עצמי נמוך(למרות שלא נראה כך,נטייה לעצבות פנימית.ובכמה שיחות שניסיתי לדבר איתו-תמיד התגובה שהוא לא יודע להסביר אם זה למה הוא מפריע בכיתה או למה הוא מתנהג בצורה מסוימת שלא הולמת אותו.יש לציין שהוא ילד מאוד רגיש יותר משאר אחיו. השאלה שלי איך ובאיזה צורה יהי אפשר להגיע אליו? מהו "הטיפול" העדיף? יש לציין שמסרב ללכת לכל סוג של טיפול: לרפלקסולוג(בעל של חברה) הגענו במקרה של ביקור,וכתב היד נמסר ללא דיעתו. תודה מראש

אפשרויות שקיימות בידייך

שלום לך. לפי מה שאת מתארת, בנך מתמודד עם מצוקה כלשהיא, שאני לא יכולה ממה שספרת לדעת את מקורה וסיבותיה. יכול להיות שזה קשור לגירושיך, ואולי לשינוי בסביבת המגורים, אבל אין לי מספיק רקע לדעת זאת. בכל אופן, אבחון גרפולוגי זה לא משהו שנחשב עדין למוכר מקצועית מבחינת אבחון נפשי, ורפלקסולוגיה זה דבר נהדר אך לא כטיפול רגשי לבדו. קשה מאד לאלץ ילד לקבל טיפול פסיכולוגי וגם אם מצליחים זה לא יעיל במרבית המקרים, כי חייבים את המוטיבציה שלו ואת שיתוף הפעולה שלו. אני יכולה להציע לך לנסות משהו כזה: תפני אליו ותאמרי לו שבגלל שאת מרגישה קשיים מסוימים במשפחה, היית רוצה שתלכו יחד לטיפול משפחתי, וזה כולל גם אותך וגם את שני האחים/ות האחרים. ממילא, כאשר מטפלים בילדים, המגמה היא לראות את כל המשפחה כמערכת, כי זה מאד קריטי בגילאים האלה. תנסי שלא לשים עליו את הדגש כ"ילד בעייתי" אלא כמשהו שהיית רוצה שתפתרו יחד כמשפחה. תאמרי שהמטרה שלך ליצור אוירה טובה יותר בבית והרגשה טובה יותר של כולכם. תראי איך זה עובד. מאחלת לך כל טוב,

למעלה