ערב טוב לכם.

AshkA_

New member
ערב טוב לכם.

ערב טוב לכם. ממש נתקלתי במקרה בפורום הזה, כי בדרך כלל אני כמעט ולא נכנסת לדף הפורומים הכללי, ולכן כמעט ולא מתעדכנת בפורומים החדשים. נכון לעכשיו יש לי שישה ימים לגיוס (למה לעזאזל מגייסים אנשים בימי חמישי?). אין לי פשוט מושג מה אני הולכת לעשות. שום שמץ כלשהו. זה נראה לי הדבר שהכי מטריד אותי כרגע. כנראה שמייעדים אותי למשהו, אבל לא יידעו אותי.. אני לא חושבת שאסבול. אני קוראת את ההודעות של אנשים, ויודעת שזה אמיתי והצבא בכלל לא מקום ורוד והמערכת רובה היא אטומה ומרובעת, אבל יש לי תחושה, שאולי היא שחצנית טיפה, אבל עדיין תחושה פנימית, שאיכשהו אסתדר. קרוב לודאי שהאופטימיות הקוסמית הזו תעלם ביום חמישי, שם בתל השומר, אבל אולי היא עוד תחזור. בסביבות תחילת החודש הקודם, נפלה בחלקי הזכות להשתתף במסע של סטודנטים קנדים יהודים של 10 ימים בארץ. זה במסגרת פרוייקט מיוחד שנקרא “Birthright”, שעל פיו לכל יהודי יש זכות לבקר לפחות פעם אחת בארץ ישראל. אנשים בגילאי 18-26 שעוד לא היו אפפעם בטיול מאורגן לא"י, יכולים להרשם ואולי להכנס לתוכנית הזו. טיול חינם. אני הצטרפתי למסע זה בזכות פרוייקט אחר של הסוכנות היהודית, שרצו שישראלים ישתתפו במסע כדי "להעצים את החוויה הישראלית", או כל מטרה פלצנית אחרת. מי אני שאתנגד – טיול בכל הארץ, ביקור במקומות מהממים ויפים, לינה בצימרים של קיבוצים ושאר מלונות, הכרות עם נוער יהודי בגילי. איך אפשר להתנגד. אני אקצר כי זו לא הפואנטה: היו לנו שיחות רבות שם, וקלטתי את אורח החיים שלהם. תחשבו איזה חיים שונים היו לנו, אם כבר בגיל 20 היינו בשנה שלישית באוניברסיטה. אני, מאחר שאני בכל זאת תוצר של הסביבה הישראלית, לא מסוגלת לחשוב על זה. מאז ומעולם, היה ברור לי שאחרי תיכון בא הצבא, ורק אז מתחילים החיים העצמאיים שלי. זה גם לטובה, כי אין לי כלכך הרבה רעיונות מה אני רוצה לעשות עם עצמי, אז ניתן לי גם קצת זמן חסד שאוכל לחשוב בו, וכתופעת לוואי צדדית גם אתרום למדינה. ממש שתי ציפורים במכה אחת. אבל לראות אותם, קנדים חסרי דאגות, הרי מי שונא את קנדה? אין להם בעיות אקונומיות, סוציאליות, אין להם אויבים, לא חסר להם מים. היריבות היחידה שיש להם היא העוינות המשעשעת עם אמריקאים. יש להם מלחמה תרבותית זניחה כזו. הכרתי שם גם ישראלי לשעבר, שהורים שלו עברו לקנדה כשהיה בן 14.5. הוא אמר לי שהם עברו אז לפני גיל 15, כך שהוא לא יצטרך לחזור לשרת. ראו את הנולד... לפי הנתונים שלו הוא היה בטוח קרבי. זה בכלל לא היה עולה על דעתי. כלכך קשה לי לחשוב על מסלול החיים שלי כאן בלי הצבא. נראה לי כלכך טריוויאלי. עם זאת, הפחד מהלא נודע… הולכים אל הלך תדע, אם זה טוב או רע, שם בלא נודע… השישה ימים האלה יעברו בכזו מהירות אך יעברו בצורה איטית להחריד. יום רביעי בערב. ואו. לא נראה לי שארדם בכלל.. מה גם שבערך בארבע וחצי בבוקר צריך לקום ליסוע לבאר שבע כדי להיות שם בשמונה (ככה זה כשגרים באילת ומשויכים למחוז דרום). להצטרף סופסוף למעגל שכבר כמעט כל השכבה שלי נמצאת בה (חוץ מהחובלים המסכנים שמתגייסים בסוף אפריל). כל האפשרויות הגלומות שם במערכת הזו, כל האנשים החדשים, החוויות. יש פוטנציאל לשנה ותשע האלה להיות נחמדים, אבל מאחר שזה לא תלוי רק בי, או שזה כן. אוף הכל מעורבב. טוב. לא אמרתי כלום בעצם. כל שיעורי חיבור והניסוח עברו פרחו לי מהראש, ואפילו לא שנה עברה :), בי"ס זה אכן לימודים לחיים. אשקה.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
אשקה יקרה

ראשית, נברך אותך על הגיוס הקרוב ונאחל לך שירות נעים, מעניין, וללא קשיים מיוחדים. שנית, תודה שכתבת כאן ושיתפת אותנו בכמה הרהורים שלך. נכון, אילו לא היינו נולדים פה, או שיורדים מכאן, כל החיים שלנו היו נראים אחרת... אילו... אבל אנחנו פה, ואת כאן, ומנסים להתייחס לשירות הצבאי בצורה הכי חיובית שאפשר, החל ממניעים ציוניים עבור המדינה ועד לתרומה האישית האפשרית בשבילנו. הזכרת את קנדה, בעקבות אותה התנסות מעניינת עם קבוצת צעירים קנדיים. התפעלת מהשלווה שהם זוכים לה בחייהם שם לעומתנו... אבל,
את יודעת שבקנדה יש תופעת שיכרות שהיא אחת הגבוהות בעולם, עם נזקים רפואיים, משפחתיים, מקצועיים, חברתיים איומים?
את יודעת שבקנדה יש את שיעור האלימות במשפחה שהוא אחד הגבוהים בעולם?
את יודעת שבקנדה יש שיעור של תקיפה מינית (לסוגיה) שהוא אחד הגבוהים בעולם?
את יודעת ששיעור המתאבדים בקנדה, במיוחד צעירים, הוא בין הגבוהים בעולם?
את יודעת שהמצב הכלכלי בקנדה -- למרות אוצרותיה הטבעיים העשירים (נפט, זהב, יערות, נחושת, ועוד), שפע של קרקע פוריה לחקלאות, אוקיינוסים מלאי דגה, ועם הוצאות מינימליות לבטחון -- הוא גרוע מאין כמוהו? אחוז אבטלה דומה לארץ? גירעון ענק בתקציב הלאומי?
את יודעת שבקנדה השירותים הרפואיים בקריסה עקב נהירת רופאים ואחיות לארה"ב ולארצות אחרות?
את יודעת שבקנדה נורא קר בחורף?
בקיצור, אין מקום מושלם, אפילו אם אנחנו מאמינים כך, או שמספרים לנו סיפורי מעשיות... צריך, לדעתנו, לקבל את מה שיש, לקחת אותו בצורה חיובית ובונה, ולנסות להפיק את המקסימום, מעצמנו ומהאפשרויות בסביבתנו... גם בשירות בצה"ל... ושוב, בהצלחה ושירות מוצלח

אנוור

New member
../images/Emo91.gif

קודם כל בהצלחה...צבא זו תקופה נהדרת אם יודעים להפיק ממנה את המיטב... רשמת שאת לא כל כך בטוחה אם זה תלוי בך או לא, אבל בטוח שחלק מהדברים כן תלויים בך! אז לפחות את מה שכן תלוי בך תנסי לעשות בצורה הטובה ביותר מבחינתך! בטוח שיהיו אנשים נחמדים בבסיס (לפחות 1...) וגם אם בהתחלה קצת קשה להסתגל..בסוף..הכל מסתדר... תרשמי לנו מה קורה...

AshkA_

New member
חופים הם לפעמים

הייתי היום בים. יותר נכון בחוף. קר במים, אבל יש שמש מדהימה. באילת לא אכפת לי שלא יורד גשם, כי במילא אנחנו משתמשים במים מותפלים, לא כמו שאר הארץ. היינו שם קבוצה גדולה של בערך 15 איש, ורק אני ועוד אחד היו המלש"בים היחידים. היה נורא מתסכל, כי כולם דיברו על השירות שלהם, תפקידים שלהם, קורסים שעברו, וכו´ וכו´. השיחות אמנם מעניינות, אבל די היה מתסכל לראות זאת, כי גם אני לא קשורה לזה עדיין, ובנוסף, זה טיפה מפחיד לראות איך התקופה הזו משתלטת לך על החיים ועל השיחות עם אנשים. זה בלתי נמנע, אני יודעת, ודי ברור לי שאולי גם אני אנהג בדיוק כך, אבל כל עוד אני בחוץ, אני מצרה על זה. חוץ מזה, היה יום נפלא. לפחות תקופת המעבר שלי עד הצבא הייתה פשוט נפלאה. אבל בכלל, לא הייתי מתחלפת עם הקנדיים. שכחת גם לרשום שאחוז השימוש בסמים הוא גבוה ביותר. הרבה יותר מאצלנו, וגם אצלנו הוא גבוה. נראה לי שהיה לי משעמם שם, וגם כמובן החורף. בלאאא אני שונאת קור מוגזם. אילתית עד הסוף.

What do u know

New member
אחותי !

היי אשקה, אני כל כך מבינה אותך... גם אני התגייסתי בפברואר, ואני יודעת כמה מבאס זה שכולם הולכים לאותו מקום ואת נשארת מאחור... אבל, תמיד לבסוף באה הקשת בענן, ועכשיו אני מבינה שהתקופה לפני הגיוס הייתה כל כך חשובה בשבילי, ותרמה לי מכל הרבה סיבות. לא לדבר שבסופו של דבר, כולם מגיעים לאותו מקום, ואני בטוחה שעוד חודש גם את תצטרפי לכל חברייך בבבדיחות על הבסיס, בקיטורים על שביזות יום א´, המדים הירוקים והמפקד האידיוט, לא לדבר שתכירי עוד כל כך הרבה אנשים חדשים. שאם אני יודעת משהו אחד זה, שמכל אדם שפוגשים בדרך בחיים האלו לומדים משהו, לטוב ולרע, אבל לומדים... בכל מקרה, אני מקווה שיהיה לך רק טוב, ואני בטוחה שיום חמישי יהיה סבבה, ממש סוף הדרך

למעלה