עתיד

orelmen

New member
עתיד

אני לא יודע אם זה קשור אבל אני חייב לשאול עכשיו אני עולה ל י ואני עולה לאתגר(צילום)שזה הכי נמוך ולא הרבה ילמדו בכיתה הזאת והיא נחשבת גרועה אין לי תעודה כל-כך טובה אבל אני יכול לעבור לבית ספר מקוצעי שם אני ילמד מקצוע מכנואות רכב או ספרות או חשמל מה שאני יבחר ויש לי עוד בחירה לעבור לפנינמיה של גם מקצוע גם בגרות ופנימיה טובה מעוד הקטע הוא שזה פנימיה דתית אני שומר שבת והכל אבל אני לא אוהב ככה להסתובב עם דתים ולללמד עם רק בנים אבל אני יכול להיות אקסטרני מלא שחוזרים הביתה כל יום בקיצור יש עצות מה לעשות?

פנינה 21

New member
לדעתי כתלמידה (אני עולה ל-יא)

עדיף פנימיה דתית אפילו שזה בטוח נשמע פחות כיף ,בתחילת שנת הלימודים למדתי בפנימיה חילונית ואני מבית חילוני וזה היה בשבילי לא מתאים(אנשים שפשוט לא יודעים להתנהג לא לומדים אין תסריט שתעלה ולא יכול לקרות שם) ואני רוצה להאמין שבפנימיה דתית יותר טוב. אני יודעת שזה נשמע לא טוב כאילו אני חרשנית או משהו:בתיכון אין ברירה עדיף ללמוד עכשיו ולא להצטער אחר כך. ועוד המלצה אחת רק לא חשמל זה משעמם. מקווה שעזרתי קצת, פנינה.

אמאפלוס

New member
אני בעד לפתוח דלתות. כדאי לך ללכת

למשהו שנראה לך מעניין. דרך אגב, אין דבר כזה מקצוע לא מעניין, זה תלוי במורה, זה תלוי במידת השימושיות (למשל מכונאות רכב, מקצוע מאד משתלם, גם לגבי אחזקת רכב פרטי). אני חושבת שזה תלוי בשינוי גישה - אם אתה מחליט ללמוד כמו שצריך, ולהעזר, אולי כדאי בפנמייה, אם יש שם אפשרות למימון שיעורים פרטיים שיעזרו לך להגיע לבגרות. דבר נוסף: הייתי מנסה לפנות לאבחון מקצועי, כדי שיראו איפה נתקעת בלימודים - האם סתם לא למדת (שזה לא נשמע לי הגיוני) אלא שהייתה סיבה שאין לך תעודה טובה - למשל, קושיים כמו לסכם נכון, להקשיב למורה, לקרוא הרבה עמודים וכו'. באבחון יכולו לראות אם אפשר לתת לך הקלות לבגרות, וגם איזה סוג לימודים יכולים להתאים לך. אני לא יודעת איפה אתה גר, אבל ממליצה על האבחונים של פרופסור פויירשטיין (להתקשר ל144, לבקש את המכון לקידום כשר הלמידה בירושלים. - יש גם מאבחנים בכל הארץ).מה שטוב באבחון הזה - לא בוחנים על חומר מסויים אלא על כישורים כללים, זה נחמד ולא קשה. אפשרויות נוספות- מכונים לאבחון שנמצאים במכללות - בית ברל, דווד ילין בירושלים, סמינר הקיבוצים וכו'. חוץ מזה כדאי לפנות ליועץ של בית הספר בו אתה לומד. סה"כ לומר לך את הדברים האלה - זה תפקידו. בהצלחה

תיקי א

New member
התלבטות בין מסגרות

המסגרות שאתה מתלבט בינהן מאוד שונות אחת מהשניה באופי הלימודים, היקף השעות בן אתה נמצא במסגרת, רמת המעורבות, היחסים עם המורים והתלמידים האחרים ותכני הלימוד, כמובן. נראה לי שחשוב שתמצא מסגרת שתתאים לך מרוב הבחינות (בוודאי אין מקום אולטימטיבי), מסגרת שתתאים לאופי שלך ולשהערכתך תפיק ממנה את המירב ולא רק בתחום הלימודים. "לצאת עם מקצוע ביד" זה נחמד, אם מדובר במקצוע שאתה רואה בו את עתידך (לפחות בטווח הקצר), בעיני חשוב האושר שלך ואיך יעברו שנים האלה, גם מהבחינה החברתית. לימודים פרופר תמיד אפשר להשלים אחרי הצבא, מכירה הרבה אנשים שרק אז נפל להם האסימון. המון הצלחה.

פלגיה

New member
שלום לך

אני רואה שיש לך כמה אפשרויות, ואתה מבולבל קצת ומתלבט ביניהן. הראשונה - להישאר איפה שאתה עכשיו השניה - בית ספר מקצועי, ובו 3 מגמות אפשריות. השלישית - פנימיה עם מקצוע וגם בגרות. אם הבנתי נכון אתה לא מעוניין באפשרות הראשונה בכלל, ומה שמרתיע אותך באפשרות השלישית זאת העובדה שהחברה דתית מדי עבורך. הדרך להגיע להחלטה נשמעת די דבילית - אבל היא עובדת. לוקחים דף, ורושמים עליו את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות. אחר כך מנסים להחליט איפה יש הכי פחות חסרונות, או ליתר דיוק - החסרונות הכי פחות חשובים מבחינתך . עוד אפשרות היא - למצוא ילדים שכבר לומדים במקומות האלה, ולדבר איתם. לשאול אם הם מרוצים, ומה הכי מפריע להם, ובעזרת המידע הזה לנסות לגבש החלטה. בהצלחה.

orelmen

New member
עוד מידע

קודם כל תודה על העצות אבל לא הבנתם אותי ממש אני ילד חכם אני פשוט לא רציתי להשקיע אני הקבצה א באנגלית וקיבלתי 80 רק בגלל שלא עשיתי אף עפ שיערוי בית ובגלל התנהגות ויש לי ג התנהגות בעיקרון בגלל שאני לא משקיע אבל שיחה עם בן דוד שלי פתחה לי את השכל ועכשיו אני רוצה להשקיע הקטע כאן כבר אני מכיר את כולם כאן אני לומד באותה כיתה עם בנות (מקודם למדתי בבית ספר ממלכתי דתי כיתה בנות לבד כיתה בנים לבד)אז אין לי צורך לעבור איבחון אימלצו לי לעבור איבחון בכתב כי יש לך כתב חרא שלא יורידו ציון וכזה אבל כולם אמרו לי שאני ילד חכם ופשוט אני לא מתאמץ ואני יודע שאני חכם וגם אמרו לי היועצת שאם אני ישתדל שנה הבאה כמו במחצית השניה אז יעלו אותי למגמה יותר גבוה ובקשר לאפשרות של הפנמיה הדתיתי אז יש שם גם מקצוע וגם בגרות ובגרות גבוה בן דוד שלי למד שם והוציא שם 34 יחידות ומקצוע של מכונאי אז עכשיו אחרי שחידשתי מה אתם הייתם עושים?

תּמר

New member
אל תוותר על איבחונים

זה לא קשור לשכל, והתרוץ "לא השקעתי מספיק" לא ממש נשמע לי תרוץ טוב
. לפעמים יש קושי אמיתי - היד מתעייפת מהר מאחיזת העט, הקריאה מעייפת, הריכוז רופף. לדברים כאלו יש טיפול, וחבל מאוד שתפספס את זה בגלל סטיגמות.

למעלה